Mladá Boleslav rozhodující duel se Zlínem zvládla, ve čtvrtfinále vyzve Liberec

Aktualizováno 17. 3. 2019 20:35
Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v rozhodujícím pátém zápase předkola play off Zlín 4:1 a postoupili do čtvrtfinále, ve kterém se utkají s vítězem základní části Libercem.
Ondřej Dlapa a Pavel Kousal v předkola play off 2019
Ondřej Dlapa a Pavel Kousal v předkola play off 2019 | Foto: ČTK

Zlín sice na ledě Bruslařského klubu vedl po gólu Zdeňka Okála, ale Radim Zohorna s Ondřejem Dlapou se ve druhé třetině postarali o obrat. Postup domácích do čtvrtfinále, ve kterém se představí po třech letech, poté ve třetí části potvrdili Lukáš Žejdl a při power play soupeře David Šťastný.

"Byla to vyrovnaná série a myslím si, že jsme byli šťastnější a dali jsme v zápasech i nějaký gól navíc. Kdyby postoupilo kterékoliv mužstvo, bylo by to stejné," řekl trenér domácích Miloslav Hořava.

Do první vážnější šance se dostal ve čtvrté minutě domácí Skalický, zlínskou branku však netrefil. Ve 12. minutě Kašíkovi pomohla tyč a štěstí měli Zlínští i o několik sekund později, kdy Sedláčkovu přihrávku usměrnil za Růžičkova záda Okál bruslí a rozhodčí po konzultaci s kolegou u videa gól uznali.

"Sice jsme prohrávali, ale nabádal jsem kluky, abychom neměnili styl a vydrželi u toho, co jsme chtěli hrát od začátku. Hráli jsme zodpovědně a podařilo se nám zápas otočit," řekl kapitán domácích Michal Vondrka.

Domácím se podařilo vyrovnat ve 22. minutě, kdy Musilovu střelu pohotově dorazil Zohorna. Hostům mohl vedení vrátit Honejsek, ale Růžičku nepřekonal. Při Hermanově vyloučení Kašíka podruhé zachránila tyč, tentokrát po pokusu Žejdla.

Ve 31. minutě se už ale Středočeši prosadili. Dlapa využil zakrytého výhledu Kašíka a po střele od modré čáry si připsal druhou branku v sezoně. "Chtěl jsem jen dobře trefit puk, ale někdo tam clonil a se štěstím se to podařilo. Já gólů moc nedávám, ale životní snad není. Věřím, že bude ještě nějaký další," řekl Dlapa.

Do kabin šli domácí s těsným náskokem zejména díky výbornému postřehu Růžičky, jenž zlikvidoval velké šance Šlahaře a Honejska.

"Za stavu 1:1 i 2:1 jsme měli šance a kdybychom je proměnili, byl to jiný zápas. Bohužel se nám to nepodařilo, oni pak dali gól na 3:1 a už si to dobře pohlídali," řekl Tomáš Fořt, který měl velkou šanci ve 46. minutě.

Mladoboleslavského gólmana ale nedokázal překonat a domácí poté své vedení navýšili. Po Skalického střele Kašíkovi pomohla opět tyč, ve 49. minutě už ale osamocený Žejdl v přesilovce nezaváhal.

Zlín mohl duel ještě zdramatizovat při dlouhé přesilovce čtyři na tři, na výborného Růžičku ale nevyzrál. Čtyři minuty před koncem se hosté rozhodli riskovat při hře bez brankáře, ale druhý gól nepřidali. Naopak sami počtvrté inkasovali.

"Myslím si, že celou sérii jsme odehráli skvěle a trápili jsme klub, který má mnohem větší ambice, než momentálně v tabulce předvádí. Sám jsem zvědavý, jak se jim bude dále dařit," řekl brankář Zlína Libor Kašík.

Předkolo play off hokejové extraligy - 5. zápas:

BK Mladá Boleslav - PSG Berani Zlín 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 22. R. Zohorna (P. Musil, Kovačevič), 31. Dlapa (P. Kousal), 49. Žejdl (Vondrka, Skalický), 58. D. Šťastný - 13. Okál (P. Sedláček, L. Krejčík). Rozhodčí: Hribik, Pešina - J. Frodl, Komárek. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 3924. Konečný stav série: 3:2.

Sestavy:

Mladá Boleslav: J. Růžička - Pláněk, Dlapa, Kurka, Němeček, Kovačevič, Bernad - Vondrka, Klepiš, Skalický - D. Šťastný, Žejdl, L. Pabiška - M. Látal, P. Musil, R. Zohorna - P. Kousal, Najman, Flynn. Trenéři: M. Hořava, Rulík a Patera.

Zlín: Kašík - D. Nosek, Freibergs, Ferenc, Řezníček, M. Zbořil, Žižka, M. Novotný - Dufek, Fořt, Kubiš - Šlahař, Honejsek, Herman - L. Krejčík, P. Sedláček, Okál - Š. Kratochvil, Popelka, E. Kulda. Trenéři: Robert Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.

3. kolo skupiny o umístění v hokejové extralize:

HC Dynamo Pardubice - Piráti Chomutov 4:7 (1:1, 0:5, 3:1)

Branky a nahrávky: 5. J. Kloz (Poulíček, Perret), 50. J. Kloz (Eklund, Ihnacak), 51. Mandát (J. Kloz, Schaus), 52. Budík z trest. střílení - 1. Jank (Koblasa, Duda), 21. Koblasa (V. Růžička ml., Jank), 23. Chlán (M. Svoboda, Flemming), 25. Flemming, 32. V. Růžička ml. (Duda), 37. Raška I (M. Svoboda, Štich), 59. Duda (V. Růžička ml.). Rozhodčí: Hejduk, Kubičík - V. Hanzlík, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5, navíc Ihnacak (Pardubice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3115.

Sestavy:

Pardubice: Kacetl (25. M. Klouček) - Cardwell, Eklund, Schaus, J. Zdráhal, Budík, Nedbal, Porseland - P. Sýkora, Ihnacak, M. Kratochvil - Hovorka, Marosz, Rolinek - L. Horký, Mandát, Machala - J. Kloz, Poulíček, Perret. Trenéři: Lubina, Čáslava a R. Král.

Chomutov: Peters - Flemming, Jank, Knot, L. Kovář, Štich, Dietz - Duda, V. Růžička ml., Koblasa - Klhůfek, Huml, Sklenář - J. Stránský, Vantuch, Tomica - J. Havel, Raška I, M. Svoboda - Chlán. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 3:6 (0:0, 2:3, 1:3)

Branky a nahrávky: 22. Jánský (M. Hanzl), 33. J. Petružálek (Myšák), 55. Ščotka (M. Hanzl) - 22. Roman Vlach (T. Mikúš, J. Černý), 28. O. Beránek (M. Rohan, Sičák), 35. Gríger, 44. T. Mikúš (Eminger, Šenkeřík), 46. J. Černý (Roman Vlach), 49. Skuhravý (Eminger). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Hlavatý, Rampír. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 1375.

Sestavy:

Litvínov: Petrásek - L. Doudera, Ščotka, Graborenko, Strejček, Trončinský, Březák, Hunkes - P. Svoboda, V. Hübl, Válek - J. Petružálek, Myšák, Helt - Jánský, M. Hanzl, Drašar - Jícha, M. Havelka, Trávníček. Trenéři: Šlégr, Skuhrovec a J. Beránek ml.

Karlovy Vary: J. Bednář - Šenkeřík, Plutnar, Eminger, Kozák, Sičák, M. Rohan, Šafář - O. Beránek, Gríger, T. Rachůnek - J. Černý, Roman Vlach, T. Mikúš - Kohout, Skuhravý, Balán - Stloukal, Kverka, Lapšanský. Trenéři: Pešout a Mariška.