Litvínov poprvé prohrál proti Třinci. Hradec natáhl vítěznou šňůru a vévodí extralize

Aktualizováno 5. 10. 2018 22:27
Litvínov poznal v sedmém kole extraligy poprvé hořkost porážky, když doma proti Třinci vůbec neskóroval. Mountfield porazil mistrovskou Kometu a po sedmi výhrách v řadě je první. Chomutov zůstal po porážce od Vítkovic na nule.
Třinečtí Oceláři přerušili v Litvínově sérii porážek a jako první v sezoně Vervu porazili. | Foto: ČTK

Praha - Hokejisté Litvínova prohráli v 7. kole extraligy doma s Třincem 0:2, jako poslední v novém ročníku ztratili neporazitelnost a klesli na druhé místo tabulky o tři body za Hradec Králové. Oproti Mountfieldu ale mají zápas k dobru. Oceláři zabrali po třech prohrách a dočkali se teprve druhé výhry v sezoně.

Potvrdili, že se jim s Litvínovem daří a porazili ho posedmé za sebou. Brankami se o tom postarali útočník Martin Adamský a obránce Lukáš Krajíček, brankář Šimon Hrubec udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Litvínov nastoupil už bez obránce Karla Kubáta, který zamířil do Vladivostoku do KHL. Trenér Milan Razým poslal na jeho defenzivní místo překvapivě z útoku kapitána Michala Trávníčka.

První střelu utkání si připsal Hübl, který bombou od modré čáry prověřil Hrubce. Na druhé straně aktivně hrající hosté poprvé zahrozili po akci Svačiny, který se sám prodral až před Januse a bekhendem zakončil těsně vedle. Další šanci měl Ondřej Kovařčík, litvínovský gólman ale dokázal proti jeho střele zakročit.

V šesté minutě si Petružálek našel volný puk, bleskurychle vypálil, ale Hrubec zasáhl. Za tři minuty se Třinečtí ujali vedení. Rychlý protiútok dokázal využít Adamský, který po krásné kombinaci bratrů Kovařčíkových pohodlně zakončil do prázdné branky.

Domácí mohli hned odpovědět, ale pokusu Černého z pravého křídla chyběla přesnost. V 15. minutě si Lukeš vyměnil puk s Myšákem a poté nebezpečně vypálil, Hrubec však jeho bombu vyrazil do ochranné sítě. V závěru úvodní části hosté přidali druhou trefu. Krajíček vypálil od modré čáry a přes clonící hráče byl Janus bez šance.

Domácí měli v úvodních minutách druhé části nevyužili početní výhodu a do šance se dostali až v polovině utkání. Petružálek si najel mezi kruhy, vypálil z první, Hrubec ale jeho pokus se štěstím vytěsnil. Poté si hosté zahráli téměř dvě minuty v pěti proti třem. Z několika slibných příležitostí ale nebyli schopni vytěžit třetí branku. I závěrečné minuty druhé třetiny patřily hostům, Janus však předváděl v brance výtečný výkon a všechny třinecké možnosti dokázal vychytat.

V úvodu závěrečném dějství nepřekonal Hrubce Hanzl. V 47. minutě vypálil od modré čáry Krajíček a Janus předvedl další úspěšný zákrok. Na druhé straně nepokazil čisté konto brankáři Ocelářů bekhendovým pokusem Petružálek. V 52. minutě nedokázal využít přečíslení dvou na jednoho talent Myšák.

O pár střídání později se do šance opět dral šestnáctiletý litvínovský útočník, ale i tentokrát ztroskotal na hostujícím brankáři. Domácí v závěru odvolali brankáře a navíc si zahráli přesilovou hru, ale převaha dvou hráčů v poli jim nepomohla. Třinec vyhrál na ledě Litvínova už popáté v řadě.

Hradec nepřestává vítězit, Chomutov strádá

Mladé Boleslav porazila Pardubice 4:2. Středočeši ukončili třízápasovou vítěznou šňůru Dynama i přesto, že dvakrát ztratili vedení. K úspěchu je dotáhl třemi body za gól a dvě nahrávky Michal Vondrka.

Chomutov ani proti Vítkovicím nedosáhl na první bodový zisk v sezoně a prohrál doma těsně 2:3. Piráti zůstávají nadále poslední, Ostravané naopak popáté v ročníku vyhráli a jsou třetí. Hosté vedli ve 29. minutě už 3:0, ale ještě do druhé přestávky dvakrát inkasovali.

Karlovy Vary podlehly Liberci 2:3 a připsali si pátou porážku za sebou. Bílí Tygři naopak vyhráli popáté z posledních šesti duelů. Dvěma góly přispěl k tříbodovému zisku Severočechů útočník Radan Lenc.

Zlín nestačil na Plzeň v poměru 3:5 a po úvodní výhře nad Třincem doma potřetí za sebou nebodoval. Indiáni naproti tomu v arénách soupeřů potřetí v řadě uspěli a bodovali popáté za sebou. Tři body za dva góly a asistenci si v jejich dresu připsal útočník Milan Gulaš.

Hradec Králové porazil mistrovskou Kometu Brno 4:2 a díky sedmé výhře za sebou se dostal poprvé v historii klubu do čela tabulky. Vítěznou branku vstřelil ve 47. minutě slovenský útočník Matej Paulovič a výsledek ještě pojistil forvard Radovan Pavlík. Mountfield vstřelil všechny čtyři branky v přesilových hrách.

Hokejisté Olomouce podlehli doma pražské Spartě 2:4 a připsali si čtvrtou prohru z posledních pěti duelů. Hanákům nepomohly ani dvě branky Zbyňka Irgla, který v 52. minutě vyrovnal na 2:2. Za 48 sekund vstřelil vítězný gól Pražanů Matěj Beran a v závěru v power play při oslabení domácích pojistil výsledek Petr Vrána.

7. kolo hokejové extraligy:

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Adamský (M. Kovařčík, O. Kovařčík), 18. Krajíček (Hrňa). Rozhodčí: Bejček, Hejduk - J. Svoboda, Špringl. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 5 235.

Sestavy:

Litvínov: Janus - Hunkes, Šesták, L. Doudera, Ščotka, Romančík, Trávníček, Strejček - J. Petružálek, Gerhát, M. Hanzl - Myšák, V. Hübl, F. Lukeš - D. Tůma, J. Mikúš, J. Černý - Jurčík, Řehoř, Matoušek. Trenéři: Razým a Skuhrovec.

Třinec: Hrubec - Krajíček, Gernát, D. Musil, Galvinš, Matyáš, M. Doudera - Martynek, Marcinko, Chmielewski - Svačina, Cienciala, Adamský - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Kofroň - Rudovský, Mikulík, Dravecký - Hrňa. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 28. Kohout (Šenkeřík, Stloukal), 48. O. Beránek - 8. Lenc (M. Kvapil, Bulíř), 31. M. Kvapil, 42. Lenc (P. Jelínek). Rozhodčí: M. Petružálek, Pražák - Malý, Lhotský. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 3 007.

Sestavy:

Karlovy Vary: F. Novotný - Krejčí, Sičák, M. Rohan, Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Vágner - Flek, Balán, T. Rachůnek - O. Beránek, Roman Vlach, T. Mikúš - Gorčík, Skuhravý, Lapšanský - Kohout, Kverka, Stloukal Trenéři: Pešout a Mariška.

Liberec: Will - Doherty, Šmíd, Havlín, Ševc, Hanousek, Kolmann - Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Lenc, Bulíř, M. Kvapil - Valský, Redenbach, L. Hudáček - Teplý, Lakatoš, M. Zachar. Trenéři: Pešán a Augusta.

Piráti Chomutov - HC Vítkovice Ridera 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 33. Huml, 35. J. Stránský - 15. Tybor (O. Roman), 18. P. Zdráhal (Š. Stránský, De la Rose), 29. Schleiss (Szturc, Šidlík). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 911.

Sestavy:

Chomutov: Š. Lukeš - J. Mrázek, Jank, Knot, Štich, Valach, Dietz, od 30. navíc Blaha - Marjamäki, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, Huml, Tomica - J. Havel, Klhůfek, Koblasa - J. Stránský, Vantuch, A. Dlouhý. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

Vítkovice: Bartošák - De la Rose, Výtisk, Šidlík, D. Krenželok, Baranka, Hrbas - Schleiss, Lev, Szturc - Pytlík, Mahbod, Dej - Tybor, O. Roman, D. Květoň - P. Zdráhal, Š. Stránský, Kucsera. Trenéři: Petr a Trnka.

BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Bernad (Vondrka, Klepiš), 18. Klepiš (Bernad, Skalický), 42. Vondrka, 59. M. Procházka (Pláněk, Vondrka) - 17. Mandát (P. Sýkora, Poulíček), 25. Vondráček (Trončinský). Rozhodčí: Pešina, Horák - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:6, navíc Orsava (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3 002.

Sestavy:

Mladá Boleslav: Krošelj - Bernad, Pláněk, J. Říha, Němeček, Kurka, Dlapa, Voráček - D. Šťastný, Žejdl, Orsava - Vondrka, Klepiš, M. Procházka - Skalický, P. Musil, Pacovský - Kousal, T. Knotek, L. Pabiška. Trenéři: Kýhos, V. Čermák a Žabka.

Pardubice: Kacetl - Cardwell, Wishart, Holland, Trončinský, Hrabal, Čáslava - Vondráček, Bubela, Rolinek - S. Treille, Marosz, T. Svoboda - P. Sýkora, Poulíček, Mandát - M. Kratochvil, Dušek, Koffer. Trenéři: Holaň, P. Marek a Janecký.

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň 3:5 (2:1, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 17. Herman (Žižka), 18. Fořt (E. Kulda), 50. Fořt (Freibergs, Herman) - 12. Preisinger (Kratěna), 28. Vráblík (Kodýtek, Eberle), 40. Gulaš (Kaňák, Nedorost), 41. Nedorost (Gulaš, Kracík), 60. Gulaš (Kaňák, P. Straka). Rozhodčí: M. Sýkora, Šír - Hlavatý, O. Polák. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. Diváci: 3 181.

Sestavy:

Zlín: J. Sedláček - Ferenc, Freibergs, Nosek, Žižka, Valenta, Řezníček, Gazda - E. Kulda, Fořt, Kubiš - J. Ondráček, Herman, Šlahař - Karafiát, Fryšara, Poletín - Popelka, P. Sedláček, Werbik. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.

Plzeň: D. Frodl - Jones, J. Kindl, Kaňák, Allen, Čerešňák, Půlpán, Vráblík - Gulaš, Nedorost, Kantner - Indrák, Preisinger, Kratěna - V. Němec, Kracík, D. Kindl - Eberle, Kodýtek, P. Straka. Trenéři: Čihák a Jiří Hanzlík.

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Cingel (Cibulskis), 26. Rosandič (Vincour, Zámorský), 47. Paulovič (Cingel, R. Pavlík), 55. R. Pavlík (Paulovič) - 1. J. Mikuš (Köhler, O. Němec), 27. Mueller (Kašpar, J. Mikuš). Rozhodčí: Kika, Jeřábek - J. Frodl, Komárek. Vyloučení: 5:7, navíc Rákos (Hradec Králové) 10 min. Využití: 4:1. Diváci: 5 629.

Sestavy:

Hradec Králové: J. Pavelka - Zámorský, Nedomlel, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Rosandič, Linhart - Smoleňák, Koukal, Rákos - Vincour, Cingel, R. Pavlík - Paulovič, Dragoun, Miškář - Vopelka, Kukumberg, Bezúch. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.

Brno: Langhamer - O. Němec, J. Mikuš, Štencel, Gulaši, Bartejs, Barinka, Malec - Mueller, P. Holík, Zaťovič - P. Kratochvíl, J. Hruška, Kašpar - Köhler, Dočekal, Mallet - Karabáček, R. Zohorna, L. Horký. Trenéři: L. Zábranský st., Horáček, Pokorný a Oslizlo.

HC Olomouc - HC Sparta Praha 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 24. Irgl (Burian, Kolouch), 52. Irgl (Kolouch, Staněk) - 33. Pech (Košťálek, Forman), 51. T. Pavelka (Košťálek, Klimek), 52. M. Beran (Pech, Říčka), 59. P. Vrána (Kalina). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Bryška, Tošenovjan. Vyloučení 7:6, navíc Švrček (Olomouc) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 4 935.

Sestavy:

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, J. Galvas, Ondrušek, Švrček, Jaroměřský, Staněk - Jergl, J. Knotek, Laš - Irgl, Kolouch, Burian - Skládaný, Nahodil, Strapáč - V. Tomeček, B. Mráz, Ostřížek. Trenéři: Tomajko a Moták.

Sparta: Machovský - Blain, T. Pavelka, Kalina, Košťálek, Gregorc, Delisle - A. Kudrna, P. Vrána, Říčka - Jarůšek, Klimek, Buchtele - Forman, Pech, Kumstát - Černoch, Sill, Smejkal - M. Beran. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.