Nevídaný kolaps. Třinecký hokejista nedokázal dopravit puk do prázdné branky

22. 1. 2023 20:27
Jde tohle vůbec nedat? Třinecký útočník Libor Hudáček spálil v utkání hokejové extraligy v Českých Budějovicích šanci, která se snad ani neproměnit nedala. Jemu se to však povedlo, a Oceláři kvůli tomu odjeli z jihu Čech bez bodu.
Šance třineckého Libora Hudáčka pět vteřin před koncem utkání s Českými Budějovicemi | Foto: Reprofoto: ČT Sport

Domácí Motor šel do závěrečné třetiny proti favoritovi s dvoubrankovým vedením 3:1, jenže v 56. minutě snížil Andrej Nestrašil a Třinec mocně finišoval za vyrovnáním a alespoň prodloužením.

V poslední minutě při power play rozebral českobudějovickou obranu a Hudáček měl pět vteřin před koncem na hokejce jasný gól. Kousek od brány v ideální pozici u něho přistál puk, gólman Dominik Hrachovina byl mimo svou klec, přesto slovenský útočník nedokázal zamést touš do sítě. Trefil totiž jen tyčku…

Jihočeši tak uhájili cenné vítězství a poskočili na 12. příčku, která jako poslední zajišťuje ještě postup do předkola play off.

Sparta vyhrála nad Mladou Boleslaví 4:1 a připsala si šestou výhru za sebou. Do O2 areny i díky 14. ročníku akce Sparta vzdává hold záchranářům, vojákům, policistům a hasičům zavítala nejvyšší návštěva této sezony: 15.147 diváků. Bruslařský klub v pátém utkání pod novým trenérem Jiří Kalousem poprvé nebodoval.

Pardubice zdolaly Kladno 4:2 a Rytíře porazily i počtvrté v sezoně. Dvakrát se mezi střelce zapsali Matej Paulovič a Lukáš Sedlák. Dynamo vyhrálo popáté v řadě a upevnilo si vedení v tabulce, Kladno je i nadále poslední.

Karlovy Vary porazily Brno 5:4. Hattrickem se na výhře Energie podílel Ondřej Beránek, čtyři body za gól a tři asistence si připsal Petr Koblasa. Kometa prohrála počtvrté za sebou a uspěla jen ve dvou z posledních jedenácti utkání.

Liberec si poradil s Hradcem Králové 3:1 a v tabulce se svému dnešnímu soupeři vzdálil na rozdíl sedmi bodů. Bílí Tygři napravili páteční prohru z Vítkovic a upevnili si sedmou pozici. Naopak Mountfieldu se i nadále nedaří, prohrál čtvrtý zápas za sebou a zůstává na osmém místě. Severočeši položili základ svému vítězství již v první třetině, kterou vyhráli 2:0, úvodní gól vstřelili již v 52. vteřině.

Olomouc udolala Plzeň 3:2 a posunula se v tabulce na 5. místo před svého dnešního soupeře. Gólem a asistencí se na výhře domácích podílel útočník Lukáš Nahodil, premiérový gól v nejvyšší soutěži si připsal Lukáš Mareš. Rozhodčí v zápase udělili 100 trestných minut, hned šest hráčů dostalo vyšší tresty.

Litvínov prohrával ve Vítkovicích 0:2, nakonec však slavil výhru v nájezdech 3:2. Jindřich Abdul dvě minuty před koncem třetí třetiny vyrovnal a ve třinácté sérii nájezdů rozhodl Michal Gut. Litvínov tak po Olomouci uspěl i v Ostravě a z víkendového dvojzápasu na Moravě veze dvě výhry.

40. kolo hokejové extraligy:

HC Motor České Budějovice - HC Oceláři Třinec 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Pech (Strnad, Gulaš), 31. Gulaš (Pech, Bindulis), 37. Valský (Vondrka) - 7. Nestrašil (L. Hudáček), 56. Nestrašil (Daňo). Rozhodčí: Hejduk, Sýkora - Brejcha, Malý. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. Diváci: 4844.

České Budějovice: Hrachovina - Vráblík, Štencel, Percy, Šenkeřík, Hovorka, Bindulis - Gulaš, Pech, Vondrka -Valský, M. Hanzl, Dzierkals - Doležal, Vopelka, Strnad - Tomeček, Toman, Koláček. Trenér: Čermák.

Třinec: Kacetl - Marinčin, Havránek, J. Jeřábek, Čukste, Roth, M. Doudera - M. Růžička, M. Roman, Nestrašil - Hrňa, L. Hudáček, Daňo - Kurovský, Hrehorčák, Chmielewski - Dravecký, Haas, Svačina. Trenér: Moták.

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. P. Kousal (Tomášek), 30. Sobotka (M. Forman), 49. M. Forman (Kempný. P. Kousal), 59. Mikliš - 29. Söderlund (Lantoši). Rozhodčí: Kika, Jaroš - Zíka, Klouček. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 15.147.

Sparta: Jakub Kovář - M. Jandus, Němeček, Mikliš, Kempný, Polášek, Moravčík - P. Kousal, R. Horák, Tomášek - Řepík, Sobotka, M. Forman - Safin, D. Vitouch, Buchtele - Konečný, G. Thorell, D. Kaše. Trenéři: Hořava a Wallson.

Mladá Boleslav: F. Novotný - Pláněk, Pýcha, Lintuniemi, Jánošík, Bernad, R. Jeřábek, Štich - Lantoši, O. Roman, Söderlund - Šťastný, Bičevskis, J. Stránský - Kelly Klíma, O. Najman, Šmerha - Dvořáček, Závora, Lunter. Trenér: Kalous.

HC Dynamo Pardubice - Rytíři Kladno 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 17. Paulovič (Čerešňák), 27. Sedlák (Hyka, Cienciala), 34. Sedlák (Cienciala), 52. Paulovič (Vondráček) - 42. Beran (Slováček), 47. Kubík (Dotchin, Plekanec). Rozhodčí: Vrba, Stano - Kis, Rampír. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 10.008.

Pardubice: Klouček - Čerešňák, D. Musil, Bučko, T. Dvořák, Hrádek, J. Kolář, Chabada - Hyka, Sedlák, Cienciala - Radil, T. Zohorna, Mandát - T. Zeman, Poulíček, Paulovič - Vondráček, A. Musil, O. Rohlík. Trenér: Rulík.

Kladno: Bow - Dotchin, Kehar, Slováček, Ticháček, Babka, Cibulskis, Veber - Jágr, Plekanec, Kubík - Filip, Indrák, Brodecki - Beran, Pytlík, O. Bláha - Melka, Zikmund, M. Procházka. Trenér: Vejvoda.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 5:4 (3:1, 1:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 5. O. Beránek (Koblasa), 7. Koblasa (Pulpán, Černoch), 12. O. Beránek (Bartejs, Černoch), 38. O. Beránek (Černoch, Koblasa), 54. Redlich - 12. Pospíšil (Holík), 41. Fajmon (Kollár), 44. Zaťovič (Šalé, A. Zbořil), 57. Zaťovič (Vincour, Horký). Rozhodčí: Veselý, Šindel - Komárek, Gerát. Vyloučení: 3:3, navíc Havlín - Dufek oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 3463.

Karlovy Vary: Habal - Pulpán, Huttula, Bartejs, Stříteský, Havlín, Dlapa, A. Rulík - O. Beránek, Černoch, Koblasa - Kohout, Gríger, Rachůnek - Koffer, Hladonik, Juusola - Kofroň, Jiskra, Redlich. Trenér: Bruk.

Brno: Čiliak (12. Furch) - Kundrátek, Kučeřík, Fajmon, Ščotka, Hrbas, Ďaloga, od 41. navíc F. Němec - Horký, Holík, Pospíšil - Flek, Kollár, Zaťovič - Šalé, A. Zbořil, Raška - Dufek, Süss, Vincour. Trenér: P. Martinec.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Nahodil (Plášek, J. Káňa), 30. Mareš (Orsava), 41. Knotek (Nahodil, J. Káňa) - 23. Kvasnička (Mertl, Blomstrand), 57. Pour (Kodýtek). Rozhodčí: Mrkva, Cabák - Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 8:7, navíc Škůrek, Kusko (oba Olomouc), Bitten, Mertl všichni 5 min., Baránek, Hrabík (všichni Plzeň) oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4019.

Olomouc: Konrád - Dujsík, Ondrušek, Škůrek, Rašner, Švrček, Mareš, A. Rutar - Orsava, Strapáč, J. Káňa - P. Musil, Nahodil, Klimek - Bambula, J. Knotek, Plášek - Olesz, Kusko, Kunc. Trenér: Tomajko.

Plzeň: Pavlát - Zámorský, Baránek, Kaňák, Houdek, A. Jiříček, Kvasnička - Pour, Suchý, Hrabík - Rekonen, Kodýtek, Schleiss - Holešinský, Mertl, Blomstrand - M. Lang, Malát, Bitten. Trenér: Kořínek.

HC Vítkovice Ridera - HC Verva Litvínov 2:3 po nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 1. L. Krenželok (Lakatoš, Marosz), 20. Roberts Bukarts (Mikuš, Mueller) - 23. Jaks (Estephan, Hlava), 58. Abdul (Kudrna, Zile), rozhodující nájezd Gut. Rozhodčí: Obadal, Šír - Axman, Gebauer. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. Diváci: 5196.

Vítkovice: Stezka - Raskob, Gewiese, Grman, Mikuš, J. Stehlík, Prčík, Koch - Lakatoš, Marosz, L. Krenželok - Roberts Bukarts, Krieger, Mueller - M. Kalus, Dej, Kotala - Lednický, Chlán, Fridrich. Trenér: Holaň.

Litvínov: Zajíček - D. Zeman, Zile, Strejček, Freibergs, Jaks, Demel, Šalda - Berka, Sukeľ, Kudrna - P. Zdráhal, Estephan, Abdul - Hlava, Gut, Danielčák - L. Stehlík, Fronk, Havelka. Trenér: Mlejnek.

Bílí Tygři Liberec - Mountfield Hradec Králové 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Flynn (A. Najman, Melancon), 10. Ordoš (Derner), 42. Frolík (A. Najman) - 59. Lev (Lalancette). Rozhodčí: Hribik, Pilný - Kajínek, Hynek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 5583.

Liberec: Kváča - Nedomlel, Balinskis, Melancon, M. Ivan, Štibingr, Derner, Kolmann - Faško-Rudáš, Filippi, Birner - Flynn, A. Najman, Frolík - Rychlovský, Jelínek, Ordoš - Dlouhý, Šír, J. Vlach. Trenér: Augusta.

Hradec Králové: J. Růžička - McCormack, Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Rosandič, P. Marcel - K. Lang, Cingeľ, Eberle - Jergl, Lalancette, Perret - M. Novák, Lev, R. Pavlík - Pajer, Štohanzl, Morong. Trenér: T. Martinec.

1. Pardubice 40 23 8 4 5 122:78 89
2. Vítkovice 41 22 4 9 6 128:97 83
3. Sparta Praha 39 20 5 1 13 110:86 71
4. Třinec 39 18 4 5 12 117:79 67
5. Olomouc 40 18 4 2 16 103:99 64
6. Plzeň 41 15 5 7 14 106:108 62