Nový pardubický kouč Holaň: Musíme především zvednout hlavy

ČTK ČTK
16. 1. 2017 17:37
Pardubické Dynamo se potácí na hranici baráže, Pro trenéra Miloše Holaně to je velká výzva. Má tři a půl roku na to vytvořit v klubu vlastní koncepci. Musíme hlavně zvednout hlavy. Představit hráčům hlavní cíl sezony a každodenní prací za tím jít, držet jeden za druhého a působit jako tým, ne jako individuality," sdělil Holaň.
Miloš Holaň.
Miloš Holaň. | Foto: Dalibor Sosna

Pardubice - Po necelých šesti letech se vrací do hokejové extraligy trenér Miloš Holaň. A půjde o velmi nelehký návrat, neboť pětačtyřicetiletý bývalý obránce se zkušenostmi z NHL byl vybrán jako ten, kdo má zachránit Pardubice před pádem z extraligy. Věří, že tvrdou prací všech zainteresovaných se to povede.

Holaň přebírá mužstvo na poslední příčce. Sice s pouze jednobodovou ztrátou na třinácté Karlovy Vary, ale nad Energií už je devítibodová mezera. "Toto angažmá je velká výzva. I ta myšlenka toho, že se jedná o smlouvu na tři a půl roku, což mi dává určitý prostor, vizi a koncepci. Nejde o smlouvu udělanou narychlo jen na tři měsíce," řekl Holaň.

Mužstvo je v hodně špatném rozpoložení. Prohrálo posledních šest utkání a mnohdy předvádělo bídné výkony. "Musíme hlavně zvednout hlavy. Představit hráčům hlavní cíl sezony a každodenní prací za tím jít, držet jeden za druhého a působit jako tým, ne jako individuality. Musíme udělat vše proto, aby extraliga v Pardubicích byla i nadále," prohlásil Holaň.

Rozhovory trvaly dva týdny

Přiznal, že v kontaktu s Dušanem Salfickým, který je novým předsedou představenstva a zároveň se stal i generálním manažerem, byl posledních čtrnáct dnů. "Došli jsme k tomu, že do toho jdu. A na tu práci se těším," zdůraznil odhodlaně mistr extraligy (1992) s Trenčínem a držitel bronzu z mistrovství světa v roce 1993 v Německu.

Extraligu, v níž vedl v minulosti z pozice hlavního kouče Vítkovice, Spartu a Mladou Boleslav, opustil v roce 2011. Přesto si udržoval přehled. "Myslím, že asi každý trenér sleduje neustále soutěž v zemi, z níž pochází. I když ne nějak dopodrobna. Ale vidíte některé zápasy na internetu či v televizi. Je jasné, že když jsem byl v těch svých angažmá v zahraničí, tak jsem se staral především o svůj klub a svou práci."

K ruce bude mít Marka a Janeckého

O to intenzivněji se snažil získat co nejvíce informací a poznatků během uplynulých dvou týdnů. "Od té doby, co jsem dostal to první echo, tak jsem si nechal posílat všechny čtyři zápasy, co Pardubice hrály. A určitě využiju velkých zkušeností Pavla Marka i Oty Janeckého, kteří mají velký přehled," jmenoval Holaň své asistenty, z nichž Marek se stane sportovním manažerem Dynama.

"Nechtěl bych jim ale dávat tu nálepku asistentů. Já jsem hlavní trenér, beru zodpovědnost na sebe a jsem na to zvyklý, tak jsem vždy pracoval. Ale jsou to moji kolegové, na jejichž jménech jsme se od začátku jednoznačně shodli. Jde o lidi, k nimž mám respekt. S Otou jsem ještě kdysi hrával v nároďáku, s Pavlem jsem se potkal, když jsem byl dvakrát v hledáčku Třince. Navíc oba pochází z Pardubic, mají k tomu vztah a ta situace jim není lhostejná," uvedl Holaň.

Je přesvědčený, že k úspěchu povede každodenní tvrdá práce. "Budeme tady trávit spoustu času, zejména zezačátku, než si na sebe zvykneme a kdy si všechno bude sedat. Všichni tři jsme ale na tu práci natěšení a věříme, že stejně tu změnu přijmou i hráči," přál si Holaň.

Ve hře jsou i případné posily. Do konce ledna, kdy se přestupový trh uzavře, ještě zbývá nějaký čas. "Je to otázka nejbližších dnů. Teprve dnes se scházíme jako trenérský štáb, budeme o tom diskutovat a každý si k tomu řekne své. Změnám se nebudeme bránit, ale nechci předbíhat," uvedl Holaň.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pondělní ráno bylo v Česku mrazivé, místy i pod minus 20 stupňů

Teploty v Česku v pondělí nad ránem klesly místy pod minus 20 stupňů Celsia, především na severovýchodě země. Největší mráz byl kolem 05:30 v Orlickém Záhoří na Rychnovsku, kde meteorologové naměřili minus 26,2 stupně. Vyplývá to z průběžných údajů zveřejněných na facebooku Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Na některých místech teploty ještě klesají, definitivní údaje o ranních minimech proto budou známy až dopoledne.

Teploty klesaly hluboko pod bod mrazu hlavně v místech, kde se v noci na delší dobu vyjasnilo. Kromě Orlického Záhoří bylo dnes nad ránem velmi chladno také v Hošťálkové na Vsetínsku. Teplota tam klesla na minus 24,3 stupně Celsia. O půl stupně tepleji bylo v Rýmařově na Bruntálsku. Pod minus 22 stupňů se teplota dostala například v Opavě.

Po mrazivém víkendu se v Česku na začátku nového týdne oteplí. Už dnes se teploty dostanou nad nulu na jihozápadě Čech. Od středy pak bude nad nulou i na horách a v nížinách může být uprostřed týdne místy i kolem pěti stupňů nad nulou. Ke konci týdne se sice na horách opět ochladí, v nížinách ale zůstanou nejvyšší denní teploty kolem dvou stupňů, uvádí ČHMÚ.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Biden se chystá zrušit Trumpovo povolení pro ropovod Keystone, informuje americká televize

Nově zvolený americký prezident Joe Biden plánuje zrušit povolení pro kontroverzní ropovod Keystone XL za devět miliard dolarů (asi 195 miliard Kč) hned v první den v nejvyšší funkci. Uvedla to kanadská televize CBC News s odvoláním na své zdroje. Biden bude uveden do Bílého domu ve středu 20. ledna.

Bidenův tým hned neodpověděl na žádost o vyjádření. Nevyjádřila se ani společnost provozující ropovod, TC Energy. Mluvčí kanadského ministerstva přírodních zdrojů předal dotaz kanadské velvyslankyni ve Washingtonu, kterou se dosud nepodařilo zastihnout, uvedla agentura Reuters.

Ropovod má být dlouhý 1900 kilometrů a má přepravovat ropu z kanadské provincie Alberta do amerického státu Nebraska. Ale zpomalily jej právní spory v USA a odpor ochránců životního prostředí, indiánů a farmářů.

Projektu nyní hrozí potenciálně smrtící úder, pokud Biden po středeční inauguraci splní slib, že zruší prezidentské povolení, které vydal jeho předchůdce Donald Trump, napsal Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy