Liberec podlehl Pardubicím a zůstává bez bodu, Olomouc senzačně otočila v Třinci

16. 9. 2018 17:04
Hokejisté Liberce ani ve druhém kole extraligy nevstřelili gól a nezískali ani bod. Daří se naopak Olomouci, která vyhrála na východě Čech a je stoprocentní
Pardubický Tomáš Vondráček
Pardubický Tomáš Vondráček | Foto: ČTK

Praha - Vítěznou branku utkání 2. kola hokejové extraligy mezi Libercem a Olomoucí vstřelil v 11. minutě obránce Daniil Miromanov a v závěru pečetil výsledek při power play Petr Sýkora.

"Šance jsme přitom měli, sám jsem se dostal minimálně do dvou, ale místo abychom je proměnili, udělali jsme z jejich brankáře hvězdu. Musíme si k tomu něco říct, protože tohle si v dalších zápasech už nemůžeme dovolit," řekl po utkání liberecký útočník Libor Hudáček.

Úvod utkání patřil domácím, kteří v úvodním kole podlehli v pátek v Plzni 0:4. Ve slibných příležitostech se dvakrát ocitl Ordoš. Pak byl ale v páté minutě vyloučen liberecký obránce Havlín a hosté se dostali do zápasu. Přesilovku sice nevyužili, ale jejich aktivita se zvýšila a v liberecké obraně se začala objevovat okénka.

V sedmé minutě Will zlikvidoval Hrabalovu střelu i následné dorážky hostujících hráčů. Domácí se mohli dostat do tempa při Sýkorově vyloučení, ale jejich přesilovku trochu kuriózně ukončil Ševc, který přistrčil po ledě hokejku svému spoluhráči, což je v rozporu s pravidly.

Po rovnovážné hře čtyři na čtyři následovala krátká přesilovka hostí. Rolinek zavezl puk do útočné třetiny a před brankou našel Miromanova, který svým premiérovým gólem v české extralize otevřel skóre. Domácí se snažili odpovědět, ale na pozorného Kacetla si nepřišli Ševc, Krenželok, ani Derner. V závěru třetiny zlikvidoval Kacetl i Kvapilův pokus.

Do druhé třetiny zamíchal domácí trenér Pešán sestavou a Bílí Tygři začali opět aktivněji. Kacetla vyzkoušel Valský a neuspěl ani Bulíř s dorážkou. O chvíli později se dostal sám před Kacetla Hudáček, ale puk mu v rozhodujícím momentu sjel z čepele. Hosté kontrovali šancí Rolinka a následnou dorážkou Sýkory, ale Will svůj tým podržel.

Na druhé straně se stejně zaskvěl Kacetl při dorážce Valského. V polovině třetiny se blýskl krásnou individuální akcí sedmnáctiletý liberecký útočník Teplý, v lepším zakončení mu po sólu zabránil až Čáslavův faul. Ve 34. minutě domácí přežili oslabení ve třech proti čtyřem a následně i proti pěti. V závěru druhé části snahu Jelínka zlikvidoval Kacetl.

"Hráli jsme podle mě hrozně měkce. Chyběla tam tvrdost před brankou, netlačili jsme se do brankoviště. Musíme zapracovat na důrazu, dát nějaký klidně ošklivý gól, nějakou dorážku a nakopnout se. Pak nám třeba začnou vycházet i kombinace," dodal Hudáček.

Třetí třetinu začali domácí Ordošovou šancí, hosté ihned odpověděli příležitostí Miromanova. Pak neuspěl proti Kacetlovi Kvapil. Bílí Tygři byli ale neustále v tlaku, jejich snaha však končila na Kacetlovi. V polovině třetiny se před Willem Perret, ale vedení Dynama nezvýšil.

Na Kacetla pak nevyzrál ani Hudáček a šance domácích na bodový zisk se zmenšovala. Více než dvě minuty před koncem třetiny tak liberečtí odvolali Willa z branky a začala dlouhá power play. Po chybě Dernera ale Sýkora definitivně pojistil vítězství Pardubic.

"Porážka s Vítkovicemi na nás nezanechala stopy a přijeli jsme sem s čistou hlavou. Založili jsme to na poctivé obraně a výborném systému. I když nás v některých fázích možná Liberec zatlačil, podržel nás vynikající Kacetl," uvedl trenér Pardubic Miloš Holaň.

Stoprocentní Hanáci

Hokejisté Olomouce zvítězili v 2. kole extraligy na ledě Třince 3:2, přestože prohrávali už 0:2.

anáci mají po dvou zápasech na kontě plný počet bodů, Oceláři naopak na první zisk čekají. Hosté prohrávali s úřadujícím vicemistrem o dvě branky už ve 14. minutě, ale v prostřední třetině i díky chybné rozehrávce brankáře Petera Hamerlíka vyrovnali. Obrat dokonal v 51. minutě Bruno Mráz.

Zatímco Olomouc nechala vítěznou sestavu z úvodního zápasu beze změn, Třinec překopal složení všech čtyř útočných formací a do branky postavil Hamerlíka místo Hrubce. Rošády přinesly efekt a Oceláři rychle vedli 2:0. První gól připravil Bukarts, když z rohu kluziště našel pěkným pasem skórujícího Krajíčka. Zanedlouho zvýšil Cienciala tečí Gernátovy střely od modré čáry. A to ještě Michal Kovařčík trefil tyč.

Olomouc zahrozila až v závěru úvodní třetiny, ale osamocený Laš neprocedil puk mezi betony Hamerlíka, který vzápětí zastavil semaforem střelu Staňka. Hosté pokračovali v tlaku i po přestávce. Nejdříve trefili tyč, ale z další akci udeřili. Kolouch dobruslil kotouč, nahodil ho před branku, do které si ji srazil obránce Matyáš. Při dalším střídání mohlo být vyrovnáno. Jergl ale vyřešil přečíslení dva na jednoho střelou a trefil Hamerlíka.

"Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Chtěli jsme do toho vstoupit bez respektu, hrát více z obrany, ale to se nám nepodařilo. Ještě domácí dvakrát trefili za stavu 0:0 tyčku. Už na konci první třetiny jsme ale měli šance a říkal jsem si, že když co nejdříve snížíme, mohli by trochu znervóznět, protože první zápas prohráli. A to se nám podařilo," těšilo olomouckého brankáře Branislava Konráda.

Třinec poté přidal, dvoubrankový náskok mu mohl vrátit agilní Hladonik. V největší šanci ale Bukarts ani nevystřelil, protože mu v tom zabránil vracející se Knotek. Centr první olomoucké řadě zařídil navíc vyrovnání. U zadního mantinelu vystihl špatnou rozehrávku Hamerlíka, puk poslal před branku a Káňa zakončil do prázdné branky.

"Puk se mi odrazil od mantinelu o kus dál, než jsem předpokládal. Chtěl jsme to hrát na beka, ale jejich hráč to přečetl. Je to samozřejmě moje chyba, tam není co rozebírat. Mrzí mě to," litoval Hamerlík. "Čekal jsem, že by mohl takhle posílat puk obránci. Občas to vyjde," komentoval důležitý moment v utkání Knotek.

Třetí třetina se nesla v duchu domácí snahy o strhnutí vedení na svou stranu. Do gólových šancí se ale dostávali ztuha a hosté je zmrazili třetím gólem, když Tomečkův bekhendový pokus dorazil Mráz. Definitivně mohl rozhodnout Irgl, ale neuspěl v úniku v tísni s bekhendovým blafákem. Třinec v závěru dohrával téměř dvě minuty ve hře šesti proti čtyřem a ostřeloval Konrádovu branku, ale srdnatě bojující hosté odolali.

"První třetina byla z naší strany velmi dobrá. Jezdili jsme, rozdávali si rychle puky a hráli jsme u nich v pásmu. Škoda, že jsme nedali více gólů. Poté se od druhé třetiny hra vyrovnala a inkasovali jsme nešťastné góly," řekl třinecký obránce Martin Gernát a připustil, že smolná branka na 2:2 tým poznamenala.

"Trošku nás to zabrzdilo, svázalo ruce. Ale každému se něco takového stane. Jsme na ledě v šesti, abychom si pomohli. Měli jsme dostatek gólových šancí, abychom to odčinili. Nestalo se. Škoda toho výsledku," dodal.

2. kolo hokejové extraligy

Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Miromanov (Rolinek, Marosz), 59. P. Sýkora. Rozhodčí: Hejduk, Veselý - Komárek, Lučan. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 5762.

Liberec: Will - Derner, Stříteský, Šmíd , Doherty, Ševc, Havlín - Lenc, P. Jelínek, Ordoš - Bulíř, L. Hudáček, M. Kvapil - Valský, Redenbach, Lakatoš - Teplý, J. Vlach, L. Krenželok. Trenéři: Pešán a Augusta.

Pardubice: Kacetl - Čáslava, Trončinský, Budík, Hrabal, Wishart, Miromanov, Holland - P. Sýkora, Marosz, Rolinek - T. Svoboda, Bubela, S. Treille - Mandát, Poulíček, Perret - M. Kratochvil, Dušek, Vondráček. Trenéři: Holaň, P. Marek a Janecký.

HC Oceláři Třinec - HC Olomouc 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Krajíček (Roberts Bukarts), 14. Cienciala (Gernát, Adamský) - 26. Kolouch, 40. J. Káňa II (J. Knotek), 51. B. Mráz (V. Tomeček). Rozhodčí: Bejček, Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 4033.

Třinec: Hamerlík - M. Doudera, Krajíček, Matyáš, D. Musil, Haman, Gernát, Adámek - O. Kovařčík, Marcinko, Chmielewski - Adamský, Cienciala, Svačina - Hrňa, M. Kovařčík, Roberts Bukarts - Dravecký, Viedenský, Hladonik. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, J. Galvas, Ondrušek, Jaroměřský, Staněk, Švrček - J. Káňa II, J. Knotek, Laš - Irgl, Kolouch, Burian - Jergl, Skládaný, Holec - V. Tomeček, B. Mráz, Ostřížek. Trenéři: Moták a Tomajko.

Mountfield Hradec Králové - Piráti Chomutov 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Bezúch (Bičevskis, Berger), 15. Linhart (Berger, Miškář), 43. Vincour (Zámorský) - 34. Huml (Valach, V. Růžička ml.), 54. Knot (Koblasa). Rozhodčí: Úlehla, Pešina - J. Frodl, Polák. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 4268.

Hradec Králové: Maxwell - Zámorský, Linhart, Cibulskis, Graňák, Piché, F. Pavlík, Havránek - Paulovič, Koukal, M. Chalupa - Vincour, Cingel, Bezúch - Berger, Bičevskis, Miškář - Rosandič, Kukumberg, R. Pilař. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.

Chomutov: Stezka - Valach, Jank, Knot, Štich, Blaha, Dietz, Trefný - Klhůfek, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, Huml, Tomica - J. Stránský, Vantuch, Koblasa - Chlouba, Šťovíček, A. Dlouhý. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Vágner (Skuhravý, Kohout), 17. Šenkeřík (Kverka, Stloukal), 32. Skuhravý (Gorčík), 60. Lapšanský (M. Rohan). Rozhodčí: Hribik, R. Svoboda - D. Jelínek, Brejcha. Vyloučení: 3:1, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3841.

Karlovy Vary: F. Novotný - Krejčí, Vágner, M. Rohan, Podlipnik, Šenkeřík, Kovačevič, Šafář - Havránek, Balán, T. Rachůnek - Kohout, Gríger, O. Beránek - Gorčík, Skuhravý, Lapšanský - Stloukal, Kverka, T. Mikúš. Trenéři: Pešout a Mariška.

Mladá Boleslav: Krošelj (32. Kantor) - Bernad, Jan Hanzlík, Pláněk, Němeček, Dlapa, Kotvan - D. Šťastný, P. Musil, Klepiš - Orsava, Žejdl, M. Látal - Pacovský, Skalický, Vondrka - M. Procházka, Najman, P. Kousal. Trenéři: Kýhos, V. Čermák a Žabka.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Zaťovič (P. Holík), 44. P. Holík (Mueller), 59. Nahodil (P. Holík, Štencel) - 12. Gulaš (Pulpán), 45. D. Kindl (Kracík, V. Němec). Rozhodčí: Hradil, Kika - Hlavatý, Rampír. Vyloučení: 3:4, navíc Eberle (Plzeň) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7556.

Brno: Langhamer - O. Němec, J. Mikuš, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka - Mueller, P. Holík, Zaťovič - L. Kašpar, J. Hruška, R. Zohorna - Horký, Nahodil, Mallet - Köhler, L. Čermák, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Horáček a Pokorný.

Plzeň: Milčakov - Čerešňák, J. Kindl, Kaňák, Allen, Vráblík, Pulpán - Gulaš, J. Novotný, Nedorost - Indrák, Kratěna, Stach - V. Němec, Kracík, D. Kindl - Eberle, Kodýtek, P. Straka. Trenéři: Čihák a Jiří Hanzlík.

HC Vítkovice Ridera - HC Sparta Praha 3:2 (3:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Lev (Olesz, Trška), 14. Schleiss (Trška, Dej), 17. Lev (Trška, Dej) - 12. Jarůšek (Blain, Košťálek), 14. Forman (T. Pavelka, Kalina). Rozhodčí: Šír, Lacina - Bryška, Špůr. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváci: 7121.

Vítkovice: Bartošák - Hrbas, Baranka, Šidlík, De la Rose, Trška, Výtisk - Szturc, O. Roman, Tybor - Olesz, Lev, Schleiss - Dej, Mahbod, D. Květoň - Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal. Trenéři: Petr a Trnka.

Sparta: Machovský - Blain, Kalina, T. Pavelka, Košťálek, Piskáček, Gregorc, Delisle - Černoch, Sill, Smejkal - Jarůšek, P. Vrána, Říčka - Forman, Pech, Pšenička - A. Kudrna, Klimek, Buchtele. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.

HC Verva Litvínov - PSG Berani Zlín 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. Kubát (F. Lukeš, Gerhát), 16. Matoušek (Jurčík), 37. V. Hübl (F. Lukeš, Myšák), 56. J. Mikúš (J. Petružálek, Sörvik), 59. D. Tůma (Trávníček) - 34. J. Ondráček (Freibergs, Šlahař), 55. Šlahař (Herman). Rozhodčí: Pavlovič, Pražák - Pešek, Špringl. Vyloučení: 5:4, navíc Freibergs (Zlín) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 5725.

Litvínov: Janus - Baránek, Hunkes, Kubát, Sörvik, Ščotka, L. Doudera, Šesták - J. Černý, J. Mikúš, J. Petružálek - F. Lukeš, V. Hübl, Myšák - Trávníček, Gerhát, D. Tůma - Matoušek, Jurčík, M. Hanzl. Trenéři: Razým a Skuhrovec.

Zlín: J. Sedláček - Ferenc, Freibergs, Žižka, Nosek, Řezníček, Valenta, Gazda - J. Ondráček, Fořt, Kubiš - Poletín, Werbik, E. Kulda - Herman, Fryšara, Šlahař - Karafiát, P. Sedláček, Popelka. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.