Němec se podílel na zostuzení Chomutova čtyřmi góly. Mladá Boleslav zdolala Spartu

Aktualizováno 28. 9. 2018 22:10
Chomutov nebodoval ani v pátém utkání extraligy, na domácím ledě podlehl Plzni hrozivým rozdílem 2:9. Čtyři branky nastřílel Vojtěch Němec. Sparťané neudrželi vedení v Mladé Boleslavi.
Vojtěch Němec (vpravo) z Plzně nastřílel v Chomutově čtyři branky.
Vojtěch Němec (vpravo) z Plzně nastřílel v Chomutově čtyři branky. | Foto: ČTK

Praha - Hokejisté Chomutova utrpěli v 5. kole extraligy doma debakl s Plzní 2:9 a zůstávají bez bodu poslední. Kanonádu Indiánů řídil pěti body za čtyři branky a jednu asistenci útočník Vojtěch Němec. Plzeň bodovala ve čtvrtém z pěti utkání v nové sezoně, ale teprve podruhé se jí podařilo vyhrát za tři body.

Vstup do utkání přitom vyšel Pirátům. Skóre už po 29 vteřinách otevřel útočník Vladimír Růžička mladší, ale radost domácích netrvala dlouho. V čase 1:46 vyrovnal Němec.

Krátce před polovinou úvodní třetiny měli Piráti výhodu přesilové hry, ale místo opětovného vedení inkasovali. Straka ve vlastním oslabení projel až před Stezku a trefil bližší roh chomutovské branky. Ve 12. minutě zvýšil v přesilové hře při Vantuchově trestu opět Němec, který mohl už o tři minuty později dovršit hattrick, ale domácím pomohla tyč.

První polovina druhé části byla protkána přesilovkami, které se ani jednomu týmu nevedly. Mezi 34. a 37. minutou Plzeň zvýšila už na 5:1. Nejprve Kratěna zakončil střelou do Stezkova podpaždí přečíslení tři na dva a poté Indrák trefil zpoza brány Stezku do masky, od které se puk odrazil za brankovou čáru.

Ve závěrečném dějství se po 45 vteřinách prosadil podruhé Straka, což už nevydržel Stezka a v chomutovské brance přepustil místo Dvořákovi. Krátce poté Chomutovští po závaru nevyužili přesilovku. Stejnou výhodu na druhé straně trestal Němec, jenž využil Dvořákovu chybu a dokonal hattrick. V 53. minutě přidal i svůj čtvrtý gól.

V 54. minutě se do domácí branky vrátil Stezka, jenž ještě jednou inkasoval. Ve vlastním oslabení jej překonal Kracík. Dvacet vteřin před koncem zkorigoval na konečných 2:9 obránce Jank.

Vítkovice poprvé bez bodu, hattrick Bulíře ve Zlíně

Mlada Boleslav porazila Spartu 3:1 a po úvodních třech duelech bez bodu podruhé za sebou uspěla. Středočeši navázali na nedělní výhru na ledě mistrovské Komety Brno 2:0. Třemi body za gól a dvě asistence se proti Pražanům zaskvěl útočník Jakub Klepiš. Sparta v šestém utkání v sezoně teprve podruhé nebodovala.

Olomouc zdolala Vítkovice 2:0, zabrala po dvou porážkách za sebou a radovala se z třetí výhry v sezoně. Vítěznou branku vstřelil v 57. minutě obránce Jakub Galvas a 36 sekund před koncem pojistil výsledek při power play útočník Vojtěch Tomeček. Slovenský brankář Branislav Konrád si díky 19 úspěšným zákrokům připsal poprvé v sezoně čisté konto. Ostravané ve třetím vystoupení v sezoně venku ztratili první body.

Liberec vyhrál na ledě Zlína 7:2 a potřetí za sebou naplno bodoval. Hattrickem přispěl k úspěchu Bílých Tygrů útočník Michal Bulíř a dvakrát za vítěze skóroval slovenský forvard Libor Hudáček. Berani vyšli naprázdno před vlastním publikem podruhé za sebou.

Litvínov dokázal přes nepříznivý vývoj vyhrát v 5. kole extraligy na ledě Karlových Varů 4:3 v prodloužení, zůstává jediným neporaženým týmem nového ročníku a udržel se v čele tabulky. Verva sice po dvou třetinách prohrávala 1:3, ale obrat dokonal v čase 61:04 Viktor Hübl.

Hradec Králové zvítězil nad Třincem 2:0 a po páté výhře za sebou se drží na druhém místě o skóre za vedoucím Litvínovem. O branky se postarali obránce Petr Zámorský a útočník Matěj Chalupa. Gólman Jaroslav Pavelka si díky 27 úspěšným zákrokům připsal poprvé v ročníku čisté konto.

5. kolo hokejové extraligy:

Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň 2:9 (1:3, 0:2, 1:4)

Branky a nahrávky: 1. V. Růžička ml. (Sklenář), 60. Jank (Skokan, Koblasa) - 2. V. Němec (Kracík, Pulpán), 9. P. Straka, 12. V. Němec (Kaňák), 34. Kratěna (Stach), 37. Indrák (Gulaš), 41. P. Straka (J. Kindl, Kodýtek), 47. V. Němec (Kracík, Gulaš), 53. V. Němec (Jones, Stach), 56. Kracík (L. Kaňák, V. Němec). Rozhodčí: Hejduk, Pražák - Gerát, Hynek. Vyloučení: 6:7, navíc Tomica (Chomutov) 10 min. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 406.

Sestavy:

Chomutov: Stezka (41. - 54. Tadeáš Dvořák) - Valach, Jank, Knot, Štich, Trefný, Dietz, Blaha - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Vantuch, Huml, Tomica - J. Havel, Klhůfek, Koblasa - J. Stránský, Šťovíček, A. Dlouhý. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

Plzeň: D. Frodl - J. Kindl, Čerešňák, Allen, Kaňák, Pulpán, Vráblík, Jones - Gulaš, Nedorost, Indrák - Kantner, Kratěna, Stach - V. Němec, Kracík, D. Kindl - Eberle, Kodýtek, P. Straka. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a J. Špaček.

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 40. Bernad (Vondrka, Klepiš, 41. Orsava (Klepiš, Žejdl), 60. Klepiš - 23. Kumstát (Forman, Kalina). Rozhodčí: Hribik, Lacina - Lučan, J. Ondráček. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 3 679.

Sestavy:

Mladá Boleslav: Krošelj - Bernad, Jan Hanzlík, Pláněk, Němeček, Kotvan, Dlapa - Klepiš, Žejdl, Orsava - Vondrka, Skalický, Pacovský - D. Šťastný, P. Musil, M. Látal - M. Procházka, Najman, L. Pabiška. Trenéři: Kýhos, V. Čermák a Žabka.

Sparta: Machovský - Blain, Kalina, Košťálek, Gregorc, Delisle, Piskáček, T. Pavelka - Forman, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Klimek, Buchtele - Jarůšek, P. Vrána, Říčka - Černoch, Sill, Smejkal. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.

HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 57. J. Galvas (Jergl), 60. V. Tomeček (Ondrušek). Rozhodčí: Šír, Obadal - Gebauer, V. Hanzlík. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 4 079.

Sestavy:

Olomouc: Konrád - Vyrůbalík, Škůrek, J. Galvas, Ondrušek, Jaroměřský, Staněk, Dujsík - J. Káňa II, J. Knotek, Laš - Irgl, Kolouch, Burian - Jergl, Strapáč, Skladaný - V. Tomeček, B. Mráz, Ostřížek. Trenéři: Tomajko a Moták.

Vítkovice: Bartošák - Trška, Výtisk, Šidlík, D. Krenželok, Baranka, Hrbas - Dej, O. Roman, D. Květoň - Schleiss, Lev, Olesz - Tybor, Mahbod, Szturc - P. Zdráhal, Š. Stránský, Kucsera - Pytlík. Trenéři: Petr a Trnka.

PSG Berani Zlín - Bílí Tygři Liberec 2:7 (0:1, 1:3, 1:3)

Branky a nahrávky: 24. Kubiš (Freibergs, Fořt), 49. E. Kulda - 2. Bulíř, 22. M. Kvapil (Valský), 35. L. Hudáček (Derner, Stříteský), 38. Bulíř (Lakatoš, Ordoš), 48. Lenc, 52. L. Hudáček (P. Jelínek, L. Krenželok), 60. Bulíř (M. Kvapil, Lenc). Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla - Bryška, Lederer. Vyloučení: 6:6, navíc Šmíd (Liberec) 10 min Využití: 0:1. Diváci: 3 852.

Sestavy:

Zlín: J. Sedláček - Freibergs, Nosek, Řezníček, Žižka, Matějíček, Valenta, M. Novotný - E. Kulda, Fořt, Kubiš - J. Ondráček, Karafiát, Poletín - Werbik, Fryšara, Goiš - Popelka, P. Sedláček, Václavek. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.

Liberec: Will - Stříteský, Derner, Doherty, Šmíd, Havlín, Ševc - L. Hubáček, P. Jelínek, L. Krenželok - Lenc, Bulíř, M. Kvapil - Valský, Redenbach, Ordoš - Teplý, Lakatoš, J. Vlach - J. Jeník. Trenéři: Pešán a Augusta.

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 3:4 v prodl. (1:1, 2:0, 0:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Stloukal (Šenkeřík), 27. Flek (Šenkeřík, T. Rachůnek), 40. Kohout (O. Beránek, Sičák) - 11. Myšák (V. Hübl), 46. J. Petružálek (Gerhát), 49. Trávníček (M. Hanzl, J. Petružálek), 62. V. Hübl (F. Lukeš). Rozhodčí: Hradil, Kika - Pešek, Špůr. Vyloučení: 5:5, navíc Gríger, Balán (oba Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 545.

Sestavy:

Karlovy Vary: F. Novotný - Vágner, Sičák, M. Rohan, Podlipnik, Šenkeřík, Kovačevič, Plutnar - Flek, Balán, T. Rachůnek - Kohout, Gríger, O. Beránek - Gorčík, Skuhravý, Lapšanský - Stloukal, Kverka, T. Mikúš. Trenéři: Pešout a Mariška.

Litvínov: Janus - Hunkes, Baránek, Šesták, Kubát, L. Doudera, Ščotka, Romančík - J. Petružálek, J. Mikúš, J. Černý - Myšák, V. Hübl, F. Lukeš - D. Tůma, Gerhát, Trávníček - Jurčík, M. Hanzl, Matoušek. Trenéři: Razým a Skuhrovec.

Mountfield Hradec Králové - HC Oceláři Třinec 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Zámorský (Rosandič, Smoleňák), 47. M. Chalupa (Smoleňák, F. Pavlík). Rozhodčí: R. Svoboda, Pešina - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 5 006.

Sestavy:

Hradec: J. Pavelka - Zámorský, Nedomlel, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Rosandič - Smoleňák, Koukal, M. Chalupa - Vincour, Dragoun, R. Pavlík - Miškář, Bičevskis, Rákos - Vopelka, Kukumberg, Bezúch. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.

Třinec: Hrubec - Krajíček, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Gernát, Matyáš, Adámek - Roberts Bukarts, Marcinko, O. Kovařčík - Adamský, Cienciala, Svačina - Chmielewski, M. Kovařčík, Dravecký - Hladonik, Roman Vlach, Hrňa. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.