Musím hráčům poděkovat za odmakaný výkon, prohlásil kouč Sparty po prohře s posledním Litvínovem

Sport ČTK Sport, ČTK
27. 10. 2017 21:40
Naštvání? Kritika? Kdepak. "Musím hráčům poděkovat za odmakaný výkon," prohlásil kouč hokejové Sparty Jaroslav Nedvěd, přestože jeho svěřenci prohráli 3:4 na ledě Litvínova, posledního celku extraligy.
Hokejisté Sparty opravdu nemají důvod k radosti.
Hokejisté Sparty opravdu nemají důvod k radosti. | Foto: Milan Kammermayer

Litvínov - Potřetí v řadě nebrali hokejisté Sparty v extralize ani bod. Tentokrát nestačili dokonce ani na poslední Litvínov, jejich kouč z toho však nedělal tragédii. "Musím hráčům poděkovat za odmakaný výkon," prohlásil trenér Jaroslav Nedvěd.

Pražany skolil gólem v poslední minutě domácí útočník Viktor Hübl. "Litvínov byl v závěru trošku aktivnější a na nás se trošku projevilo, že jak se nám nyní trochu nedaří, tak jsme chtěli bod. Trošku jsme se zatáhli a Litvínov toho využil," prohlásil Nedvěd. "Bohužel Litvínov se nadechl do lepší formy a v závěru nás přetlačil," pochvaloval si.

Útočník poražených Lukáš Pech si stěžoval na nepřízeň osudu. "Odmakali jsme to a i náš herní projev byl diametrálně odlišný od předchozích zápasů a myslím si, že jsme si alespoň bod zasloužili. Bohužel jsme udělali chybu. Dostáváme smolné góly a na naše se nadřeme. Je to strašná škoda," řekl Pech.

Sparta přitom na severu Čech pořád jen dotahovala. Třikrát se jí to podařilo, počtvrté už na to neměla čas. "Pro nás bylo klíčové, že jsme v zápase neprohrávali. Měli jsme hlušší místa, hlavně v prvních dvou třetinách a měli jsme i štěstí," uznal trenér vítězů Radim Rulík. "Jsme rádi, že jsem to v závěru přetlačili. Vítězství za tři body už jsme potřebovali," pochvaloval si kouč Litvínova, ač jeho celek zůstal na posledním místě tabulky.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražští zastupitelé schválili rozpočet, opozice ho kritizovala

Praha bude příští rok hospodařit s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy, což je o něco méně než pro letošní rok. Proti loňsku vzrostou o asi 5,5 miliardy korun běžné výdaje na 64,8 miliardy. Rozpočet dnes po mnohahodinové diskusi schválili pražští zastupitelé. Rozpočet kritizovala opozice, které vadí mimo jiné výše běžných výdajů.

Na konci loňského roku schválili zastupitelé na letošek rozpočet s příjmy 59,175 miliardy a výdaji 77,569 miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy