Litvínov doma stále tápe, Kometa mocným finišem otočila duel ve Vítkovicích

15. 11. 2020 15:45
Hokejisté Litvínova podlehli v 18. kole extraligy týmu Karlových Varů 1:2 a ani v pátém domácím utkání v sezoně nebodovali. Naopak prvního vítězství ze stadionu soupeře se dočkala Kometa, jež zvítězila na ledě Vítkovic 3:2 po samostatných nájezdech. Povedlo se jí to i přesto, že Ostravané ještě na začátku 56. minuty vedli 2:0.
Fanoušci Litvínova se nedočkali ani na pátý pokus
Fanoušci Litvínova se nedočkali ani na pátý pokus | Foto: Tomáš Liška

Litvínovští si připsali celkově už šestou prohru ze sedmi duelů v ročníku. Energie zvládla i třetí vystoupení venku s plným bodovým ziskem a svou první brankou v karlovarském dresu v soutěžním utkání se o to postaral ve 48. minutě útočník David Kaše, dočasná posila z Philadelphie.

Do sestavy Litvínova se vrátil útočník František Lukeš a naopak z ní vypadl Kanaďan Samson Mahbod. Energie se musela v ofenzívě obejít bez Jakuba Lauka a nenastoupil ani Tomáš Vildumetz, do hry se dostali Jan Hladonik a debut v extralize si odbyl jednatřicetiletý Martin Kadlec zapůjčený z prvoligového Sokolova.

Hned v úvodu mohl otevřít skóre Kadlec, ale v úniku ztroskotal na Godlovi. Za Litvínov zahrozil Zygmunt a velkou možnost měl po Jarůškově akci Zdráhal, ale minul odkrytou branku. V čase 6:29 už změnil bezbrankový stav Hanzl, který se prosadil z dorážky po Ščotkově střele odražené od zadního mantinelu.

Domácí se ubránili při Havelkově vyloučení, ale ve 13. minutě už Karlovarští vyrovnali. Po Kašeho přihrávce se z pozice mezi kruhy trefil nejlepší střelec Energie Flek, který si připsal šestý gól v sezoně. Otočit stav mohl o dvě minuty později Kaše. Strážce hostující branky Novotný si poradil s Myšákovým pokusem.

Hned po pauze zahrozil litvínovský Helt. Severočeši se ubránili při dvou vyloučeních za příliš mnoho hráčů na ledě a po faulu Hübla, který zmařil Redlichovu šanci. Energie přestála oslabení po Kadlecově faulu a ve 33. minutě mohla otočit stav, jenže Flek v úniku na Godlu blafákem do bekhendu nevyzrál.

Na přelomu druhé a třetí části Litvínov odolal při Heltově pobytu na trestné lavici. Ve 45. minutě se přes Myšáka dostal opět sám před Godlu Flek, ale litvínovský gólman jeho forhendové zakončení zlikvidoval. V čase 47:59 se radovali Západočeši. Kaše se po průniku od levého mantinelu dostal před Godlu, blafákem do bekhendu dosáhl první branky v sezoně a v šesti duelech si polepšil na šest bodů.

Verva nedokázala odpovědět při Mikúšově trestu a stav se nezměnil ani v závěrečné power play, v jejímž závěru si domácí vytvořili tlak.

Prodloužení vystřílel Schneider

V opatrné úvodní třetině nebylo k vidění mnoho příležitostí. Prudkou ránu brněnského útočníka Tomáše Svobody zlikvidoval jeho jmenovec Miroslav v brance Vítkovic a následně si poradil také s pohotovou dorážkou Pláška z mezikruží. Na opačné straně se dvakrát připomněl agilní Schleiss, Vejmelka však oba jeho pokusy zlikvidoval.

První branka padla až zkraje druhé třetiny. Lukáš Krenželok zavezl puk do pásma, nahrál najíždějícímu Maroszovi, jenž se trefil přesně mezi betony brněnského gólmana. Kometa poté zvýšila svou útočnou aktivitu a přišly i šance. Nejprve při hře čtyři na čtyři Miroslav Svoboda skvělým zákrokem lapačkou vychytal kanadskou posilu Komety Lucianiho, a pak se vítkovický brankář vyznamenal znovu. Svozil předložil puk Holíkovi, ale ten ani nadvakrát nedokázal dostat puk do branky.

Vítkovičtí trestali: Štencel dlouhým pasem vysunul rozjetého Lakatoše, který Vejmelku obelstil kličkou do bekhendu a bylo to 2:0. Kometa ve třetí části tlačila a výrazně jí pomohla dlouhá pětiminutová přesilovka po vyloučení Marosze.

V čase 55:33 vstřelil po povedené souhře kontaktní gól Schneider, tentýž hráč o necelé dvě minuty později vyrovnal a poslal duel do prodloužení. V něm Brňané nevyužili přesilovku, ale mrzet je to nemuselo. V nájezdech totiž skórovali Holík s Brabencem, za domácí se neprosadil ani jeden střelec a brněnský tým získal i druhý bod.

Kometa tak navázala na domácí vítězství nad Mladou Boleslaví a uspěla podruhé za sebou. Naopak Vítkovičtí doma po výhrách nad Hradcem Králové a Spartou klopýtli.

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. M. Hanzl (Ščotka, P. Zdráhal) - 13. Flek (D. Kaše), 48. D. Kaše (Hladonik, Flek). Rozhodčí: Kika, Kubičík - Ganger, Klouček. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Bez diváků.

Litvínov: Godla - Irving, Ščotka, Balinskis, Cibulskis, Kudla, Demel, Štich - P. Zdráhal, M. Hanzl, Jarůšek - Pospíšil, V. Hübl, F. Lukeš - Myšák, Gerhát, Válek - Zygmunt, Helt, Havelka. Trenér: Országh.

Karlovy Vary: F. Novotný - M. Rohan, Šenkeřík, Plutnar, Graňák, L. Zábranský ml., Pulpán, Weinhold - Flek, D. Kaše, Hladonik - M. Kadlec, T. Mikúš, O. Beránek - Kohout, Černoch, Koblasa - Vondráček, Skuhravý, Redlich. Trenér: Pešout.

HC Vítkovice Ridera - HC Kometa Brno 2:3 po sm (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 24. Marosz (L. Krenželok, L. Kovář), 39. Lakatoš (Štencel) - 56. Schneider (P. Holík, Freibergs), 58. Schneider (Freibergs, P. Holík), rozhodující sam. nájezd P. Holík. Rozhodčí: Hradil, Veselý - Rampír, Špringl. Vyloučení: 7:5, navíc Schleiss 10 min., Marosz (oba Vítkovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Bez diváků.

Vítkovice: Miroslav Svoboda - R. Polák, Štencel, Polášek, L. Kovář, R. Černý, P. Trška, Koch - Schleiss, Marosz, L. Krenželok - Lakatoš, J. Hruška, V. Polák - Šišovský, Dej, Dočekal - Bernovský, J. Mikyska, Werbik. Trenér: Trličík.

Brno: Vejmelka - Freibergs, F. Král, Pyrochta, J. Zbořil, Svozil, Gulaši, L. Hájek - Klepiš, P. Holík, Zaťovič - Schneider, Rákos, Vincour - L. Horký, Brabenec, Plášek - Luciani, Gajarský, T. Svoboda. Trenér: L. Zábranský st.

Mountfield Hradec Králové - HC Olomouc 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 26. F. Pavlík (M. Chalupa, Cingel), 42. V. Růžička ml. (Smoleňák), 48. Koukal (Blain), 56. F. Pavlík (Jergl, Hronek). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Bez diváků.

Hradec Králové: Š. Lukeš - Zámorský, Nedomlel, Blain, Hronek, F. Pavlík, Jank, Pilař - Smoleňák, Cingel, Orsava - Kelly Klíma, V. Růžička ml., J. Sklenář - M. Chalupa, Lev, Perret - Jergl, Koukal, R. Pavlík. Trenér: V. Růžička st.

Olomouc: Lukáš - Škůrek, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík, A. Rutar, Ondrušek, T. Černý - V. Tomeček, J. Knotek, Burian - Kucsera, Nahodil, J. Káňa II - Bambula, Čachotský, Olesz - Mácha. Trenéři: Moták a Tomajko.

HC Dynamo Pardubice - HC Sparta Praha 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Poulíček (J. Zdráhal, Svačina) - 5. Říčka (Němeček), 8. Tomášek (Říčka, M. Jandus), 59. Rousek (Řepík, Tomáš Dvořák). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Axman, Bryška. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Bez diváků.

Pardubice: Kantor - J. Zdráhal, J. Mikuš, Nakládal, Ďaloga, J. Kolář, Vála - Svačina, Poulíček, Mandát - Tybor, Claireaux, Camara - Paulovič, Anděl, Blümel - Kusý, T. Zeman, M. Machač. Trenér: Razým.

Sparta: Neužil - Košťálek, Němeček, M. Jandus, Tomáš Dvořák, T. Pavelka, Piskáček, Mikliš - Řepík, R. Horák, Rousek - Tomášek, M. Sukeľ, Říčka - A. Kudrna, Pech, Buchtele - M. Forman, D. Vitouch, Zikmund. Trenéři: Hořava a Jandač.

BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 3:4 v prodl. (1:0, 1:3, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Pláněk (J. Strnad, Bičevskis), 35. J. Stránský (Bičevskis), 46. Lunter (D. Šťastný, R. Zohorna) - 33. Lenc (Knot, Bulíř), 36. Rosandič (J. Vlach), 38. Lenc (Bulíř, J. Vlach), 64. Hanousek (Birner, Gríger). Rozhodčí: Pešina, Šindel - Zíka, Šimánek. Vyloučení: 4:2, navíc Ševc (Mladá Boleslav) 10 min. Bez využití. Bez diváků.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Šidlík, Ševc, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Klikorka - J. Stránský, Bičevskis, J. Strnad - Alderson, Cienciala, Jääskaläinen - P. Kousal, O. Najman, Flynn - D. Šťastný, R. Zohorna, Lunter. Trenéři: R. Rulík a P. Patera.

Liberec: Kváča - Šmíd, Knot, Rosandič, T. Hanousek, Derner, Štibingr - Lenc, Bulíř, Birner - Gríger, Filippi, T. Rachůnek - Zachar, P. Jelínek, A. Musil - J. Šír, A. Najman, J. Vlach. Trenér: P. Augusta.

HC Oceláři Třinec - PSG Berani Zlín 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. O. Kovařčík (Jašek), 8. O. Kovařčík (Jašek), 32. M. Stránský (Kundrátek, Galvinš), 49. P. Vrána (Gernát, Martin Růžička), 60. F. Zadina (Miloš Roman) - 9. Honejsek (Šlahař), 58. Gazda (Honejsek, Řezníček). Rozhodčí: Pražák, R. Svoboda - Malý, J. Svoboda. Vyloučení: 5:6. Využití 0:1. Bez diváků.

Třinec: J. Štěpánek - M. Doudera, Gernát, D. Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský - Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský - Chmielewski, Marcinko, F. Zadina - O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík - Dravecký, Miloš Roman, Hrehorčák - Hrňa. Trenér: Varaďa.

Zlín: Huf - D. Nosek, Řezníček, Ferenc, Suhrada, Gazda, Žižka, Matyáš Hamrlík - Dobiáš, Fryšara, Köhler - Šlahař, Honejsek, Okál - Karafiát, P. Sedláček, Kubiš - J. Ondráček, Herman, Václavek. Trenér: R. Svoboda.

Madeta Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 49. Pýcha (R. Přikryl) - 10. Kracík (Stach, Rob), 20. P. Musil (Gulaš, Čerešňák), 23. P. Musil (F. Suchý, Gulaš), 47. Stříteský (Gulaš), 52. Čerešňák (F. Suchý, Mertl). Rozhodčí: Hejduk, Pilný - Lučan, Kis. Vyloučení: 7:8, navíc Pavel (České Budějovice) 10 min. Využití: 1:2. Bez diváků.

České Budějovice: Čiliak - Plášil, Vydarený, Slováček, Pýcha, Allen, Pavel - M. Beránek, Venkrbec, Christov - Karabáček, Prokeš, Jonák - Z. Doležal, R. Přikryl, Martin Novák - D. Voženílek, A. Raška, Michnáč - od 33. navíc Gilbert. Trenér: Prospal.

Plzeň: Frodl - Stříteský, V. Lang, Čerešňák, Budík, Jiříček, Vráblík, L. Kaňák - Gulaš, Mertl, F. Suchý - Kantner, P. Musil, Pour - Rob, Kracík, Stach - F. Přikryl, Kodýtek, P. Straka. Trenér: Čihák.

1. Plzeň 10 7 2 1 0 43:22 26
2. Sparta Praha 11 7 0 1 3 39:26 22
3. Třinec 7 6 1 0 0 35:15 20
4. Hradec Králové 9 6 1 0 2 31:17 20
5. Liberec 9 5 1 1 2 28:19 18
6. Karlovy Vary 8 5 0 0 3 22:26 15