Negativních reakcí máme minimum, říká spoluautor videa, které si utahuje z mluvčího Ovčáčka

Marek Janoš Marek Janoš
27. 10. 2016 6:06
Hokejový Litvínov upozornil fanoušky na změnu pořadatelství extraligového utkání videem, ve kterém si dělá legraci z výstupů tiskového mluvčího prezidenta Miloše Zemana Jiřího Ovčáčka. Video jen během prvního dne vidělo na Facebooku přes 20 tisíc uživatelů. Pro autory Jana Kloboučka a Ondřeje Vlka jde o další ze série humorných pozvánek na utkání Litvínova. „Jde nám hlavně o zábavu, do politiky jsme se míchat nechtěli,“ vysvětlil v rozhovoru správce sociálních sítí Litvínova Ondřej Vlk.
Ondřej Vlčáček
Ondřej Vlčáček | Foto: Facebook Vervy Litvínov

Jsou sociální sítě nudné? Proč Litvínov připravuje své pozvánky jinak, než je běžné?

S marketingovým šéfem Litvínova Honzou Klouboučkem jsme si před sezonou řekli, že chceme nějakou vtipnou formou zvát fanoušky na domácí zápasy. Už loni jsme měli pár takových pozvánek, ale pak jsme spadli do baráže a tam sranda skončila. Chtěli jsme zkusit na každé domácí kolo nové sezony vymyslet nějakou originální pozvánku. S většinou věcí přichází Honza. Když ho napadne nějaká vtipná věc, tak mi vždycky zavolá. Druhý den, pokud mám čas, tak se sejdeme, prodiskutujeme to a zrealizujeme.

Co vás vedlo k tomu, že budete letos dělat pozvánky na zápasy jinak?

Když jsme pozorovali, co mají na sociálních sítích ostatní kluby, tak nám přišlo, že nikdo nedělá srandu podobnou té, kterou známe z Ameriky. Napadlo nás, že ukážeme, že si umíme udělat srandu jak ze sebe, tak ze soupeřů nebo z lecčeho jiného. Chtěli jsme to posunout dál a mysleli jsme si, že se to může lidem líbit.

A líbí?

Ano. To se ukázalo hned po prvních videích, která jsme vydali. Sdílelo je velké množství lidí a chytla se toho i česká média. Dostávali jsme se až k 60 tisícům zhlédnutí, podobná čísla měli u nás snad jen videa ze zisku mistrovského titulu. To pro nás byl signál, že to má cenu, a začali jsme v tom pokračovat.

Jak se na váš nový přístup dívalo vedení klubu?

Honza Klobouček je vedoucím marketingu, takže s prací kolem videí se nemusí tolik radit s jinými lidmi. Samozřejmě některá videa jsme museli konzultovat s generálním manažerem, aby to nějakým způsobem nepoškozovalo klub. Většinou jsme se to ale snažili udělat vtipnou formou tak, aby to každý vzal v pohodě a neurazil se. Často si děláme srandu i z hráčů, klubu nebo sebe navzájem. Držíme to v rámci mezí.

A jak konkrétně vznikla poslední pozvánka?

V osm večer po zprávách mi volal Honza Klobouček. Měl geniální nápad na upoutávku pro další zápas, i když tentokrát venkovní. Šlo o to vysvětlit, proč se změnilo pořadatelství. Hned druhý den jsme natočili video.

S nikým dalším z klubu jste to nekonzultovali?

Vždycky, když uděláme nové video, tak ho konzultujeme s různými lidmi z klubu. Ať je to generální manažer Robert Kysela, ekonom, šéf mládeže nebo sekretářka. Pokud nemají námitky, tak video hned vydáváme. A zatím jsme nic upravovat nemuseli.

Počítali jste s tím, že může část fanoušků na podobně kontroverzní video reagovat negativně?

Počítali, ale my jsme s tím tématem pracovali jako s aktuálním hitem českého internetu. Nechtěli jsme se míchat do politiky. Pouze jsme to chtěli zpracovat vtipně, aby to pobavilo hodně lidí. Negativních reakcí bylo minimum, na sociálních sítích jsme zatím zaznamenali jen jednu.

Inspirujete se tím, jak dělá nějaký jiný klub sociální sítě?

Žádnou inspiraci jsme nehledali. Řekli jsme si, jak to chceme dělat. Hlavním cílem bylo, abychom byli vtipní, i když ze začátku to nebylo tak propracované jako teď. Nějakou konkrétní inspiraci ale nemáme, vždycky vycházíme z momentálních nápadů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Evropská komise vyzvala Polsko k zaplacení pokuty za činnost orgánu trestajícího soudce

Evropská komise vyzvala Polsko, aby zaplatilo pokutu za to, že přes rozhodnutí unijního soudu neukončilo činnost disciplinární komory, tedy orgánu, který se zabývá prohřešky soudců. Podle agentury Reuters to ve čtvrtek uvedl mluvčí komise. Varšava má na reakci 45 dní. Pokud podobně jako v případě sporu o důl Turów pokutu zaplatit odmítne, strhne jí komise peníze z unijních fondů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy