Liberec byl jasně lepší, vyrovnání jsme si nezasloužili, nehledala výmluvy třinecká posila Netík

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
5. 2. 2017 19:17
Po většinu utkání byli ve šlágru 45. extraligového kola mezi Třincem a Liberec jasně lepší hráči ze severu Čech. Oceláři však zápas ve třetí třetině zdramatizovali a v posledních sekundách sahali dokonce po vyrovnání. "Nezasloužili jsme si ho. Za ty první dvě třetiny opravdu ne," řekl po prohře 3:4 sebekriticky exsparťanský Tomáš Netík, nová tvář v dresu domácích.
Tomáš Netík
Tomáš Netík | Foto: Lukáš Filipec

Začněme od konce. V čase 59:20 jste z trestného střílení snížil na rozdíl jediné branky. Vyrovnat se vám ale nepodařilo...

Bylo by samozřejmě lepší, kdyby ten gól padl dřív. Pořád jsme ale měli čtyřicet vteřin. Myslím, že jsme je neodehráli vůbec špatně. Měli jsme tam ještě dvě velké šance, ale neprotlačili jsme to do branky. Za ty první dvě třetiny jsme si ale asi vyrovnat ani nezasloužili.

Co v koncovce zápasu chybělo?

Klid na hokejkách, možná trocha štěstí. Ale jak říkám, Liberec vyhrál zaslouženě.

Ve 22. minutě jste po trefě Šimka prohrávali už 1:4, v čem byl problém? Nebáli jste se dalšího debaklu?

To určitě ne, hráli jsme ale špatně. Oni byli efektivní, jasně lepší. Měli tam dobré pasáže, dali nám z nich čtyři góly a jednoznačně nás přehrávali. Pak jsme se nějak snažili dostat do hry, a nakonec byli blízko k vyrovnání. Proti tak silnému soupeři jakým je Liberec se zápasy těžko otáčejí. Musíme se odrazit od třetí třetiny.

Tygři vás i po čtvrtém gólu mačkali jako citrón. Pomohl vám time-out, který si vzal trenér Kýhos pět minut po inkasované brance?

Pro nás to bylo zastavení kolotoče. Chodil nám tam jeden útok za druhým. Ten time nám hodně pomohl, od té doby se to zvedlo. Hlavně do třetí třetiny jsme nastoupili lepší. Řekli jsme si, že i takové zápasy v play-off přijdou a bude je třeba otáčet.

Do Třince jste přišel na hostování do konce sezony ze Sparty. Máte za sebou dva zápasy v novém působišti. Jaké jsou zatím pocity?

Je brzo na nějaké úsudky. Starám se hlavně sám o sebe. V těch dvou zápasech jsme pochopitelně chtěli získat maximum šesti bodů, máme tři. Teď proti Liberci jsme ukázali dvě rozdílné tváře. Oni mají obrovskou sílu, ne nadarmo jsou první.