Sparta triumfovala ve Zlíně, Ocelářský souboj ovládl Třinec

23. 11. 2018 19:32
Hokejisté pražské Sparty po třech porážkách v řadě zabrali a vyhráli ve 21. kole extraligy ve Zlíně 4:0. O branky se postarali Petr Kumstát, Matěj Beran, Richard Jarůšek a Tomáš Dvořák. Brankář Matěj Machovský udržel potřetí v sezoně čisté konto a připsal si vedle toho i finální přihrávku.
Ethan Werek, HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha
Ethan Werek, HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Do sestavy Zlína se vrátil Fořt a na marodce zůstávají pouze Herman s Fryšarou. Sparta postrádá Košťálka, Kalinu, Pavelku, Klimka, Smejkala, Říčku, Černocha a Přibyla. Poprvé od příchodu z Vítkovic její dres oblékl obránce Erik de la Rose.

Ještě před začátkem duelu zlínský klub ocenil a vyvěsil dres s číslem 17 někdejšího hráče a v současnosti kustoda Beranů Miloslava Sedláka, který v klubu působí už 45 let.

První třetina gól nepřinesla. Dvě dobré šance se naskytly domácím. Nejprve Lakatoš nepotrestal zaváhání Machovského, jenž se následně předvedl při přesilovkové kombinaci Beranů, kterou zakončoval Kubiš.

V prostředním dějství už začaly padat branky. Nejdříve ve 25. minutě zachoval klidnou hlavu před Sedláčkem Kumstát, který uspěl kličkou do bekhendu. Zlínští sice byli ve druhé třetině opticky lepší, ale nebylo jim to nic platné.

V polovině duelu promarnili přesilovku, načež inkasovali podruhé. Po rychlém přesunu do útoku pálil Beran, jehož rána se sice otřela o domácího gólmana, i přesto ale skončila v síti.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky si oba týmy zkusily hru pět na tři v trvání okolo minuty, ale gólový úspěch nezaznamenaly. Zřejmě poslední možnost udělat něco s nedobře rozehraným duelem měli domácí v 50. minutě, kdy Popelka zachytil rozehrávku soupeře a byl sám před Machovským, který ho ale vychytal.

Pak už si vzala slovo dvojice Forman a Jarůšek, který zvýšil do odkryté branky na 3:0. Necelých osm minut před koncem putoval na trestnou lavici Delisle, Zlín navíc přesilovku vylepšil odvoláním gólmana. Kýžený efekt to ale nepřineslo, Dvořák přes celé hřiště trefil odkrytou prázdnou branku.

Třinec porazil Vítkovice

Regionální derby rozhodl kanadský útočník Ethan Werek, který vstřelil první dva góly a u třetího asistoval během vítkovické power play Vladimíru Draveckému. Oceláři si připsali sedmé vítězství v řadě a nad Vítkovicemi měli navrch počtvrté za sebou.

Navzdory dlouhému čekání na gól moravskoslezské derby nenudilo. Nástup probíhal vyloženě v režii Ostravanů, kteří svou aktivitu ale nijak nezhodnotili ani v přesilovce, při které se Třinec celé dvě minuty nedokázat vymanit z pásma. Pak se nadechli i domácí. Bukarts v deváté minutě orazítkoval tyčku a v 10. minutě Bartošák vychytal Kovařčíka.

Třinec ve druhé třetině zvýšil obrátky a zatlačil soupeře. Mnoho vyložených šancí přes velkou palebnou převahu však neměl. Zato hosté po nenápadné akci málem otevřeli skóre a v 30. minutě po Szturcově teči i Hrubce podržela levá tyčka jeho brány.

Nakonec se ujala rána, které možná až tak gólové ambice ani neměla. Werek v 38. minutě z úhlu švihem na milimetry přesně křížným pokusem zacílil horní růžek nad Bartošákovou lapačkou a Třinec vedl 1:0.

Domácí Kanaďan měl ve 46. minutě nabito na druhý zásah, ale vyražený puk poslal zblízka těsně vedle brány. Pak si Werek opět vzal slovo v přesilové hře za špatné vítkovické střídání a švihem z pravého kruhu našel díru mezi Bartošákovými betony.

Vítkovice od prvního inkasovaného gólu nemohly naskočit zpátky do zápasu a jejich ofenzivní ataky postrádaly větší průbojnost směrem k Hrubcově brance. Třinečtí tak ani nepocítili obavy o výsledek. Hosté se pokusili ještě o hru bez brankáře, ale bez větší šance v ní potřetí kapitulovali z hole Draveckého.

Podrobnosti připravujeme…

21. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 38. Werek (Dravecký), 49. Werek (Gernát, Adamský), 59. Dravecký (Werek). Rozhodčí: Mrkva, Šír - J. Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 5400 (vyprodáno).

Třinec: Hrubec - Krajíček, Gernát, D. Musil, Galvinš, Roth, M. Doudera - M. Růžička, Marcinko, Hrňa - Svačina, Polanský, Adamský - Dravecký, Werek, Roberts Bukarts - O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski - od 21. navíc Hladonik. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.

Vítkovice: Bartošák - D. Krenželok, Výtisk, Baranka, Hrbas, Šidlík, Gregorc - Schleiss, Lev, Dej - Tybor, O. Roman, D. Květoň - P. Zdráhal, Š. Stránský, Kucsera - Baláž, Pytlík, Szturc. Trenéři: Petr a Trnka.

PSG Berani Zlín - HC Sparta Praha 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 25. Kumstát (Rousek, De la Rose), 33. M. Beran (Pšenička, De la Rose), 52. Jarůšek (Forman), 54. Tomáš Dvořák (Machovský). Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk - Bryška, V. Hanzlík. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 5650.

Zlín: J. Sedláček - Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Řezníček, Žižka, Gazda - J. Ondráček, Fořt, Kubiš - Okál, Honejsek, Lakatoš - E. Kulda, P. Sedláček, Poletín - Šlahař, Werbik, Popelka. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a Hrazdira.

Sparta: Machovský - Delisle, Piskáček, Blain, T. Voráček, De la Rose, Tomáš Dvořák, M. Jandus - Forman, Sill, Jarůšek - A. Kudrna, P. Vrána, Buchtele - Rousek, Pech, Kumstát - M. Beran, Pšenička, T. Jandus. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka a nahrávka: 45. Jones (P. Straka). Rozhodčí: Pavlovič, Pešina - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 3368.

Mladá Boleslav: Krošelj - Kotvan, Pláněk, Jan Hanzlík, Dlapa, Němeček, Bernad, Eminger - Skalický, Klepiš, Vondrka - Pacovský, P. Musil, M. Látal - M. Procházka, T. Knotek, D. Šťastný - L. Pabiška, Najman, Kousal. Trenéři: Hořava, Rulík a Patera.

Plzeň: D. Frodl - J. Kindl, Jones, Kvasnička, Čerešňák, Vráblík, Kaňák - Indrák, V. Němec, Gulaš - P. Straka, Kodýtek, Eberle - D. Kindl, Kratěna, Kantner - Stach, Kracík, Pour. Trenéři: Čihák a Jiří Hanzlík.

Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 49. Vincour (Smoleňák), 53. Lessio (F. Pavlík, Rosandič), 55. Paulovič (Piché) - 32. Válek (Matoušek, M. Havelka), 55. Válek (J. Petružálek). Rozhodčí: Bejček, Hribik - O. Polák, Špringl. Vyloučení: 5:5, navíc Smoleňák 10 min. - Jurčík 10 min. a do konce utkání, Trávníček 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 5022..

Hradec Králové: Maxwell - Zámorský, Linhart, Piché, Graňák, F. Pavlík, Rosandič, Nedomlel - Smoleňák, Koukal, Lessio - Vincour, Cingel, R. Pavlík - Paulovič, Bičevskis, M. Chalupa - Vopelka, Dragoun, Bezúch. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.

Litvínov: Janus - Porseland, Ščotka, Hunkes, L. Doudera, Romančík, Suchánek, Březák - J. Petružálek, J. Mikúš, Válek - Myšák, V. Hübl, F. Lukeš - D. Tůma, M. Hanzl, Trávníček - Jurčík, M. Havelka, Matoušek. Trenéři: Razým a Skuhrovec.

HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Skladaný (Laš, Dujsík), 47. Irgl (J. Galvas), rozhodující sam. nájezd Nahodil - 23. P. Jelínek (Redenbach, L. Hudáček), 33. Zachar (Šmíd, Jeník). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Lučan, Kis. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. Diváci: 4313.

Olomouc: Konrád - J. Galvas, Ondrušek, Vyrůbalík, Švrček, Jaroměřský, Dujsík, Staněk - Irgl, Strapáč, Burian - V. Tomeček, J. Knotek, Ostřížek - Jergl, Nahodil, Holec - Skladaný, B. Mráz, Laš. Trenéři: Tomajko a Moták.

Liberec: Will - Šmíd, Doherty, Stříteský, Derner, Ševc, Hanousek, Maier - Birner, Redenbach, L. Hudáček - Lenc, Filippi, Ordoš - Valský, P. Jelínek, L. Krenželok - Jeník, J. Vlach, Zachar. Trenéři: Pešán a Augusta.