Házeli jsme po sobě brambory, zlobil se Růžička. Jágrovi se zápas nejspíš nelíbil

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
20. 10. 2018 7:10
V letošním v play off vyřadilo Martina Růžičku ze hry vykloubené rameno, zkraje nové sezony si třinecký kanonýr poranil koleno a do extraligy zasáhl poprvé až v 11. kole proti Plzni. Vyprodukoval tři střely, zapsal asistenci, ale porážce Třince 2:3 nezabránil.
Martin Růžička odehrál proti Plzni první extraligové utkání v sezoně.
Martin Růžička odehrál proti Plzni první extraligové utkání v sezoně. | Foto: Lukáš Filipec/HC Oceláři Třinec

Jak těžký byl pro vás první zápas po více než šesti týdnech?

Bylo to těžké. Věděl jsem, že takové návraty po zranění nejsou jednoduché. Fyzicky jsem se necítil úplně špatně, ale spíše mi chyběla herní pohoda a  praxe. Zápas je něco jiného než trénink. Puk mi občas skákal jako horký brambor, na tom musím pracovat.

Věděl jste už delší dobu, že proti Plzni nastoupíte?

Pevné datum jsem neměl, dohodli jsme se předběžně, ale nechával jsem tomu otevřené dveře. Nevěděl jsem, jak bude koleno reagovat v zátěži. Moc tréninků jsem neměl, vlastně jen jeden.

Plzeň využila dvě ze tří přesilovek, Třinec ani jednu z osmi. V čem byl největší rozdíl oproti soupeři? 

Ano, měli jsme jich hodně a stálo nás to zápas. Sehráli jsme je špatně, nebylo tam skoro nic. Podíváme se na video a asi na tom začneme pracovat, protože to byla dobrá šance na obrat ve skóre.

Vnímal jste, že bylo ve hře Ocelářů spoustu nepřesností?

Přesně. Bylo tam hodně takových věcí, které jako tým neděláme. Byl to zápas, z něhož se musíme poučit. Příště v Chomutově to musí být jinak.

Před týdnem odehrál Třinec doma dvě povedená utkání se Spartou a Pardubicemi. Mohlo tým rozhodit cestování na Ligu mistrů?

Těžko říct, já jsem v Norsku s klukama nebyl. Cestování je náročné, ale na druhou stranu je třeba dát kredit Plzni. Stál proti nám opravdu kvalitní tým, což oni dlouhodobě prokazují. Hráli to, co potřebovali.

Milan Gulaš to hodnotil jako nejlepší letošní výkon Plzně venku.

Dobře nás napadali, měli jsme obrovský problém zavézt puk do útočného pásma. Ani v přesilovkách se nám nedařilo hru uklidnit, dát si kloudnou přihrávku. Házeli jsme po sobě puky jako brambory, ani led nebyl ideální.

Všiml jste si, že se v ochozech objevil Jaromír Jágr?

Zaregistroval jsme ho na obrazovce. To nešlo přehlídnout.

A jak se vám před ním hrálo?

Jak jste v zápase, nic takového nevnímáte. Všiml jsem si ho, ale bral jsem to jako normální zápas. Jsme samozřejmě rádi, že přijel, podíval se. Ale myslím si, že se mu zápas moc nelíbil.

Jiří Polanský se vracel po zranění minulý týden a hned se porval se sparťanem Matějem Beranem. Nic podobného jste neplánoval?

To ne (úsměv). Jirku za to obdivuju, a kdyby bylo třeba, šel bych do toho i já. Ale přeci jen od toho tady nejsem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy