Nabídka Sparty mi vyrazila dech, prohlásil Polášek. Angažmá v Česku původně neřešil

ČTK ČTK
23. 7. 2019 9:01
Hokejový obránce Adam Polášek zvolil návrat z Kontinentální ligy do extraligové Sparty zejména s ohledem na smlouvu, kterou mu klub předložil. Osmadvacetiletý reprezentant byl nadšený z možnosti mít v kontraktu zakotvenou klauzuli o případném uvolnění do zahraničí. Sparta se tak pro něho stala jasnou volbou.
Adam Polášek, posila Sparty před sezonou 2019-20 (se sportovním manažerem Vladimírem Kočou)
Adam Polášek, posila Sparty před sezonou 2019-20 (se sportovním manažerem Vladimírem Kočou) | Foto: HC Sparta

Polášek měl po třech odehraných sezonách v KHL i jiné nabídky. "Bylo tam něco nejen z KHL, ale člověk se musí rozhodnout, jakým směrem chce jít. Přiznávám, že jsem hodně slyšel na tu možnost smlouvy s klauzulí," řekl Polášek novinářům.

A rázně přitakal při otázce, zda byla Sparta v extralize tak samozřejmou volbou. "Opravdu to tak bylo. V Česku jsme (s agentem) žádné angažmá nehledali, ale když se pak kluci ozvali s touto nabídkou, tak mi to takřka vyrazilo dech. A slyšel jsem na to hned," přiznal Polášek, který je přitom odchovancem Vítkovic.

"Ve Vítkovicích jsem nikdy nehrál za áčko. Mám ten klub rád, vyrůstal jsem tam a přirostl mi k srdci. Mám tam i rodinu. Ale tu mou profesionální dráhu jsem začal až tady ve Spartě," vysvětlil Polášek.

Se sportovním ředitelem Petrem Tonem a sportovním manažerem Jaroslavem Hlinkou, které zažil v týmu Pražanů ještě jako spoluhráče, byl ve spojení už od konce sezony. Jeho návrat byl ale nakonec potvrzen až před týdnem.

"Shodli jsme se na něčem, co nám bude vyhovovat oboustranně. Kluci mi v tomhle strašně vyšli vstříc. Pochopili mou situaci, a když pak přišli a dali na stůl takovou nabídku, která mě v ničem neomezuje, ba naopak budu doma, byl jsem za ni hrozně rád," pochvaloval si Polášek.

Jakékoliv jiné nabídky či vidiny zahraničního angažmá teď vůbec neřeší. "Ruská liga začala s přípravou podobně jako tady, takže zhruba měsíc dozadu. Všichni už trénují a týmy už mají soupisky převážně zavřené. I s agentem jsem domluvený, ať mě tím nijak nezatěžuje. S tím, že se budeme bavit teprve ve chvíli, kdyby přišlo něco, co by vážně dávalo smysl. Teď se budu soustřeďovat jen na Spartu," ujistil Polášek.

Během tří sezon v KHL vystřídal tři kluby: Novosibirsk, Soči a Nižněkamsk. Kde se cítil nejlépe? "Nerad to srovnávám. Každý tým je specifický úplně v něčem jiném. V Soči to bylo krásné, co se týká prostředí, jak kdyby jel člověk na dovolenou. Strašně rád ale vzpomínám i třeba na Sibiř, kam jsem šel ten první rok. Myslím, že tam mi to dalo nejvíc. Prošel jsem si tam dobrým i zlým, ale budu na to vzpomínat jen v dobrém," uvedl Polášek.

Ze Sparty odešel v roce 2016, kdy byl klub takřka na vrcholu. Až ve finále extraligy podlehli Pražané Liberci. Rád by navázal přinejmenším tam, kde tehdy skončil.

"Každý tým, co se v létě sejde, chce mířit co nejvýše. I minulý rok tady byla velká jména a fakt dobří hráči. Potom, když se rozjede sezona a zbrzdí vás několik blbých zápasů nebo zranění, má to na každý tým jiný dopad. Určitě to není tak, že bychom se tady sešli na první trénink a řekli si, že jedeme na titul. Ale samozřejmě tím lépe, když přišlo tolik posil a kvalitních hráčů," řekl Polášek.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy