Nenápadný hrdina Nosek dvakrát zaskočil za Hrubce. Bylo to rychlé. Jsem rád, že mě to trefilo, říká

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
30. 10. 2016 18:21
Skórovat Davida Noska příliš často neuvidíte. Letos se netrefil ještě ani jednou, ale přesto se v utkání svých Ocelářů se Spartou Praha stal hrdinou. Za stavu 2:1 v klíčové chvíli na brankové čáře dvakrát zastoupil gólmana Šimona Hrubce a vlastním tělem puky zastavil a zabránil tak vyrovnání. "Byl to reflex. Seběhlo se to hrozně rychle. Jen jsem reagoval na situaci," řekl po vítězném duelu skromně třinecký obránce.
David Nosek (HC Oceláři Třinec)
David Nosek (HC Oceláři Třinec) | Foto: ČTK

Spartu jste porazili i ve druhém vzájemném utkání sezony. Jaký to byl dnes zápas?

Strašně těžký, hrál se hodně silový hokej. Sparta hodně dobře bruslila a my jsme se po tom nezdaru v minulém zápase snažili na dnes maximálně koncentrovat. Pro nás to byl hrozně důležitý mač a jsem moc rád, že jsme ho zvládli za tři body. Je to pro nás velká vzpruha.

Prohrát potřetí doma by asi před reprezentační pauzou nebylo ideální, že?

Takhle nad tím moc nejde přemýšlet, protože kdybychom dumali nad tím, co se bude dít, když prohrajeme další zápas, tak ho určitě prohrajeme. My jsme dneska dali všechny síly do toho, abychom Spartu porazili. A i když se nám první třetina nepovedla a prohráli jsme ji, tak ta druhá byla z naší strany sto a jedna, tam jsme zabrali a podařilo se nám ten výsledek zvrátit.

Proč byly ty dvě třetiny z pohledu vašeho výkonu tak odlišné?

Nezačali jsme špatně, ale Sparta využila přesilovku, ve kterých je velice silná. Měli dobré kombinace. Ale o přestávce jsme si řekli, že zkusíme přidat a vymáčkneme ze sebe co půjde, protože je reprezentační  přestávka a my fakt nechtěli prohrát. Do druhé třetiny jsme dali všechno a podařilo se nám ji vyhrát a skóre převrátit.

Za stavu 2:1 jste v oslabení dvakrát na brakové čáře zastoupil Šimona Hrubce. Jak jste viděl ty své gólmanské zákroky?

Abych řekl pravdu, už ani pořádně nevím. Bylo to v obou případech tak rychlé, že jsem reagoval na situaci a se štěstím se mi podařilo zabránit tomu, abychom inkasovali.

Mohl to být jeden ze zlomových momentů utkání?

Já myslím, že ne. Šimon mě za ně pochválil, ale on opět zachytal fantasticky a naše výhra je největší částí jeho zásluha.

Puky dnes vůbec létaly na všechny strany. Vy jste jedním vyhozením zasáhl divačku na tribuně a Zbyněk Irgl pak dalším pukem trefil fotografa za mantinelem...

To jsem si nevšiml a paní se na dálku moc omlouvám. Jsou to nešťastné náhody, samozřejmě jsme nechtěli nikoho na tribuně ani na za mantinelem zranit. Takový je někdy hokej.