Olomouc jede. Hanáci porazili Spartu 4:0 a v hokejové extralize znovu naplno bodovali

22. 9. 2022 20:38
Hokejisté Olomouce zvítězili v předehrávce 3. kola extraligy nad Spartou 4:0, zůstali stoprocentně úspěšní a posunuli se na druhé místo o skóre ze České Budějovice. Shodně gólem a asistencí k tomu přispěli Jan Káňa a Jakub Orsava. Slovenský brankář Branislav Konrád udržel poprvé v sezoně čisté konto. Pražané prohráli druhý ze tří duelů a opět neuspěli venku.
Olomoucká radost
Olomoucká radost | Foto: Daniel Klement / HC Olomouc

Sparta začala velkou šancí Řepíka, ten ale u pravé tyče neuspěl. Stejně dopadli také Kaše a Dvořáček, který se zblízka snažil prosadit nadvakrát. Hosté byli nadále aktivnější. Mezi kruhy se s pukem otočil osamocený Forman, mířil ale pouze do Konrádova betonu.

Přihrávku za obranu následně dostal Tomášek, domácí brankář mu puk vypíchl holí. Naopak Olomouc udeřila v první třetině dvakrát. Nejprve potrestal chybu hostujících obránců Nahodil, pak se do horního rohu Kovářovy branky trefil Káňa. Snížit poté nedokázali Řepík ani Horák.

"My jsme byli v první třetině deset minut lepší, ale dostali jsme dva góly a výkon šel z kopce. Těžko se mi takový zápas hodnotí, protože jsme předvedli špatný výkon," řekl klubovému webu obránce Sparty Jakub Krejčík, který před Nahodilovým gólem nezachytil za brankou puk odražený od zadního mantinelu.

"Viděl jsem, že jde puk za branku a jenom jsem se chtěl ohlédnout, jestli na mě někdo jede. Když jsem se ohlédl zpátky, puk už vyjížděl před branku a nestihl jsem si ho stáhnout zpátky. Moje blbost," doplnil Krejčík.

Zkraje druhé třetiny prověřil Konráda Kaše, Kovář zase zneškodnil Knotkovu možnost z mezikruží. Na konci první olomoucké přesilové hry zakončoval Kusko, zápěstím těsně minul levou tyč sparťanské branky.

Hanáci ve 34. minutě přidali další dva góly. Rašnerovu střelu tečoval do sítě Strapáč a za 18 sekund využil početní převahu z dorážky Orsava. Olomouc mohla v závěru druhého dějství vedení ještě zvýraznit. Káňu ale dvakrát vychytal Kovář, vzápětí se neujala Ondruškova možnost.

Spartě se nepodařilo překonat Konráda ani v úvodu třetí třetiny. Rychlou střelu Horáka od modré čáry olomoucký brankář vyrazil betony. Poradil si také s bekhendovým pokusem Gustafa Thorella, který se do šance protáhl při vlastním oslabení.

Ve čtyřech poté zahrozili i domácí, kteří převážně kontrolovali vysoký náskok. Od levého mantinelu vypálil příklepem kapitán Ondrušek, Kovář puk vytěsnil do rohu kluziště. Během dalšího olomouckého vyloučení zase musel zasahovat proti Strapáčovi.

"Vůbec jsme nezačali dobře. Sparta mohla dát klidně čtyři nebo pět gólů, Braňo Konrád nás neskutečně podržel. Sice jsme se dostali do dvoubrankového vedení, ale první třetina od nás nebyla dobrá. Od druhé třetiny jsme se zlepšili a byli jsme odměněni góly na 3:0 a 4:0. Vytvořili jsme si i další šance, naopak Spartu jsme pak do šancí moc nepouštěli," uvedl kouč Olomouce Jan Tomajko.

Předehrávka 3. kola hokejové extraligy:

HC Olomouc - HC Sparta Praha 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Nahodil, 13. J. Káňa (Orsava, Švrček), 34. Strapáč (Rašner, Navrátil), 34. Orsava (Bambula, J. Káňa). Rozhodčí: Šír, Mrkva - Lederer, Rampír. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 4301.

Olomouc: Konrád - T. Černý, Ondrušek, Škůrek, Rašner, Švrček, Řezníček, Dujsík - Orsava, Menšík, J. Káňa - P. Musil, Nahodil, Klimek - Bambula, J. Knotek, Kunc - Strapáč, Navrátil, Kusko. Trenér: J. Tomajko.

Sparta: Jakub Kovář - Krejčík, Graňák, Jurčina, Polášek, M. Jandus, Němeček, Mikliš - Řepík, R. Horák, M. Forman - Tomášek. G. Thorell, E. Thorell - D. Kaše, Konečný, D. Simon - Přibyl, D. Vitouch, Dvořáček. Trenér: Patera.

1. České Budějovice 3 3 0 0 0 14:5 9
2. Olomouc 3 3 0 0 0 8:2 9
3. Vítkovice 2 2 0 0 0 7:4 6
4. Pardubice 2 0 2 0 0 9:7 4
5. Liberec 2 0 2 0 0 6:4 4
6. Hradec Králové 2 1 0 1 0 4:4 4