Měl jsem nohy v medu, přiznal Polák po návratu do karlovarského dresu

ČTK ČTK
19. 10. 2019 10:52
Vítězný návrat do Karlových Varů prožil útočník Vojtěch Polák, jenž působil v posledních sezonách v KHL.
Energie zahájila sezonu skvěle.
Energie zahájila sezonu skvěle. | Foto: ČTK

Čtyřiatřicetiletý odchovanec Západočechů oblékl dres Energie naposledy v sezoně 2012/13, v pátek byl ale zpět v sestavě a pomohl k cenné výhře nad Mladou Boleslaví.

"První zápas po návratu jsem si užil, i když to fakt byla fuška. De facto jsem nehrál osm měsíců soutěžní utkání, takže asi bylo vidět, že jsem měl trošku nohy v medu," přiznal Polák v rozhovoru s novináři. "Nejdůležitější ale je, že jsme vybojovali ty tři body," dodal Polák.

Karlovarští si připsali třetí vítězství za sebou a ze sedmého místa ztrácí na vedoucí Třinec pouze tři body. "Tenhle tým má srdce. A je parádní, že jsme tady jeden za všechny a všichni za jednoho. Klobouk dolů před všemi, tohle byl úžasný výkon," ocenil Polák, který strávil na ledě 16 a čtvrt minuty.

Jeho návrat na západ Čech se zrodil poměrně rychle. "Na začátku sezony jsem čekal na nějakou adekvátní nabídku, potom jsme se začali bavit tady a já už jsem chtěl začít hrát. Domluvili jsme se na určitých podmínkách a já se budu snažit co nejvíc pomoci tomuhle klubu, abychom udělali co nejvíc bodů," prohlásil Polák.

Byl nadšený z možnosti vrátit se do dobře známého prostředí. "V mém rozhodování, že hraju nakonec tady, hrálo roli zejména to, že v kabině jsou super kluci. Trénuju tady s nima v létě prakticky tři roky a jsem tady v prostředí, které dobře znám," uvedl Polák.

Ohledy bral také na rodinu. "Protože mám malá dvojčátka a nechtěl jsem je ani tahat někde moc po republice, nebo kdybych šel někam na otevřený kontrakt třeba do Finska. Když se naskytla ta možnost, chtěl jsem si zase vyzkoušet českou extraligu. A můžu říct, že je to fuška," podotkl s úsměvem Polák.

 

Právě se děje

Další zprávy