Dostal jsem třikrát pěstí od rozhodčího, štvalo Vlacha. Finále získává pořádné grády

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
22. 4. 2019 20:46
Liberec nenavázal po přejezdu do Třince na druhé finále a po možná nejslabším výkonu v play off podlehl Ocelářům 1:4. V závěru utkání se liberečtí bijci snažili přidat na důrazu, který jim v rozhodujících momentech scházel. Třinec ve skvělé atmosféře soupeře přehrál a v dostizích o titul vede 2:1.
Liberecký Jaroslav Vlach chtěl v závěru třetího finále do bitky s třineckým Ethanem Werekem.
Liberecký Jaroslav Vlach chtěl v závěru třetího finále do bitky s třineckým Ethanem Werekem. | Foto: ČTK

Liberecký útočník Jaroslav Vlach si v závěru druhého zápasu pod Ještědem vychutnal brankáře Šimona Hrubce a v play off má na kontě už čtyři vstřelené góly. Pro forvarda jeho typu to není úplně typické.

Vlach platil vždy spíše za hráče na černou práci, provokatéra a rváče. Na konci nepovedeného zápasu v Třinci si chtěl zchladit žáhu na domácích hráčích a ukázat, že se Bílí Tygři ve finále nevzdají. "Ale více se po mně sápal někdo jiný než třinečtí hráči," vyprávěl sedmadvacetiletý útočník.

Rozhodčí rozzlobeného Vlacha ani Kanaďana Taylora Dohertyho do otevřené bitky s Oceláři nepustili. "To by mi nevadilo, ale naštvalo mě, že dostanu třikrát pěstí od rozhodčího," pokračoval Vlach s boulí na nose.

To vše za rozhodnutého stavu 4:1 pro domácí v samém závěru. Vlach se ovšem nezklidnil ani na trestné lavici, dlouho naštvaně křičel na rozhodčí a na vyloučeného Ethana Wereka z třineckého tábora. Ke všemu ještě musel sledovat za plexisklem škodolibě se šklebící a oslavující fanoušky Ocelářů. Liberec poprvé v doupěti třineckého draka shořel.

Vlach i dvoumetrový Doherty se snažili vyburcovat mdlé mužstvo ze severu Čech tvrdými zákroky už v průběhu zápasu. Hokejově tentokrát Bílí Tygři na soupeře nestačili. "Nezasloužili jsme si vyhrát," přiznal trenér Filip Pešán. "Víme o tom, musíme být lepší," přidal Vlach.

Přitom Liberec až do 36. minuty v Třinci vedl a měl šance k navýšení náskoku. Tu největší Vlach. "Měl jsem prázdnou branku, byla to moje chyba. Mrzí mě to, měl jsem dát gól. Hrálo by se nám líp za stavu 2:0, ale už s tím nic neudělám. Teď musíme být jiné mužstvo," podotkl útočník.

Vyšponované emoce a vynikající atmosféra

Hrubec vychytal následně i příležitost Jana Ordoše a Oceláři po nádherném sólu Davida Ciencialy a trefě Martina Růžičky v přesilovce překlopili skóre na svou stranu. Cienciala se střelecky prosadil po devíti zápasech, Martin Adamský ve třetí třetině dokonce po dvanácti duelech.

Třinec branky od těchto útočníků potřeboval, zatímco Bílé Tygry neprobral ani Marek Kvapil svým gólem po půstu trvajícím sedm zápasů. "Lajna Kvapila a Tomáše Filippiho nebyla tak nebezpečná, jak bychom chtěli," řekl Pešán.

Jeho družina vyslala na Hrubce jen sedmnáct střel oproti 32 třineckým, nashromáždila osm faulů (Třinec tři), a navíc se jí za stavu 1:3 po nárazu na mantinel zranil důležitý obránce Martin Ševc. Vztekle zahodil hůl a zmizel v šatně.

Po prvním finále, které třineckému gólmanovi Hrubcovi s ohledem na nicotné množství emocí připomínalo základní část, získává série grády. "Jsou tam nevyřízené účty, emoce už to má," potvrdil Vlach.

A také výbornou kulisu. Fanoušci ve vyprodané třinecké hale vytvořili atmosféru hodnou finále a až na malinkaté výjimky se fandilo velmi slušně. Bitva o Masarykův pohár pokračuje zítra zase od 17 hodin.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Čínské úřady: schopnost šíření nového koronaviru posiluje. Na rozdíl od viru SARS je infekční i v inkubační době, která trvá jeden až 14 dní.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

V Česku pracuje víc Britů, od hlasování o brexitu jich přibyla třetina

V Česku přibylo od referenda o brexitu pracovníků z Británie. Proti červnu 2016, kdy se ve Spojeném království hlasovalo o odchodu z EU, se počet britských zaměstnanců zvedl o víc než třetinu. Vzrostl také počet Britů a Britek, kteří se rozhodli žít v ČR natrvalo. Zvýšil se o 55 procent. Vyplývá to ze statistik úřadu práce a ministerstva vnitra. Britové tvoří ve srovnání s jinými cizinci jen malou skupinu. V ČR jich je přes 8300. Počet přistěhovalců z této země rostl v posledních letech ale víc než z jiných starých zemí EU.

Česko už loni na jaře přijalo zákon, který v případě brexitu bez dohody zaručuje do konce letoška lidem z Británie stejné zacházení jako ostatním lidem z EU. Mají stejné postavení jako Češi a Češky. Další vývoj bude záviset na výsledku vyjednávání.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V porotě letošní soutěže Miss Germany zasednou po 93 letech pouze ženy

Zasedne v ní například přebornice v karate, televizní hlasatelka či bývalá krajně pravicová politička. Poprvé za 93 let existence v ní ale nebude zastoupen ani jeden muž, napsal britský list The Times.

Motto nově koncipované Miss Germany zní "Podpora autentických žen". Šestnáct adeptek na titul porotkyně příští měsíc posoudí na základě jejich osobností a životních příběhů.

Neznamená to, že se v porotě v budoucnu už žádný muž neobjeví, řekl šéf soutěže Max Klemmer. Nicméně každý, kdo se bude chtít porotcem stát, bude muset projít testem, zda se ztotožňuje s novým konceptem soutěže.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při útoku ozbrojenců na motel v mexickém státě Guanajuato zemřelo nejméně devět lidí

Skupině těžce ozbrojených mužů se podařilo uprchnout. Útočníci se vloupali do hotelu a restaurace u silnice, kde zahájili palbu. V zařízení zemřelo šest lidí, mezi nimi také dvě zaměstnankyně motelu, kuchařka a servírka.

Stát Guanajuato ve středním Mexiku je důležitým průmyslovým centrem. Zločinné gangy jsou zde velmi aktivní, a to zejména při krádeži paliva. a Není výjimkou, že útočí právě na místa, kde často zastavují řidiči kamionů, píše agentura AFP. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy