Liberec deklasoval Zlín, Třinec porazil Jihlavu díky dobré první třetině

21. 1. 2018 17:09
Hokejisté Liberce porazili ve 42. kole extraligy Zlín vysoko 7:0. O výsledku rozhodla druhá třetina, kterou Severočeši vyhráli 5:0. Brankář Kašík střídal. Oceláři porazili na svém ledě Jihlavu 4:1, dvěma góly se blýskl Adamský. Také Chomutov doma zlomil Pardubice už v první třetině, když odskočil do dvoubrankového vedení, kterého se do konce utkání nevzdal. Spartě zachrnál prodloužení Zbyněk Michálek, nakonec Pražané porazili Vítkovice na nájezdy.
Hokejisté Liberce slaví vstřelenou branku.
Hokejisté Liberce slaví vstřelenou branku. | Foto: Lukáš Filipec

Liberec - Hokejisté Liberce rozdrtili v 42. kole extraligy Zlín 7:0 a navázali na páteční výhru nad Litvínovem (5:1), díky které ukončili sérii tří zápasů bez bodu.

Na nejvyšší výhře Bílých Tygrů v sezoně se podílel dvěma góly a asistencí Dominik Lakatoš, tři body za gól a dvě přihrávky si připsal také Lukáš Jašek. Brankář Roman Will udržel potřetí v tomto ročníku nulu.

V první třetině měl Liberec více ze hry, častěji držel kotouč, ale větší šance měl Zlín. V polovině úvodního dějství zastavil Will střelu Fořta, která směřovala do napůl odkryté branky. Domácí kontrovali šancí Kvapila, který se proti Kašíkovi na brankovišti tváří v tvář neprosadil.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí a v 25. minutě začal kanonádu Ordoš, který pohotově dorazil Bližňákovu střelu. V polovině utkání využil svou rychlost Jašek, dostal se za obranu hostí a mazácky si vychutnal Kašíka bekhendovým zakončením mezi betony.

Domácí neustávali v tlaku. Ve 34. minutě tvrdě pálil Jánošík, Kašík zareagoval, ale vyražený puk doklepl do branky Lakatoš. O minutu později vstřelil po Kvapilově přihrávce stý gól Bílých Tygrů v letošním ročníku Bližňák. Ve 37. minutě se prosadil také obránce Šmíd a Kašíka vystřídal Štůrala.

Po 45 vteřinách třetí třetiny se Liberec znovu radoval. Na brankovišti si vychutnal Štůralu Bakoš a překonal jej kličkou mezi betony. Will poté ve spolupráci s Jánošíkem zlikvidoval velikou šanci Robertse Bukartse. Ve 48. minutě vybojovali Bílí Tygři puk v útočné třetině a po Jaškově přihrávce dovršil skóre Lakatoš. V závěrečných minutách se pak Bílí Tygři soustředili na obranu a čisté konto pro Willa.

Třinec porazil Jihlavu

Oceláři porazili ve 42. kole extraligy poslední Jihlavu 4:1 a uspěli po dvou zápasech bez bodu. Oceláři položili základ výhry už do 17. minuty, v které vedli i díky dvěma brankám Martina Adamského už 3:0. Dukla prohrála popáté z posledních šesti duelů.

Třinečtí se od úvodního střídání do svého soupeře zakousli a už v páté minutě vedli o dvě branky díky Draveckému a Adamskému. Třetí gól domácích zaznamenal Adamský, k němuž se odrazila zblokovaná střela Kováře.

Jihlava od začátku prostřední části vystřídala gólmany a Voldena stejně jako v pátek doma proti Spartě nahradil Kořenář. V obraně ale hořela i nadále. Poté, co promarnil šanci ke snížení Hamill, zahodili Oceláři několik přečíslení a šancí. A tak je stihl trest. Dostálek v početní výhodně šikovně tečoval Suchánkovu střelu.

Nováček extraligy tak až ve čtvrtém utkání sezony překonal Hrubce v základní hrací době. Jihlava se tlačila dopředu a riskovala, ale ve třetí třetině jí naději po brejku vzal Cienciala. Kořenář, který proti Spartě v extralize debutoval, tak poprvé inkasoval.

Sparta otočila zápas s Vítkovicemi

Sparťané obrátili zápas s Vítkovicemi, zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech a radovali se z úspěchu ve vzájemném souboji poprvé po sedmi prohrách. Před druhou nejvyšší návštěvou sezony 15 115 diváků vyrovnal obránce Zbyněk Michálek 28 vteřin před koncem třetí třetiny na 3:3 a v desáté sérii rozstřelu rozhodl o třetí výhře Pražanů za sebou Jiří Černoch.

Mladá Boleslav porazila Kometu Brno 5:2 a potřetí za sebou vyhráli. Dvěma góly a asistencí se na tom podílel Dominik Pacovský, třemi přihrávkami přispěl k úspěchu Petr Holík. Mistrovská Kometa vyšla naprázdno poprvé po deseti zápasech a po sérii devíti výher podruhé v řadě prohrála.

Hokejisté vedoucí Plzně vyhráli v 42. kole extraligy na ledě Olomouce 4:2 a potřetí za sebou naplno bodovali. Dvěma góly přispěl k úspěchu Indiánů nejlepší střelec soutěže Tomáš Mertl, který si vylepšil bilanci už na 27 tref. Olomouc prohrála čtvrtý z posledních pěti duelů.

Chomutovští na vlastním ledě Pardubice 4:2 a zabrali po dvou zápasech bez bodu. Dynamo neuspělo venku poprvé po sérii tří vítězství. Piráti si tak vychutnali vítězství ve speciálním duelu, který věnovali chomutovské nemocnici a nastoupili do něj v zelených dresech evokujících operační pláště.

Litvínov podlehl druhému Hradce Králové 3:7 a připsal si už osmou porážku za sebou. Nový šéf litvínovské střídačky Jiří Šlégr, který nahradil odvolaného Radima Rulíka, ani na čtvrtý pokus s týmem nebodoval. Mountfield celkem čtyřikrát udeřil v přesilových hrách a čtyři asistence si připsal kapitán Jaroslav Bednář.

42. kolo hokejové extraligy:

Bílí Tygři Liberec - Aukro Berani Zlín 7:0 (0:0, 5:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 25. Ordoš (M. Kvapil, Bližňák), 31. Jašek (Lakatoš), 34. Lakatoš (Jánošík), 35. Bližňák (M. Kvapil, Ševc), 37. Šmíd (Vantuch, J. Vlach), 41. Bakoš (L. Krenželok), 48. Lakatoš (Jašek, Šmíd). Rozhodčí: Pešina, M. Petružálek - J. Ondráček, Špůr. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 5638.

Liberec: Will - Pyrochta, Ševc, Jánošík, Derner, Maier, Šmíd - Bakoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Ordoš, Bližňák, M. Kvapil - Lakatoš, Redenbach, Jašek - D. Špaček, Vantuch, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Zlín: Kašík (37. Štůrala) - Ferenc, Freibergs, Nosek, Padrnos, Řezníček, Valenta - D. Šťastný, Fořt, Roberts Bukarts - Okál, Honejsek, O. Veselý - Kubiš, P. Sedláček, Klhůfek - Fryšara, Popelka, Illo. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.

HC Oceláři Třinec - HC Dukla Jihlava 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Dravecký (Chmielewski, Linhart), 5. Adamský (Krajíček), 17. Adamský (L. Kovář, Svačina), 58. Cienciala (O. Kovařčík) - 32. Dostálek (Suchánek, Čachotský). Rozhodčí: Šír, Úlehla - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 3597.

Třinec: Hrubec - Krajíček, M. Doudera, Linhart, Roth, D. Musil, L. Kovář - Martin Růžička, Marcinko, Rákos - Chmielewski, Roman Vlach, Dravecký - Svačina, Polanský, Adamský - Hrňa, Cienciala, O. Kovařčík. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.

Jihlava: Volden (21. Kořenář) - Suchánek, D. Kajínek, Stříteský, Bryhnisveen, J. Zdráhal, De la Rose, Váňa - Čachotský, A. Zeman, Dostálek - Hamill, Skořepa, Jiránek - Rabbit, M. Hlinka, Anděl - T. Kubalík, R. Hubáček, Diviš. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Piráti Chomutov - HC Dynamo Pardubice 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Dietz (Sklenář, Vondrka), 17. J. Havel (Flemming, A. Dlouhý), 30. Smejkal (V. Tomeček, Poletín), 37. V. Růžička ml. (Vondrka, Sklenář) - 32. M. Kaut (Hrabal, Trončinský), 39. Marosz (Rolinek, Trončinský). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Barvíř, D. Hynek. Vyloučení: 7:4, navíc Smejkal (Chomutov) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4628.

Chomutov: Š. Lukeš - Valach, Grman, Flemming, Dietz, Slovák, Knot - Vondrka, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, Huml, Koblasa - V. Tomeček, Smejkal, Poletín - J. Havel, Šťovíček, A. Dlouhý. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Pardubice: Kacetl - Cardwell, Wishart, Trončinský, Čáslava, Hrabal, Mojžíš, Holland - T. Svoboda, Tomášek, S. Treille - P. Sýkora, Marosz, Rolinek - M. Kaut, Poulíček, Perret - Bojko, Dušek, M. Beran. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera 4:3 s.n. (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Černoch, 51. Švrček (Jarůšek, Říčka), 60. Z. Michálek (Pech, Forman), rozhodující sam. nájezd Černoch - 27. Hrbas (Š. Stránský, Trška), 40. Lev, 52. Szturc. Rozhodčí: Heikkinen (Fin.), Kika - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 15.115.

Sparta: Aittokallio - Ďaloga, Z. Michálek, J. Mikuš, Kalina, T. Pavelka, Švrček, Nedomlel - Forman, Pech, Klimek - A. Kudrna, P. Vrána, Buchtele - Jarůšek, Černoch, Říčka - Uher, Rousek, Kumstát. Trenéři: F. Výborný, Rulík, J. Nedvěd a Janeček.

Vítkovice: Bartošák - Sloboda, Klok, Baranka, Hrbas, Trška, Urbanec - Dej, Lev, Olesz - Tybor, O. Roman, Pytlík - P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera - Szturc, Š. Stránský, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Klepiš (P. Holík, Urban), 20. Lenc (Kotvan, Pacovský), 33. Pacovský (Kotvan, P. Holík), 39. Pacovský (Lenc, P. Holík), 46. L. Pabiška (P. Kousal, Urban) - 3. Dočekal (Vondráček, Barinka), 45. Haščák (Mallet, J. Hruška). Rozhodčí: Lacina, Hejduk - L. Kajínek, K. Zavřel. Vyloučení: 6:3, navíc Mallet (Brno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 3747.

Mladá Boleslav: Maxwell - Jan Hanzlík, Hrdinka, Němeček, Eminger, Kotvan, Dlapa - Orsava, Žejdl, Valský - M. Procházka, P. Musil, Klepiš - Pacovský, P. Holík, Lenc - P. Kousal, Urban, L. Pabiška. Trenéři: Kýhos, Ujčík a Žabka.

Brno: Čiliak - Barinka, O. Němec, Gulaši, Krejčík, Malec, Bartejs - R. Zohorna, J. Hruška, M. Erat - Zaťovič, V. Němec, Haščák - Mallet, Nečas, H. Zohorna - Dočekal, L. Čermák, Vondráček. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Horáček.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 19. J. Knotek (Eberle, Laš), 58. Houdek (Herman) - 16. Jones (D. Sklenička, Stach), 26. Mertl (Kaňák, Kracík), 32. Gulaš (Kaňák, Kracík), 59. Mertl (M. Svoboda). Rozhodčí: Mrkva, Pražák - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. Diváci: 4381.

Olomouc: Konrád - Dujsík, Vyrůbalík, Houdek, Jaroměřský, L. Galvas, J. Galvas, Staněk - Eberle, J. Knotek, Laš - Irgl, Strapáč, Burian - Jergl, Herman, Holec - Podlaha, B. Mráz, Ostřížek. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Plzeň: M. Svoboda - Jones, D. Sklenička, J. Kindl, Vráblík, Kaňák, Moravčík - Gulaš, Mertl, P. Straka - Pour, Kratěna, Schleiss - Kantner, Kracík, Stach - Hollweg, Kodýtek, D. Kindl. Trenéři: Martin Straka, Čihák, Jiří Hanzlík a Vlasák.

Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov 7:3 (1:1, 4:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Köhler (Jaroslav Bednář, Červený), 21. Koukal (M. Látal, Graňák), 30. Červený (Koukal), 31. Köhler (Gregorc, Jaroslav Bednář), 40. Koukal (Jaroslav Bednář), 43. Cingel (Cibulskis, Zámorský), 47. Červený (Jaroslav Bednář) - 12. Gerhát (Šesták, K. Pilař), 32. Gerhát (V. Hübl), 44. Trávníček (Gula). Rozhodčí: Hribik, M. Sýkora - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:8, navíc Dragoun (Hradec Králové) 10 min. Využití: 4:1. Diváci: 4045.

Hradec Králové: Rybár - Zámorský, Cibulskis, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Gregorc - Jaroslav Bednář (48. Jirásek), Džerinš, Cingel - M. Látal, Koukal, Červený - Köhler, Dragoun, Berger - Vopelka, Kukumberg, Zigo. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Litvínov: Kantor (41. Soukup) - L. Doudera, Kubát, K. Pilař, Šesták, Gula, Baránek, Z. Sklenička - M. Hanzl, V. Hübl, F. Lukeš - Jurčík, Gerhát, Trávníček - Havelka, Válek, Matoušek - Smolka, Havlíček, Jícha. Trenéři: Šlégr, D. Stránský, Skuhrovec a Weissmann.