Liberec dostal pokutu za Augustovu kritiku rozhodčích, Kváča vyvázl s napomenutím

ČTK ČTK
13. 4. 2021 13:19
Vedení extraligového Liberce musí zaplatit 10.000 korun za kritiku trenéra Patrika Augusty na adresu rozhodčích po pátém zápase semifinále play off. Severočeši zároveň dostali i další pokutu v poloviční výši za porušení platných pravidel pro organizování zápasů v současném pandemickém stavu. Třetí utkání série totiž v sektoru pro VIP sledovaly v liberecké aréně osoby bez ochrany dýchacích cest.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Desetitisícovou pokutu udělil Bílých Tygrům ředitel soutěže Josef Řezníček s odůvodněním, že klub nezajistil, aby jeho zástupci v den utkání přímo nebo nepřímo nehodnotili výkony rozhodčích.

Kouč Augusta po vypjatém závěru, v němž jeho tým inkasoval rozhodující branku na začátku druhého prodloužení v oslabení, prohlásil, že Sparta využila domácí prostředí se vším všudy. "K pánům v pruhovaném se nemohu vyjadřovat, ale když se podívám na statistiku zápasu, tak od našeho vyrovnávacího gólu měla Sparta snad pět přesilovek. A přesilovky rozhodují tato utkání. A domácí toho využili," řekl liberecký kouč.

Napomenutí za své chování po konci duelu obdržel od disciplinární komise soutěže také brankář Petr Kváča, který po rozhodujícím gólu zlomil o mantinel hokejku a "nepřípustně gestikuloval vůči rozhodčím".

Pokutu ve výši 5000 korun poté Liberec dostal za to, že třetí zápas semifinále sledovali v hale lidé bez respirátorů, což prokázaly fotografie zveřejněné ve sdělovacích prostředcích. "Povinnost ochrany dýchacích cest je součástí závazných podmínek pro pořádání významných sportovních akcí a soutěží, stanovených ministerstvem zdravotnictví České republiky, a na ně navazujícího rozhodnutí prezidenta ČSLH," uvedl předseda disciplinární komise Viktor Ujčík v tiskové zprávě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy