Gulaš v předkole nebodoval a kouše vyřazení. Týden shodí celoroční práci, lituje

ČTK ČTK
13. 3. 2021 21:52
Hokejisté Plzně obsadili v základní části extraligy páté místo a až do posledního kola bojovali o přímý postup do čtvrtfinále. Nakonec ale museli hrát předkolo, v němž nečekaně prohráli ve třech zápasech s Olomoucí a sezona pro ně předčasně končí. Kapitán Západočechů Milan Gulaš ale po dnešní prohře 1:2 ocenil hru Hanáků a pogratuloval jim k postupu.
Milan Gulaš.
Milan Gulaš. | Foto: ČTK

"Všichni jsme zklamaní z toho, že se nám to nepodařilo otočit. Víceméně od začátku až do konce jsme tahali za kratší konec. Nepředstavovali jsme si, že bychom mohli končit takhle brzy, nicméně sluší se pogratulovat Olomouci, hrála fantasticky," uvedl Gulaš na klubovém webu.

Západočeši v sezoně získali 91 bodů, celou dobu se drželi v horní polovině tabulky a část ročníku i vedli. "Je to škoda, protože tenhle jeden nepovedený týden shodí celou celoroční práci. Ve všech směrech to pro nás byla divná sezona. Měli jsme plno zraněných hráčů a sestava se pořád lepila. Na druhou stranu je potřeba hledat i pozitiva, zapracovalo se do sestavy spoustu mladých hráčů a to je pro Plzeň velký příslib," řekl Gulaš.

Podle jeho spoluhráče Tomáše Mertla dnes rozhodl první gól, ani ve třetím duelu se Západočechům nepodařilo dostat do vedení. "Věřili jsme, že dnes vyhrajeme a že přidáme první bod. Rozhodnul určitě první gól. Vstoupili jsme do zápasu výborně, byli jsme nachystaní a věřili jsme, že jsme tu schopní vyhrát. První gól nás asi trošku opařil," přiznal Mertl.

Olomouc opět potvrdila, že v play off výborně brání. "S Olomoucí je to těžké, když se dostane do vedení. To se nám vymstilo i doma, kde jsme oba zápasy začali špatně. Proto jsme dnes první gól chtěli dát my, bohužel se to nepovedlo," řekl Mertl, který vzal část viny za vyřazení i na sebe a elitní formaci Plzně.

Gulaš, Mertl a Filip Suchý se totiž neprosadili, klíčová dvojice Gulaš - Mertl v předkole vůbec nebodovala. "Bezpochyby chyběly i góly od naší lajny, to hrálo také hlavní roli. Olomouc byla velmi dobře nachystaná a tuhá. Také se už za ty roky otrkala, má zkušené mužstvo a prostě byla lepší. Je to hodně frustrující," dodal Mertl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Exposlanci Škárkovi soud za nenávistné výroky o nedonošených dětech snížil podmíněný trest

Na deset měsíců se zkušební lhůtou jeden a půl roku snížil v úterý odvolací Krajský soud v Plzni trest bývalému předsedovi strany Věci veřejné a někdejšímu poslanci Jaroslavu Škárkovi za jeho loňské nenávistné výroky o nedonošených dětech, mentálně postižených lidech či o neziskových organizacích. Na svůj veřejně přístupný profil na Facebooku Škárka tehdy kromě jiného napsal o předčasně narozených dětech s nízkou porodní hmotností, že jsou to "nevyvinuté zrůdy".

Soud tak zmírnil srpnový verdikt Okresního soudu Plzeň - sever, který Škárkovi vyměřil roční podmíněný trest s dvouletou zkušební lhůtou. Za podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod hrozilo bývalému politikovi až tříleté vězení.

Rozsudek je pravomocný. Lze proti němu pouze podat dovolání k Vrchnímu soudu. Škárka, který se odvolal proti verdiktu o vině i proti výši trestu vyměřeného okresním soudem, bude v případu pokračovat dál, řekl po vynesení rozsudku. "Nepovažuji za správné, aby tato společnost udělovala tresty za odlišný názor," řekl. I v obhajobě u okresního soudu argumentoval svobodou slova.

Dnes u soudu padesátiletý Škárka nevypovídal. U okresního soudu se ale k napsání příspěvku přiznal. Řekl, že příspěvek psal pod vlivem většího množství vypitého vína. Vyjádřil lítost především nad expresivní formou svého vyjadřování, obsah ale hájil. Chtěl prý otevřít diskusi o daných tématech. "Je mi líto formy, kterou jsem zvolil, asi jsem nedomyslel, že by se to opravdu někoho mohlo dotknout," uvedl v srpnu Škárka u okresního soudu.

před 26 minutami

EU musí rychle připravit dlouhodobé kroky proti zdražování energií, řekla komisařka Simsonová

EU musí rychle připravit dlouhodobé kroky proti zdražování energií, řekla komisařka Simsonová. ČR chce zabránit emisním spekulacím, uvedl Havlíček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy