Vypsal prémie a zvolil rockovou hudbu na rozbruslení. Tak si Adamský užil vítězné jubileum

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
13. 1. 2018 9:00
Třinecký útočník Martin Adamský odehrál proti Mladé Boleslavi extraligové utkání s číslem 800. Sám sice nebodoval, ale páteční večer si náležitě užil. Oceláři zdolali Bruslaře 5:1.
Martin Adamský ve svém 800. utkání v extralize mimo jiné povalil Lukáše Pabišku.
Martin Adamský ve svém 800. utkání v extralize mimo jiné povalil Lukáše Pabišku. | Foto: Lukáš Filipec

Martine, odehrál jste 800. utkání v extralize. Jak jste se těšil?

Samozřejmě mě to potěšilo. Je to jeden z milníků mé kariéry, ale doufám, že ještě nějaké zápasy přidám. Jsem rád, že jsem na osmistovku dosáhl.

Měl jste větší motivaci do zápasu?

Motivaci jsem větší měl, protože jsem klukům za zápas vypsal nějaké prémie (úsměv) za výhru. Povedlo se, budou dostatečně odměněni.

Máte jiná kulatá, jubilejní utkání v paměti?

Musím říct, že ne, ale vítězná osmistovka se snad zaryje.

Po kombinaci na konci první třetiny jste netrefil odkrytou branku. Co se stalo? Puk vám sjel z hole?

Jo jo, netrefil jsem to, tak jak jsem to trefit měl. V těchhle pozicích bych se mýlit neměl, ale i profesionálovi se to někdy stane (smích). Šancí jsme měli dost, mohli jsme dát více gólů, ale nejdůležitější jsou tři body.

Stál proti vám brankář Brandon Maxwell, který se objevil v nominaci na olympiádu. Probírali jste to se spoluhráči?

Dozvěděl jsem to v novinách a musím říct, že ty kvality má po celou dobu jeho působení v extralize. Určitě si to zaslouží, chytá výborně.

Navzdory výsledku 5:1 to nebylo lehké utkání, že?

Přesně tak. Pořádně jsme se nadřeli, museli jsme to otáčet. Výsledek sice neodpovídá výkonu, ale na to se historie neptá. Máme tři body.

Byl obrat ve druhé třetině rozhodujícím faktorem zápasu?

Rozhodující bylo, že Šimon (Hrubec) chytil ve druhé třetině nájezd Kuby Orsavy. To bylo strašně důležité, protože jinak by se na nás dotáhli. Musíme mu poděkovat, že to vychytal. Pak jsme to měli v naší režii.

V neděli hrajete proti Kometě, v úterý odvetu semifinále Ligy mistrů proti Jyväskylä. Vyhovuje vám rychlá posloupnost zápasů?

Celý leden je hodně našlapaný, máme tam fůru zápasů. Je to těžký program, musíme to co nejlépe zvládnout, abychom si udrželi pomyslný náskok v tabulce, potažmo postoupili v Lize mistrů. Potom máme celý únor na odpočinek a přípravu před play-off.

Spoluhráči ve vaší formaci s Jiřím Polanským se docela mění. Po Martynkovi a Svačinovi jste hráli s Ciencialou. Jaké to je?

Mně to nevadí, jsem na to zvyklý. Kluci, kteří k nám přijdou, i my jsme profesionálové. Umíme hrát hokej, my i oni. Nepotřebujeme se nijak zvlášť sehrávat, opravdu v tom nevidím problém.

Ve spojitosti s 800. utkání v extralize jste právě vy volil hudbu na rozbruslení. Co jste do playlistu zařadil?

Zvolil jsem něco ostřejšího. Skupiny jako Dymytry, Doga nebo Traktor. Samé krásné věci, které mám rád. Klukům se rozbruslení po dlouhé době líbilo. Jsem rád, že jsem je potěšil rozbruslením i tou prémií.

Zároveň se v průběhu zápasu na kostce objevila fotka vás jakožto malého hošíka. Odkud to bylo? Kolik vám bylo let?

Myslím, že je to foceno na Odře ve Studénce. Mohlo mi být čtyři, pět let.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy