Měl jsem nohy v medu, přiznal Polák po návratu do karlovarského dresu

ČTK ČTK
19. 10. 2019 10:52
Vítězný návrat do Karlových Varů prožil útočník Vojtěch Polák, jenž působil v posledních sezonách v KHL.
Energie zahájila sezonu skvěle.
Energie zahájila sezonu skvěle. | Foto: ČTK

Čtyřiatřicetiletý odchovanec Západočechů oblékl dres Energie naposledy v sezoně 2012/13, v pátek byl ale zpět v sestavě a pomohl k cenné výhře nad Mladou Boleslaví.

"První zápas po návratu jsem si užil, i když to fakt byla fuška. De facto jsem nehrál osm měsíců soutěžní utkání, takže asi bylo vidět, že jsem měl trošku nohy v medu," přiznal Polák v rozhovoru s novináři. "Nejdůležitější ale je, že jsme vybojovali ty tři body," dodal Polák.

Karlovarští si připsali třetí vítězství za sebou a ze sedmého místa ztrácí na vedoucí Třinec pouze tři body. "Tenhle tým má srdce. A je parádní, že jsme tady jeden za všechny a všichni za jednoho. Klobouk dolů před všemi, tohle byl úžasný výkon," ocenil Polák, který strávil na ledě 16 a čtvrt minuty.

Jeho návrat na západ Čech se zrodil poměrně rychle. "Na začátku sezony jsem čekal na nějakou adekvátní nabídku, potom jsme se začali bavit tady a já už jsem chtěl začít hrát. Domluvili jsme se na určitých podmínkách a já se budu snažit co nejvíc pomoci tomuhle klubu, abychom udělali co nejvíc bodů," prohlásil Polák.

Byl nadšený z možnosti vrátit se do dobře známého prostředí. "V mém rozhodování, že hraju nakonec tady, hrálo roli zejména to, že v kabině jsou super kluci. Trénuju tady s nima v létě prakticky tři roky a jsem tady v prostředí, které dobře znám," uvedl Polák.

Ohledy bral také na rodinu. "Protože mám malá dvojčátka a nechtěl jsem je ani tahat někde moc po republice, nebo kdybych šel někam na otevřený kontrakt třeba do Finska. Když se naskytla ta možnost, chtěl jsem si zase vyzkoušet českou extraligu. A můžu říct, že je to fuška," podotkl s úsměvem Polák.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy