Týmy první ligy mají v baráži náskok. Jihlava udolala Pardubice, Motor poprvé vyhrál doma

Aktualizováno 14. 4. 2017 20:56
Po osmi z dvanácti kol jsou na postupových místech baráže o hokejovou extraligu kluby z první ligy. Pardubice a Karlovy Vary však ztrácejí jen dva body.
Radost hráčů Jihlavy.
Radost hráčů Jihlavy. | Foto: ČTK

Praha - Kluby první ligy mírně navýšily náskok v baráži o hokejovou extraligu. Jihlava porazila Pardubice 4:3 po nájezdech, byť ji může mrzet ztracený třígólový náskok. České Budějovice vyhrály nad Karlovými Vary 2:1 po prodloužení a zlomily sérii nezdarů na domácím stadionu.

Jihlavská Dukla tak i ve čtvrtém domácím zápase v boji o návrat mezi elitu získala dva body. Nájezdy rozhodl Filip Seman. Jihlava se udržela v čele tabulky díky lepšímu skóre.

Hokejisté Karlových Varů vedli na ledě Budějovic od 43. minuty po trefě Jakuba Fleka, ale hned za šestnáct sekund srovnal Tomáš Vak. Ve třetí minutě prodloužení rozhodl v přesilovce Miloslav Čermák. Motor v baráži poprvé zvítězil doma a odskočil Energii ve vyrovnané tabulce na rozdíl dvou bodů.

Karlovy Vary si po prohře v posledním vzájemném duelu neúspěšně stěžovaly u disciplinární komise na údajné simulování českobudějovických hráčů, na ledě ale nebylo zvýšené napětí mezi oběma tábory moc znát.

8. kolo baráže o hokejovou extraligu:

HC Dukla Jihlava - HC Dynamo Pardubice 4:3 po sam. náj. (1:0, 2:0, 0:3 - 0:0)

Branky a nahrávky: 14. F. Seman (Szathmáry, Šidlík), 24. Jiránek (J. Skořepa), 35. Jiránek (Jergl, J. Skořepa), rozhodující nájezd F. Seman - 42. Ovčačík (D. Tomášek, Trončinský), 42. P. Sýkora (Rolinek), 46. Trončinský (Schaus). Rozhodčí: Hradil, Souček - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5, navíc M. Bárta (Pardubice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6200 (vyprodáno).

Motor České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 43. Vak (Hřebejk, Mucha), 63. M. Čermák (Pavlin) - 43. Flek (O. Beránek, Skuhravý). Rozhodčí: Šír, Lacina - Bláha, Špůr. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 6421 (vyprodáno).

1. Jihlava 8 1 5 0 2 20:19 13
2. České Budějovice 8 3 1 2 2 16:17 13
3. Pardubice 8 2 1 3 2 23:23 11
4. Karlovy Vary 8 2 1 3 2 21:21 11