Mountfield zvládl další těsné utkání a má druhý bod. Liberec padl po obratu v závěru

Aktualizováno 16. 3. 2018 21:33
Hokejisté Hradce Králové porazili Liberec 3:1 a pojedou pod Ještěd s náskokem. Obrat režírovali ve třetí třetině Cingel a Smoleňák.
Radek Smoleňák vystřelil Hradci druhou výhru nad Bílými Tygry.
Radek Smoleňák vystřelil Hradci druhou výhru nad Bílými Tygry. | Foto: Milan Kammermayer

Hradec Králové - Hokejisté Hradce Králové porazili ve druhém čtvrtfinále play-off extraligy Liberec 3:1 a v sérii hrané na čtyři vítězství vedou 2:0. Hosté vedli na východě Čech dlouho 1:0, ale domácí ve třetí třetině utkání otočili. Brankáře Romana Willa překonali Lukáš Cingel, Radek Smoleňák a Jaroslav Bednář. Na všech gólech se asistencí podílel obránce Blaž Gregorc.

"Od poloviny zápasu jsme šli s daleko větším úsilím za vítězstvím, zvyšovali jsme tlak, měli šance na vyrovnání. Pořád jsme věřili, že s utkáním můžeme něco udělat a jsme rádi, že se nám podařilo nejen vyrovnat, ale poté i otočit stav na naši stranu," pochvaloval si po zápase trenér domácích Václav Sýkora.

Oba týmy nastoupily do zápasu ve stejných sestavách jako ve čtvrtek, jen kouč hostů Pešán udělal drobné změny ve složení obranných dvojic.

Liberec měl hned v úvodu výhodu přesilové hry, Pavlíkův faul však potrestat nedokázal. Filippi ve slibné situaci nemířil přesně. Podobně dopadl ve 4. minutě i Bednář. Bezbrankový stav změnil v 6. minutě Bakoš, jenž překonal Rybára.

"Dostal jsem dobrou nahrávku a vystřelil jsem zpoza hráčů. Prošlo to do branky, ale to není až tak podstatné. Hlavní je výsledek," řekl útočník Martin Bakoš.

Východočeši byli mírně aktivnější, trvalý tlak si však vytvořit nedokázali. Rybár měl dokonce více zákroků než jeho protějšek Will. Hostům se na rozdíl od předešlého duelu dařilo dlouho hrát bez faulů, prvním vyloučeným byl až ve 28. minutě Jelínek, Hradec však přesilovku nevyužil.

Ve 32. minutě měl velkou šanci vyrovnat Gregorc, pozorný Will však jeho střelu vyrazil.

Trenér domácích Sýkora se pokusil oživit hru změnami ve složení útoků, na začátku třetí třetiny však měli šance spíše hosté. Dlouhého i aktivního Filippiho však vychytal Rybár, Will si na druhé straně poradil s individuální akcí Kukumberga.

V 51. minutě byl vyloučen Ordoš a Mountfield v početní výhodě vyrovnal. Willa překonal Cingel. "Bylo to směšné vyloučení, které rozhodlo zápas. Nejsem si úplně jistý, jestli Béďa Köhler musí po takovém zákroku takhle spadnout na záda," zlobil se kouč hostů Filip Pešán.

V 57. minutě se domácím podařilo zápas otočit, když se za obranu Liberce dostal Smoleňák a svůj brejk úspěšně zakončil. Hosté sice nejprve reklamovali, že situaci předcházel ofsajd, uznali však, že gól padl v souladu s pravidly.

O šanci na vyrovnání poté hosty obrala vyloučení, domácí na konečných 3:1 upravili v přesilovce pět na tři. "Stále jsme věřili, že můžeme se zápasem něco udělat. Na střídačce nebyla panika ani stres. Nevzdali jsme to a otočili zápas," pochvaloval si Cingel.

Čtvrtfinálová série pokračuje v pondělí v Liberci.

Čtvrtfinále play-off hokejové extraligy - 2. zápas:

Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 52. Cingel (Gregorc, Bednář), 58. Smoleňák (Cibulskis, Gregorc), 59. Bednář (Kukumberg, Gregorc) - 6. Bakoš (Redenbach, Jánošík). Rozhodčí Šír, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 1:5, navíc Lakatoš, P. Jelínek oba 10 min, Filippi (všichni Liberec) 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 6390. Stav série: 2:0.

Sestavy:

Hradec Králové: Rybár - Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený - Smoleňák, Koukal, Červený - Bednář, Kukumberg, Cingel - Köhler, Dragoun, Berger - Vopelka, Zigo, M. Látal. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Liberec: Will - Pyrochta, Ševc, Jánošík, Šmíd, Maier, Derner - Jašek, P. Jelínek, L. Krenželok - Bakoš, Redenbach, Ordoš - Bulíř, Filippi, Kvapil - Lakatoš, J. Vlach, Dlouhý. Trenéři: Pešán a Mlejnek.