Lídr na kolenou. Vítkovice zaskočily Spartu, z jejího ledu si vezou výhru 4:1

31. 10. 2018 21:09
Ostravský tým vedl k cennému triumfu střelec dvou gólů Roman a výtečný brankář Bartošák. Pražané doma prohráli podruhé v řadě.
Vítkovický gólman Patrik Bartošák
Vítkovický gólman Patrik Bartošák | Foto: ČTK

Praha - Hokejisté Vítkovic vyhráli v dohrávaném zápase 15. kola extraligy na ledě Sparty 4:1 a posunuli se v tabulce na páté místo. Dvěma góly se na výhře hostů nad lídrem soutěže podílel útočník Ondřej Roman, jistý výkon podal brankář Patrik Bartošák.

Vítkovice potvrdily, že se jim proti Pražanům daří, ve vzájemných zápasech bodovaly podesáté v řadě, z toho devětkrát vyhrály.

Úvod utkání patřil domácím, do vedení se však dostali hosté. Vrána totiž dvě své šance v první minutě nevyužil, Bartošák si poté poradil i s dalšími ožehavými situacemi. A Vítkovice následně udeřily. Baranka zastavil na útočné modré čáře puk, podařilo se mu následně přihrát před brankou volnému Romanovi, který překonal Machovského.

Pražané mohli vyrovnat v oslabení, Kumstát ale brejk nezakončil ideálně. Při další přesilové hře hostů měl druhý gól na hokejce Tybor, Machovský si ale s jeho zakončením poradil.

Následně Sparta na přelomu první a druhé třetiny nevyužila první přesilovku a aktivitu převzali Ostravané. Paradoxně však sami inkasovali, když Bartošáka se štěstím překonal Pech, jehož nahození zpoza branky srazil za čáru nechtěně Roman. V polovině utkání se do brejku dostal hostující Zdráhal, ani on ale samostatný nájezd neproměnil.

Ve 34. minutě si vybral slabší chvilku Machovský, jehož překvapilo Romanovo nahození od mantinelu v rohu kluziště a Vítkovice opět vedly. Vyrovnat mohl ve 39. minutě Kumstát, Bartošák však jeho gólovou šanci opět zlikvidoval.

Sparťané nedokázali se soupeřem srovnat krok ani v další početní výhodě a i kvůli tomu ve 49. minutě prohrávali již 1:3. Za záda Machovského prošla tečovaná střela Černého od modré čáry. Pražané v předešlých dvou zápasech dokázali smazat ve třetí části dvoubrankové manko, tentokrát ale úspěšní nebyli. Navíc sami ještě jednou inkasovali, když v další početní výhodě riskovali bez brankáře. Sparta tak doma prohrála podruhé za sebou.

Dohrávka 15. kola hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 25. Pech (Jarůšek) - 2. O. Roman (Baranka), 34. O. Roman, 49. Tybor (T. Černý, Šidlík), 56. Szturc (Baranka). Rozhodčí: Jeřábek, Pešina - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 5:6, navíc Košťálek - D. Květoň 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 7132.

Sparta: Machovský - Delisle, Gregorc, Blain, Kalina, T. Dvořák, Košťálek, T. Pavelka - Kudrna, P. Vrána, Buchtele - Forman, Pech, Kumstát - Jarůšek, Sill, Říčka - Pšenička, Smejkal, Beran. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.

Vítkovice: Bartošák - Výtisk, D. Krenželok, Hrbas, Baranka, Šidlík, T. Černý - Schleiss, Lev, Dej - Tybor, O. Roman, D. Květoň - Szturc, Š. Stránský, P. Zdráhal - Baláž, Pytlík, Toman. Trenéři: Petr a Trnka.