O pokračování kariéry Erat rozhodl na dovolené v USA: Finále Stanley Cupu byla motivace, abych hrál

Marek Janoš Marek Janoš
20. 6. 2017 9:36
Hokejový útočník Martin Erat ještě nekončí, rozhodl se dál pokračovat v kariéře a prodloužil smlouvu v Kometě. Jeho úkolem bude s brněnským týmem obhájit extraligový titul. V rozhodování o pokračování kariéry mu pomohla i atmosféra při finále Stanley Cupu v Nashvillu, za který Erat odehrál jedenáct sezón v NHL. Kromě toho chce pomáhat mladým hráčům v Česku. Letní přípravu si plánuje ukrátit golfem.
Martin Erat
Martin Erat | Foto: Milan Kammermayer

Proč jste se nakonec rozhodl v Brně prodloužit smlouvu?

Neměl jsem žádné dilema, ale po sezóně jsem nechtěl udělat žádné unáhlené rozhodnutí. Byl jsem měsíc s rodinou na dovolené na Floridě, během které jsem si rozmyslel svou budoucnost. Říkal jsem si, že když se cítím fyzicky dobře a mám tu něco rozpracovaného, nemám důvod končit.

Jakou jste měl motivaci?

Mou hlavní motivací jsou mladí kluci, kteří v Kometě jsou. Snaží se tu s nimi udělat hodně práce a chtěl bych jim v tom pomoci. Zadruhé, Kometa stejně jako Jihlava nejvíc titulů, takže potřebuje ještě jeden získat, ať je před ní.

Měl jste i jiné nabídky?

Variant jsem měl víc, ale v poslední fázi jsem se rozhodoval už pouze mezi Kometou, nebo koncem kariéry.

Přemýšlíte, jak by mohla vypadat obhajoba titulu?

Zatím jsme si s klukama jenom povídali, na tohle nepadla řeč. Už se těšíme na led, ale co přinese další sezóna, to nevím.

Jak předejít pomistrovské kocovině?

Já jsem titul ještě nikdy nezažil, takže to nevím (smích). Kluci už trénují docela naplno, jde vidět, že je to baví. Konkurence v týmu je dostatečná. Jde vidět, že od loňské sezóny ještě vyrostl a budeme mít velkou výhodu.

Jaká bude vaše příprava? Tento týden trénujete společně s dalšími hráči z různých klubů. O co jde?

Trénuju už dva týdny, dalších šest mě ještě čeká. Tento týden je trochu speciální, přijel sem do Brna trenér Shawn Allard, který učí bruslit McDavida, spolupracuje se Sydneym Crosbym nebo s Nashvillem. Společně s Liborem Zábranským se snažíme, aby se pod ním trenéři vzdělávali a své zkušenosti mohli předávat dětem.

Čím si zpestřujete přípravu na sezónu?

Hraju golf, handicap mám kolem dvou nebo tří.

V týmu Komety jsou i další golfisti, třeba Jan Hruška, už jste ho vyzval?

Už se na něj těším. Říkal mi, že mi dá měsíc čas, ať se rozehraju v Nashvillu. Před sezónou ho ještě vyzvu a uvidíme, jak budeme hrát.

Loni jste řídil přesilovky. Počítáte se stejnou rolí i v této sezóně?

Uvidíme až začne sezóna. Ale kluci už ví, co po nich chci a jak se co hraje, takže to bude jednodušší než minulý rok.

Není to tak dávno, co jste nastupoval za Nashville. Jak jste prožíval jeho úspěšné play off?

Bylo to super. Úžasné. Nashville hokejově hodně vyrostl. Jsem hrozně rád, že se jim play off takto povedlo. Škoda, že se jim to nepodařilo vyhrát, protože by to bylo super pro hokej a jeho rozvoj ve městě. V zámoří jsem si na dovolené užil finále Stanley Cupu, což byla také jedna z motivací, abych ještě hrál.

Nebyl jste trochu překvapený tím, jak město hokejově ožilo?

Možná se o tom jen tolik nevědělo. Když jsem v Nashvillu působil, tak to město žilo hokejem stejně. Spíš se teď víc dostalo i do povědomí médií a fanoušků.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 34 minutami

Při pátečním náletu na věznici v Jemenu zemřelo nejméně 82 lidí

Při pátečním náletu Saúdskou Arábií vedené koalice na věznici, kterou v Jemenu spravují šíitští povstalci Húsíové zahynulo nejméně 82 lidí. S odkazem na povstalce a humanitární organizaci o tom informuje agentura AP.

Ve většině Jemenu nadále nefunguje internet. Nálety podle AP mezitím pokračují v hlavním městě Saná a v dalších částech země.

Páteční nálet v severní provincii Saada byl součástí intenzivní letecké a pozemní operace, která představuje eskalaci v jemenské občanské válce. V té Saúdskou Arábií vedená koalice bojuje proti šíitským povstalcům na straně mezinárodně uznané jemenské vlády. Koalice v Jemenu zintenzivnila útoky proti šíitským povstalcům v pondělí po útocích Húsíů na Spojené arabské emiráty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy