Motor šlape skvěle. Zdolal i Litvínov a v extralize je stále bez ztráty bodu

20. 9. 2022 20:59
Hokejisté Českých Budějovic porazili v předehrávaném zápase 4. kola extraligy Litvínov 6:3 a vyhráli i třetí zápas v sezoně.
Radost Milana Gulaše z Českých Budějovic.
Radost Milana Gulaše z Českých Budějovic. | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Dvěma góly a asistencí se na výhře Motoru podílel kapitán Milan Gulaš, jenž se posunul do čela produktivity soutěže. Severočeši dokázali ve druhé třetině stáhnout dvougólové manko, ale nakonec si připsali třetí nezdar a nadále čekají na premiérový bodový zisk.

V brance Litvínova dostal poprvé v sezoně šanci Godla, který v minulém ročníku vychytal Vervě dvě vítězství v Budvar areně. Na začátku zápasu přežil se spoluhráči první přesilovku domácích, v 6. minutě ale inkasoval, když jej překonal kapitán Motoru Gulaš.

Českobudějovičtí byli střelecky aktivnější a ještě v první části se dočkali i druhého gólu. Po Gulašově přihrávce překonal Godlu přesnou střelou od modré čáry obránce Štencel.

Na přelomu první a druhé třetiny hosté nevyužili početní výhodu, následně ale skórovali v oslabení. Hrachovinu překonal z brejku Helt. Domácí Pech poté trefil tyč, ale z gólu se radoval opět Litvínov. Po samostatné akci a objetí branky se prosadil Kudrna.

Motor rychle ztracené vedení nepoznamenalo. V polovině zápasu mu vrátil vedení bezprostředně po buly Pech a kouč Růžička stáhl Godlu ze hry. Jeho nástupce Zajíček ale domácí nezastavil. Za necelé dvě minuty jej v přesilovce prostřelil Gulaš a ve 36. minutě posunul Jihočechy k vítězství v další početní výhodě Dzierkals.

České Budějovice měly poté šanci duel definitivně rozhodnout v početních výhodách, šestý gól ale nepřidaly a v 50. minutě v oslabení inkasovaly. Premiérovou branku v extralize si připsal lotyšský reprezentační obránce Zile. Více zdramatizovat duel se nicméně Litvínovu nepodařilo, naopak Zajíčka překonal ještě jednou Hanzl.

Předehrávka 4. kola hokejové extraligy:

HC Motor České Budějovice - HC Verva Litvínov 6:3 (2:0, 3:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Gulaš (Přikryl), 11. Štencel (Gulaš, Pech), 30. Pech, 31. Gulaš (Pech, Šenkeřík), 36. Dzierkals, 57. M. Hanzl (Štencel) - 25. Helt (Berka), 28. Kudrna (Zile), 50. Zile (Estephan). Rozhodčí: Jeřábek, Hradil - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5604.

České Budějovice: Hrachovina - Vráblík, Štencel, Bindulis, Hovorka, Šenkeřík, Kachyňa - Gulaš, Pech, Přikryl - Doležal, Koláček, Tomeček - Karabáček, M. Hanzl, Dzierkals - Valský, Toman, Strnad. Trenér: Modrý.

Litvínov: Godla (30. Zajíček) - Jaks, Zile, Zeman, Šalda, Strejček, Demel, D. Kolář - P. Zdráhal, Estephan, Kudrna - Abdul, Š. Stránský, Straka - Hlava, Sukeľ, Berka - Havelka, Helt, Zygmunt. Trenér: V. Růžička.

1. České Budějovice 3 3 0 0 0 14:5 9
2. Vítkovice 2 2 0 0 0 7:4 6
3. Olomouc 2 2 0 0 0 4:2 6
4. Pardubice 2 0 2 0 0 9:7 4
5. Liberec 2 0 2 0 0 6:4 4
6. Hradec Králové 2 1 0 1 0 4:4 4