Švédská škola v Lize mistrů. Nikdo neodhodí puk jen tak, říká Jiří Polanský před klíčovou bitvou

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
9. 10. 2017 9:10
Třinecký útočník Jiří Polanský zaznamenal v nedělním zápase hokejové extraligy proti Chomutovu gól a asistenci, přičemž to byl právě on, kdo tři minuty před koncem vyrovnal na 3:3 a zařídil prodloužení. "Vláďa Roth mi přihrál před prázdnou branku, musím mu poděkovat," řekl střelec. Oceláři doma zvládli oba víkendové duely a chystají se na klíčové utkání v Lize mistrů.
Gól Jiřího Polanského posunul Oceláře do prodloužení, ve kterém nakonec Chomutov udolali. Třineckého útočníka potěšil především velký hlad jeho mužstva po hokeji. | Foto: Lukáš Filipec

Třinec - Třinečtí hokejisté nejdříve otočili nepříznivý stav utkání proti Chomutovu, ale Piráti jim ve třetí třetině provedli totéž. Vedení Severočechů však netrvalo dlouho, tři minuty před koncem srovnal Jiří Polanský a v prodloužení dokráčeli k druhému bodu Oceláři.

Chomutovský Huml ve třetí třetině dvěma góly otočil skóre. Kde jste pak ještě vzali sílu na závěrečný obrat?

Byl to od nich tak nečekaný gól, že jsme si ani neuvědomili, že zbývá do konce jen pár minut. Věřili jsme si, měli jsme hodně sil. Byli jsme bruslivější, hravější na puku a Vláďa Roth mi to pak dal před prázdnou branku. To mu musím poděkovat.

Stačilo mít jen položenou hůl na ledě?

Ano, stačilo být zapřený a pevně ji držet.

Byl to klíčový okamžik zápasu? Vy jste sice byli aktivnějším týmem, ale dlouho se vám nedařilo obranu Pirátů překonat…

Já myslím, že každý gól je hodně důležitý. To samé se dá říct o trefě Martina Růžičky v prodloužení nebo o brance Martina Adamského, který nás dostal do vedení. Já myslím, že ten můj gól z brankoviště by dal kdokoliv jiný. Důležité je, že jsme měli strašnou chuť hrát a zvítězit.

Bylo to po třetím gólu Chomutova hodně o morálce?

Hráli jsme ve třetí třetině velmi dobře, takže stačilo jen udržet tu linii. Věřili jsme, že se nám to vrátí.

Vypadali jste po třetím gólu Chomutova trochu rozhozeně…

Úplně přesně jsem neviděl, jestli tam byl faul, nebo ne. Co se týče icingu (zakázané uvolnění - pozn. red.), vypadalo to, že by měl být. Těžko říct. V zápase takové situace jsou, a když po nich padne gól, kterým pět minut před koncem prohráváte, je to škoda.

Vnímal jste hlasitější pískot diváků po této situaci?

Ne, to vůbec ne. Byli jsme tak zažraní do hokeje, že jsme tohle nevnímali. Jsem ale rád, že nepřestali fandit, protože pískání, i když není adresováno na nás, nám nepomůže. Byl to i pro diváka pěkný zápas.

Svědčí vám spíš soupeři typu Sparty, kteří s vámi hrají otevřenější hokej?

To je těžké říct, jestli nám svědčí soupeři jako Sparta nebo Liberec. Odehráli jsme špatné zápasy proti Olomouci a Zlínu, kde jsme moc chtěli bodovat a kde se to od nás čekalo. Potom nám pomohla Liga mistrů. Odcestovali jsme do Švédska, hráli jsme slušný hokej, a to nás nastartovalo.

V úterý budete hrát poslední utkání ve skupině Ligy mistrů proti HV71. Zvládnete tři utkání v pěti dnech?

Máme natrénováno kvalitně a jsme ve hře. Připravíme se na další zápas, na Chomutov už se nikdo ptát nebude. Uděláme poradu, podíváme se na video. Takhle to je. Člověk trénuje čtyři měsíce na suchu, aby pak přišly zápasy jeden za druhým. Na to se těšíme.

Těšíte se tím spíš, že to bude proti Švédům zápas o všechno?

Jasně, to asi nemá cenu víc rozvádět. Je to domácí zápas Ligy mistrů, hrajeme o postup, co víc si přát.

Martin Adamský říkal, že nikdo v extralize takový hokej jako HV71 nehraje. Co říkáte na tohoto soupeře vy?

Mě překvapilo i potěšilo to, že oni neodhodili jediný puk. Hráli velmi konstruktivně, ale pro nás to bylo jednoduché v tom smyslu, že jsme jim prostě museli chodit do těla. Kdybychom to nedělali, třeba se za celé utkání k puku nedostaneme. Byla to pro nás velká škola. V extralize někdy hráč puk odhodí, skočí mu, takhle to ale v Lize mistrů nefunguje.