Divoká Kýhosova premiéra. Litvínov vyhrál v Boleslavi díky kanonádě ve třetí části

3. 12. 2019 20:16
Litvínov při premiéře trenéra Vladimíra Kýhose zvítězil v předehrávce 33. kola hokejové extraligy v Mladé Boleslavi 6:4, přestože po dvou třetinách prohrával 1:4.
Trenér Vladimír Kýhos převzal litvínovské mužstvo po Jiřím Šlégrovi a v prvním utkání uspěl. | Foto: ČTK

Po třetí výhře z posledních čtyř zápasů se posunul z předposledního místa na 12. příčku o skóre před Vítkovice. Bruslařský klub neuspěl po sérii tří výher.

Kýhos, který nahradil Jiří Šlégra, převzal tým poté, co jej v předešlých třech utkáních vedli asistenti Radim Skuhrovec a Jindřich Kotrla. Čtvrté angažmá v roli hlavního kouče na lavičce Litvínova začal proti klubu, který vedl v nejvyšší soutěži naposledy. V Mladé Boleslavi předčasně skončil loni v polovině října.

"Pocity jsou krásné. Ty body potřebujeme. Nejsme na tom dobře a tohle jsou pro nás úplně zlaté body. Boleslav hraje výborně, pohybuje se na špici. Mají výborné mužstvo," řekl Kýhos.

Litvínovu se podařil vstup do utkání a po 81 sekundách se dostal do vedení. Petružálek nabil na levý kruh Hüblovi, který se trefil k bližší tyči nad Haasův beton. Za 118 sekund domácí odpověděli, Januse překonal od modré čáry přes clonu obránce Hrbas.

Hned vzápětí mohli domácí stav otočit. Vondrka uvolnil mezi kruhy Zbořila, který trefil levou tyč. Převahu v úvodní části zužitkovali domácí až v 18. minutě, kdy Lunter přenechal puk na pravém kruhu Pláňkovi a ten překonal Januse, který měl znovu zakrytý výhled.

V úvodu druhé části hráli domácí dvakrát v rychlém sledu v oslabení a nejen že se ubránili, ale dokonce zvýšili náskok. Pavelka nešťastně vrátil puk z rohu před vlastní branku, kde jej nepřikryl Janus před dotírajícím Skalickým a Klepiš snadno skóroval.

Odpovědět nedokázal v přečíslení Myšák, domácí odolali i při závaru v dalším oslabení a v 35. minutě díky Jegličově střele zvýšili už na tříbrankový náskok.

Od začátku třetí třetiny nahradil Januse osmnáctiletý debutant Šimon Zajíček a mohl si z brankoviště vychutnávat rychlé snížení. Po 38 sekundách v oslabení skóroval Hanzl, který objel branku a překonal Haase z pravého kruhu.

Za necelé tři minuty se prosadil po tlaků hostů Jánošík, který se v čase 47:40 postaral i o vyrovnání. Přestože mu střela z pravého kruhu nesedla, Haas na ni nedosáhl a skončila v brance. "Gólman si pěkně vyjel z brány na zákrok. Možná to bylo štěstí, že to nesedlo. I takové góly potřebujeme a jsem rád, že to tam padlo," popsal situaci obránce Adam Jánošík.

Od 55. minuty se dostal do branky také Martin Michajlov, jehož Mladá Boleslav získala na střídavý start z prvoligové Slavie. Tomu debut v 25 letech v nejvyšší soutěži zhořkl, protože jej nejdříve překonal nahozením zpoza branky o výstroj Hübl a potom z úniku Jarůšek.

"My jsme si říkali, že nic není rozhodnuto. Asi je nastartovalo to, že dali gól v oslabení hned první střídání. Pak tam byly blbé góly a oni už potom byli na koni a už to bylo těžké. Pět gólů ve třetí třetině jsem asi nikdy nedostal," komentoval nepodařenou dvacetiminutovku obránce Mladé Boleslavi Marek Hrbas.

Předehrávka 33. kola hokejové extraligy:

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 4:6 (2:1, 2:0, 0:5)

Branky a nahrávky: 4. Hrbas (Klepiš), 18. Pláněk (Lunter), 26. Klepiš (Skalický), 35. Jeglič (Fillman, Vondrka) - 2. V. Hübl (J. Petružálek), 41. M. Hanzl (Mahbod), 44. Jánošík (Trávníček, Helt), 48. Jánošík (Petružálek, V. Hübl), 56. V. Hübl, 57. Jarůšek (Myšák). Rozhodčí: Hodek, M. Sýkora - J. Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:3, navíc F. Lukeš (Litvínov) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 2538.

Sestavy:

Mladá Boleslav: Haas (55. Michajlov) - Ševc, Hrbas, Kurka, Pláněk, Fillman, Bernad, Dlapa - Klepiš, Cienciala, Lunter - Vondrka, A. Zbořil, Skalický - J. Stránský, Jeglič, R. Zohorna - P. Kousal, O. Najman, D. Šťastný. Trenéři: Rulík a Patera.

Litvínov: Janus (41. Zajíček) - Jánošík, L. Doudera, Kudla, T. Pavelka, J. Říha, Baránek, Kubát - Mahbod, M. Hanzl, Jarůšek - J. Petružálek, V. Hübl, F. Lukeš - Myšák, Helt, Gerhát - Válek, J. Mikúš, Trávníček. Trenéři: Kýhos, Skuhrovec a Kotrla.