Litvínovští v něm viděli největší slabinu, hradecký brankář Rybár se jim teď po postupu může smát

ČTK ČTK
21. 3. 2017 22:41
Hokejový gólman Hradce Králové Patrik Rybár se zapsal spolu s ostatními spoluhráči do klubové kroniky, když postoupili do semifinále extraligy. Litvínovští protivníci v něm přitom v čtvrtfinálové sérii viděli největší slabinu, ale on tým podržel.
Extraliga: Třinec - Hradec Králové: Rybár
Extraliga: Třinec - Hradec Králové: Rybár | Foto: Lukáš Filipec

Hradec Králové - Hned ve své první sezoně v týmu se stal gólman Patrik Rybár součástí historického zápisu do kroniky královéhradeckých hokejistů. Jako týmová jednička se výrazně zasloužil o postup do semifinále po čtvrtfinálové výhře 4:1 v sérii proti Litvínovu.

"Jsem rád, že můžu být součástí takového klubového úspěchu a postoupili jsme dál," netajil v rozhovoru s novináři Rybár. "Když už to však dospělo do takové fáze, tak bych sezonu zkusil ještě protáhnout," naznačil s úsměvem, že rozhodně nebere semifinále jako konečnou.

Syn bývalé slovenské reprezentační jedničky Pavola Rybára dostal v pěti duelech dohromady jen devět branek, stlačil tedy průměr pod dva góly na zápas. Přesto o něm litvínovští hráči mluvili jako o hradecké slabině. "Nevadilo by mi, kdybych byl slabina, ale my pořád vyhrávali," prohlásil po posledním souboji, který jeho tým vyhrál v přestřelce 7:4.

V něm opět podal velmi dobrý výkon, tým podržel především ve druhé třetině, kdy Litvínov vystřelil celkem dvacetkrát mezi tyče. Rybár ve střední dvacetiminutovce inkasoval dvakrát. "Občas jsem v některých situacích nevěděl, kde mi hlava stojí, tam mi bylo dost horko," přiznal.

Přesto tlak ustál. Stejně jako zvládl situaci po prvním utkání. V něm totiž předvedl obrovskou chybu, kdy neudržel puk letící prakticky přes celé hřiště a Litvínov vstřelil z dorážky vítěznou trefu. "Ten moment mě nastartoval. Sportovně nas..l. Jsem rád, že jsem se zdvihl a mužstvu pomohl. Je třeba se soustředit každý zápas každou sekundu na ledě," zdůraznil Rybár.

V této souvislosti bylo třeba chápat i jeho vztek při gólu Litvínova na 4:7, ačkoliv přišel v samém závěru a bylo již rozhodnuto. "Je třeba si obranu nějak vychovat a vyvarovat se chyb. Když budeme laxní, budou přicházet dál. My se z nich musíme poučit a hrát zodpovědně i za jasného stavu. Zbytečně nechceme dostávat žádné góly," uvedl Rybár.

Za jasně nejtěžší v celé sérii označil důležitý čtvrtý zápas, v němž Východočeši horko těžko uhájili na severu Čech těsnou výhru 2:1 a zvýšili na 3:1 na zápasy. "Tam kdybychom prohráli, hrálo by se nám tady určitě hůře. Byli bychom pod větším tlakem než takto za stavu 3:1, kdy by se při případné prohře ještě nic moc nestalo. Ale nic to nemění na tom, že jsme moc rádi, jak jsme to zvládli," podotkl Rybár.

Vyhlédnutého soupeře pro semifinále nemá. "Počkáme si, jak všechno skončí. Vyčistíme si hlavy, čeká nás volno, zregenerujeme a půjdeme na to, další kolo bude zase úplně o něčem jiném a my se na něj budeme muset dobře připravit," řekl.

 

Právě se děje

před 40 minutami

USA reagují na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, začnou rušit politické výjimky

Americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci v Bílém domě oznámil, že dal pokyn vládě, aby zahájila proces rušení politických výjimek, které Hongkongu poskytovaly ze strany USA oproti pevninské Číně zvláštní status. Reagoval tak na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, pro nějž se ve čtvrtek vyslovil čínský parlament na svém plenárním zasedání. Informovaly o tom tiskové agentury.

Trump dodal, že Spojené státy také zakážou vstup do země "potenciálně rizikovým" osobám z Číny a začnou sankcionovat čínské oficiální činitele, kteří jsou podle Washingtonu zodpovědní za podrývání hongkongské ekonomiky. Podle amerického prezidenta Čína porušila své slovo ohledně zachování hongkongské autonomie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Antidopingový výbor ČR povede Petra Volková

Novou ředitelkou Antidopingového výboru České republiky byla jmenována Petra Volková. Čtyřicetiletá doktorka práv vystřídala ve funkci Martina Lukavského, který organizaci vedl teprve od poloviny ledna. Vedení výboru se dosavadní zástupkyně ředitele Volková ujme oficiálně v pondělí.

Volková v minulosti spolupracovala s Českomoravským fotbalovým svazem a Českým olympijským výborem. V antidopingovém výboru působí tři roky a už v březnu byla pověřena jeho řízením.

"Výbor již zpracoval antidopingový národní program pro rok 2020. Ten obsahuje šest stěžejních oblastí, například prevenci, vzdělávání, testování, mezinárodní spolupráci a podobně. Bude třeba zafixovat do povědomí sportovní veřejnosti, že nejsme pouze orgán represivní, ale také preventivní," řekla Radiožurnálu.

Jejím cílem je také zlepšit komunikaci sportovců a dopingových komisařů. "Ten předmět naší činnosti nás předurčuje k tomu, že sportovci zřejmě nejásají, když vidí nás nebo komisaře. A právě proto bude potřeba zkvalitnit komunikaci se samotnými sportovci a vyškolit si lépe komisaře, aby tam nedocházelo k žádným komplikacím a kontroly probíhaly v pořádku," uvedla.

Další zprávy