Machovský vychytal Spartě vítězství: Soustředil jsem se, abych neudělal blbost

ČTK ČTK
23. 11. 2018 23:25
Čtyřiatřicet zásahů Matěje Machovského bylo základem pro to, aby Pražané vyhráli ve Zlíně jednoznačně 4:0 a ukončili sérii tří duelů bez bodu. Gólman Sparty si navíc připsal první asistenci u čtvrtého gólu svého týmu.
HC Sparta Praha - HC Kometa Brno, 12. kolo extraligy, Matěj Machovský
HC Sparta Praha - HC Kometa Brno, 12. kolo extraligy, Matěj Machovský | Foto: Milan Kammermayer

"Hráli jsme konečně to, co jsme chtěli. Zvládli jsme oslabení, to rozhodlo. Předchozí zápasy jsme s tím měli problém," viděl největší rozdíl mezi porážkami a dnešní výhrou Machovský. Jeho tým byl ve Zlíně vyloučen šestkrát, z toho jednou hrál 46 sekund ve třech.

Gólman Sparty si je vědom, že hra v obraně se od posledních zápasů značně zlepšila. "Určitě tomu hodně pomohl návrat Piskáčka do sestavy. Věděli jsme, že musíme tu obranu zlepšit, myslím si, že všichni jsme se na ni soustředili. Já jsem se pak soustředil jen na sebe, abych neudělal nějakou blbost. Sice jsem tam párkrát namazal, ale naštěstí to dopadlo dobře," usmíval se pětadvacetiletý brankář.

Novicem v obraně Sparty byl bek De la Rose, který do Prahy přišel z Vítkovic výměnou za Blaže Gregorce. "Parádně rozdával puky, bude pro nás určitě přínosem," odtušil Machovský, který do Zlína jel s jasným cílem získat tři body. "Jeli jsme sem pro ně. Bylo jedno, jestli to skončí 4:0 nebo 5:4, ale hlavní bylo ukončit tu mizérii," připomněl Machovský.

Jeho celek sice vyhrál 4:0, zase jako jednoznačný zápas to ale Machovský hodnotit nechtěl. "Hráli jak u nás, vlezli nám pod kůži a měli nějaké šance, z čehož dali góly. Dnes se to otočilo," připomenul brankář Sparty porážku 1:5 z prvního letošního vzájemného duelu.

Za stavu 3:0 ve prospěch hostů zkusil Zlín už osm minut před koncem třetí části power play, v té ale inkasoval. První asistenci na gól Tomáše Dvořáka měl právě gólman Machovský. "Nějak se mi to tam odrazilo od hokejky, bere se to jako nahrávka. Ale určitě to od Zlína nebyl špatný nápad, ten jeden hráč navíc je vždycky poznat," řekl Machovský.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy