Sparta nadělila Zlínu desetibrankový výprask, Hübl je novým extraligovým rekordmanem

22. 12. 2020 19:05
Hokejisté Sparty deklasovali v zápase 28. kola extraligy Zlín 10:0 a připsali si šestou výhru v řadě. Na rekordním vítězství této sezony nejvyšší soutěže se pěti body za gól a čtyři asistence podílel Roman Horák. O čisté konto se podělili Matěj Machovský a Oldřich Cichoň.
Litvínovský hokejový útočník Viktor Hübl.
Litvínovský hokejový útočník Viktor Hübl. | Foto: ČTK

Domácí měli hned v úvodu zápasu výhodu přesilové hry, Kašíka, který se po čtyřzápasové pauze vrátil do sestavy Zlína, ale nepřekonali. O první gól se postaral v páté minutě Zikmund, který se trefil přesně k tyči. K další brance Spartě pomohla bleskově sehraná početní výhoda, kterou ukončil již po osmi sekundách Horák.

I Zlín se mohl vrátit do hry v přesilovkách, dva po sobě jdoucí fauly Říčky ale nepotrestal. Machovského v brance Pražanů výrazněji prověřil až ve druhé výhodě. S koncem druhého trestu útočníka domácích se ale do brejku dostal Buchtele, přidal třetí gól a šance Zlína na bodový zisk výrazně klesly.

Hosté mohli duel zdramatizovat v přesilovkách, neprosadili se ale ani v 35 sekund dlouhé výhodě pět na tři. Slibnou šanci na snížení nevyužil ani ve 23. minutě Šlahař.

Sparta, v jejíž sestavě chyběli odpočívající reprezentanti Košťálek s Rouskem a naopak první extraligový start si připsal junior Kulhánek, v pohodě kontrolovali zápas a vytvářeli si i příležitosti. O čtvrtý gól se postaral obránce Jandus, jenž přesnou střelou zakončit tlak elitní formace domácích.

Poté sice v oslabení trefil Poletín tyč, ale při Gazdově trestu zamířil přesně Sobotka. O třicet sekund později navíc Pechovu akci dokončil Říčka a zvýšil na 6:0 pro Spartu.

Do třetí části oba týmy změnily brankáře. Místo Kašíka nastoupil Huf, Machovského nahradil osmnáctiletý Cichoň, který si připsal premiérový extraligový start. Na obrazu hry se ale nic nezměnilo, Sparta se i nadále prosazovala a mířila za rekordní výhrou sezony. Ve 42. minutě přidal sedmý gól Pech, poté se přesilovkách prosadili Řepík, dnes podruhé Říčka a účet duelu zakončil Řepík.

Hübl překonal Lešku

Hokejisté Litvínova porazili v utkání 28. extraligového kola Brno 2:1 v prodloužení. Severočeši tak vrátili hráčům Komety pondělní těsnou porážku v nájezdech. Hrdinou domácích se stal dvaačtyřicetiletý útočník Viktor Hübl, který dal obě branky, svou bilanci v extralize posunul na 787 bodů za 357 gólů a 430 nahrávek a přeskočil tak dosavadního rekordmana základní části samostatné české extraligy Petra Lešku.

Po pondělní přestřelce, kterou předvedli hráči obou celků na stejném stadionu při dohrávce 2. kola, v níž Brňané udolali Litvínov 7:6 po samostatných nájezdech, bylo dnes k vidění gólově mnohem dietnější menu. Válek v šesté minutě prověřil pozornost brankáře Klimeše, zahanbit se na druhé straně nenechal ani jeho protějšek Godla při Holíkově šanci.

Hned zkraje druhé části Brňané špatně vystřídali a hráčům Vervy stačilo na využití přesilovky jen 33 sekund: Hübl zavěsil zblízka a vyrovnal tak v historických tabulkách Lešku. Schneider krátce nato v dobře příležitosti na vyrovnání neuspěl, ale Plášek ve 36. minutě odčaroval Godlovo kouzlo a bylo to 1:1.

V úvodu třetího dějství se hosté ubránili v oslabení a sami pak měli naopak při vlastních přesilovkách blízko k tomu, aby dokonali obrat. Holík a po něm i Plášek však orazítkovali pouze brankovou konstrukci za Godlovými zády.

V polovině 54. minuty předvedli hosté parádní kontr v oslabení, zakončení akce dvou na jednoho vyšlo na Muellera, který střílel do odkryté branky, jenže Godla vytáhl zákrok z kategorie zázračných a stav zůstal 1:1. V závěru základní hrací doby neuspěl zblízka Jarůšek, i proto se ani dnes nerozhodlo v 60 minutách a zápas dospěl do prodloužení.

Do něho šli Litvínovští s početní výhodou čtyři na tři, protože se v čase 59:42 provinil proti pravidlům Klepiš. Výhodnou situací nepohrdli - po 37 sekundách prodloužení jim vystřelil druhý bod veterán Hübl.

Lakatoš rozhodl proti Hradci

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli v 28. kole extraligy doma nad posledními Českými Budějovicemi 5:4 a posunuli se na třetí místo. Bruslařský klub bodoval v jedenáctém z posledních dvanácti zápasů a z toho desetkrát vyhrál. Motor potřetí za sebou nebodoval a na chvostu stále ztrácí 10 bodů na třináctý Zlín.

Hokejisté Pardubic vyhráli v 28. kole extraligy nad Plzní 4:1 a potvrdili svou současnou formu pátým vítězstvím za sebou. Dynamo si tak upevnilo osmou pozici. Západočeši naopak prohráli čtvrté utkání v řadě a klesli na čtvrté místo.

Hokejisté Vítkovic vyhráli v 28. kole extraligy v Hradci Králové 3:2 v prodloužení a venku uspěli po osmi porážkách za sebou. Celkově to pro ně byl druhá výhra z uplynulých jedenácti utkání, z nichž šesté hráli pod novým trenérem Milošem Holaněm a podruhé uspěli. Ostravané sice dvakrát ztratili vedení, ale v čase 63:32 rozhodl Dominik Lakatoš. Tým Mountfieldu prohrál doma třetí z posledních čtyř duelů.

Ostravané sice dvakrát ztratili vedení, ale v čase 63:32 rozhodl Dominik Lakatoš. Tým Mountfieldu prohrál doma třetí z posledních čtyř duelů.

28. kolo hokejové extraligy:

Mountfield Hradec Králové - HC Vítkovice Ridera 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Nedomlel (Perret, Koukal), 60. Koukal - 6. Schleiss (P. Trška), 52. L. Krenželok (Lakatoš), 64. Lakatoš (Gewiese, Schleiss). Rozhodčí: Jeřábek, Kika - Lederer, Ganger. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Bez diváků.

Sestavy:

Hradec Králové: Š. Lukeš - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Šalda, Zámorský, Jank, Váchal - Lev, Cingel, Kevin Klíma - Smoleňák, Koukal, Perret - Kelly Klíma, Zachar, J. Sklenář - Pilař, Morong, Síla. Trenér: V. Růžička st.

Vítkovice: Dolejš - R. Polák, Štencel, P. Trška, Gewiese, Koch, L. Kovář - Lakatoš, J. Hruška, Schleiss - L. Krenželok, Marosz, Dej - M. Kalus, Werbik, Mallet - Fridrich, J. Mikyska, Ryšavý. Trenér: Holaň.

HC Sparta Praha - PSG Berani Zlín 10:0 (3:0, 3:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 5. Zikmund (Dvořáček, M. Jandus), 6. R. Horák (Tomášek, Dvořáček), 12. Buchtele, 33. M. Jandus (R. Horák), 38. Sobotka (R. Horák, Řepík), 39. Říčka (Pech, Šmerha), 42. Pech (Šmerha, M. Jandus), 47. Řepík (R. Horák, Sobotka), 48. Říčka (Pech, Buchtele), 53. Řepík (R. Horák, Sobotka). Rozhodčí: Pešina, Lacina - Zíka, Šimánek. Vyloučení: 6:8. Využití: 4:0. Bez diváků.

Sestavy:

Sparta: Machovský (41. Cichoň) - Piskáček, Němeček, M. Jandus, Polášek, Kalina, Tomáš Dvořák, Kulhánek - Řepík, R. Horák, Sobotka - A. Kudrna, Tomášek, Buchtele - Šmerha, Pech, Říčka - Dvořáček, M. Sukeľ, Zikmund. Trenéři: Hořava a Jandač.

Zlín: Kašík (41. Huf) - Ferenc, Řezníček, M. Novotný, Gazda, Matyáš Hamrlík, Dluhoš - J. Ondráček, Karafiát, Köhler - Vopelka, Honejsek, Okál - Šlahař, P. Sedláček, Sebera - Václavek, Poletín, Kubiš. Trenér: R. Svoboda.

BK Mladá Boleslav - Madeta Motor České Budějovice 5:4 (0:0, 2:2, 3:2)

Branky a nahrávky: 23. Fillman (Cienciala, Pláněk), 38. Bičevskis (Flynn, P. Kousal), 41. P. Kousal (O. Najman), 42. Jääskeläinen (Bernad), 54. Jääskeläinen (D. Šťastný, Ševc) - 27. M. Forman (Prokeš, Vydarený), 30. Prokeš (J. Suchánek, Slováček), 44. M. Forman (Z. Doležal, Plášil), 60. Adamský (Michnáč, J. Suchánek). Rozhodčí: Šír, Mrkva - Špůr, Axman. Vyloučení: 7:3, navíc Ševc (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:1. Bez diváků.

Sestavy:

Mladá Boleslav: Krošelj (34. J. Růžička) - Hrbas, Ševc, Pláněk, Šidlík, Bernad, Fillman - D. Šťastný, Cienciala, Lunter - Kotala, G. Szturc, Jääskeläinen - P. Kousal, O. Najman, Flynn - J. Stránský, Bičevskis, J. Strnad. Trenéři: R. Rulík a P. Patera.

České Budějovice: Čiliak - Plášil, Pýcha, Slováček, Vydarený, Roth, J. Suchánek - D. Voženílek, Jonák, Christov - Z. Doležal, Gilbert, M. Forman - Karabáček, Prokeš, Adamský - Michnáč. Trenér: Prospal.

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 17. Mandát (J. Mikuš, R. Kousal), 30. Svačina (Ďaloga, Paulovič), 43. Kusý (J. Mikuš, J. Zdráhal), 55. Blümel (Anděl) - 57. Gulaš. Rozhodčí: Hejduk, Veselý - Rampír, Špringl. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Bez diváků.

Sestavy:

Pardubice: Kantor - Nakládal, J. Kolář, J. Zdráhal, J. Mikuš, Hrádek, Ďaloga, Vála - Blümel, Poulíček, Kusý - Camara, R. Kousal, Mandát - O. Rohlík, O. Roman, Svačina - Clareaux, Anděl, Paulovič. Trenér: R. Král.

Plzeň: Frodl - Čerešňák, L. Kaňák, Vráblík, Kvasnička, Stříteský, V. Lang (21. M. Houdek) - Gulaš, Kracík, F. Suchý - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Kantner, Stach, Pour - Malát, Rob, Slanina. Trenér: Čihák.