Krejčí se adaptoval rychle, proti Plzni přispěl třemi body. Sparta zvládla první duel

Aktualizováno 14. 9. 2021 21:00
Olomouc v hokejové extralize s posilou Davidem Krejčím v sestavě uspěla i podruhé v sezoně. V rámci třetího kola doma porazila Plzeň 4:1, přičemž dlouholetý útočník Bostonu zaznamenal dvě branky a jednu asistenci. Sparta zvládla své první utkání na ledě Pardubic, nováček z Kladna nadále čeká na první body.
David Krejčí si v Olomouci i v druhém zápase užil vítěznou děkovačku s fanoušky. | Foto: Alena Zapletalová / HC Olomouc

Hokejisté Olomouce zdolali ve 3. kole extraligy doma Plzeň 4:1 a vyhráli i svůj druhý duel v nové sezoně. Západočeši, kteří v neděli před vlastním publikem zvítězili nad mistrovským Třincem, ani ve druhém vystoupení venku v ročníku neuspěli. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci zařídil vítězství Olomouce David Krejčí, hvězdná posila z Bostonu.

Na obou týmech byla od úvodních minut vidět snaha neinkasovat jako první a první opravdu větší šance byla k vidění až v 13. minutě, kdy se zcela sám na levém kruhu ocitl Strapáč, prostřelil brankáře Furcha a poslal Olomouc do vedení. Vzápětí stříleli na druhé straně Mertl s Bulířem, ale Lukáš si oba pokusy pohlídal.

Z dobré pozice z mezikruží zakončoval také domácí Navrátil, hostující brankář vytěsnil pus maskou nad. Plzeň poté zahrozila v přesilové hře, při které trefil Kodýtek jen připraveného Lukáše. Po vypršení svého trestu se však Krejčí vrátil do hry a nachystal puk Kolouchovi, jehož střela zamířila přesně mezi Furchovy betony.

Hned na začátku druhé třetiny zamířil Nahodil po rychlém protiútoku jen do boční síťky. Snížit mohl vzápětí Bulíř, ale jeho střelu zastavila tyč domácí branky. Plzeňského útočníka to muselo mrzet o to více, že hned z protiútoku zvýšila Olomouc na rozdíl tří branek. Káňovu přihrávku z levé strany usměrnil za Furchova záda Krejčí.

O další dvě minuty později už domácí vedli o čtyři branky a zásluhu na tom měl opět Krejčí, který prostřelil Furcha z pravého kruhu během přesilové hry. Snížení se hosté nedočkali ani ve druhé třetině, Blomstrandovu střelu totiž vyrazil Lukáš hlavou mimo tři tyče.

Čisté konto uhájil Lukáš také na začátku třetí třetiny po střele Thorella z levé strany i pokusu Čerešňáka od modré čáry. Přikrylova tečovaná střela poté zamířila nad branku olomouckého brankáře. Snížit se Plzni povedlo až šest minut před konce, kdy se prosadil mezi bránící olomouckou přesilou Blomstrand.

Rytíři i Berani také potřetí prohráli

Sparta dokázala uspět ve svém prvním duelu v nové extraligové sezoně, když zvítězila na ledě Pardubic 5:2. Pražané šli třikrát v utkání do vedení, domácí dokázali dvakrát vyrovnat, na trefu Davida Vitoucha v čase 55:57 už však odpověď nenašli. Spartě výrazně pomohl k úspěšné premiéře i střelec dvou gólů Filip Chlapík. Východočeši poprvé v ročníku ztratili.

Třinec zdolal na svém ledě Litvínov 4:3 v prodloužení. Obhájce titulu prohrával po první třetině 0:2 a ve 39. minutě 1:3. Na obratu se podíleli třemi body Tomáš Marcinko (2+1) a Martin Růžička (1+2), který zápas rozhodl v čase 63:30 v přesilové hře. Verva na ledě Třince prohrála poosmé za sebou.

Mladá Boleslav porazila Brno 5:1. Středočeši za první výhrou v sezoně vykročili již v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Gólem a asistencí na tříbodovém zisku domácích podílel David Šťastný. Kometa prohrála i druhé utkání na kluzišti soupeřů.

Hokejisté Hradce Králové zvítězili v Chomutově nad domácím Kladnem 3:0. Východočeši tak ve svém druhém vystoupení odčinili úvodní porážku 0:1 z Liberce a získali první body v sezoně, Rytíři s hrajícím majitelem Jaromírem Jágrem na ně i po třetím odehraném utkání dál čekají. Už po 20 sekundách dal vítězný gól útočník Radek Smoleňák. Čisté konto uhájil Štěpán Lukeš, potřeboval na něj 24 úspěšných zákroků.

Zlín podlehl doma Českým Budějovicím 3:4, prohrál i třetí duel v nové sezoně a má na kontě jen bod. Motor naopak vyhrál podruhé za sebou. Rozhodl o tom ve 49. minutě obránce Jan Štencel.

Dosud stoprocentně úspěšné Karlovy Vary nestačily doma na Liberec poměrem 2:3 a poprvé vyšly naprázdno. Bílí Tygři vyhráli podruhé ze tří vystoupení a se sedmi body se posunuli do čela tabulky.

3. kolo hokejové extraligy:

HC Dynamo Pardubice - HC Sparta Praha 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 8. Poulíček (Robertson, A. Musil), 47. Říčka (Cienciala, Vála) - 7. M. Forman (Zikmund), 26. Chlapík (E. Thorell, Polášek), 56. D. Vitouch (M. Forman, Moravčík), 58. Chlapík (Buchtele), 59. Řepík (Sobotka). Rozhodčí: Šír, Obadal - Ondráček, Kis. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 8105.

Sestavy:

Pardubice: Frodl - Košťálek, J. Mikuš, Nakládal, Robertson, J. Kolář, Vála, Hrádek - Camara, Paulovič, R. Kousal - Blümel, Poulíček, A. Musil - Hecl, Cienciala, Říčka - O. Rohlík, Anděl, Koffer. Trenér: R. Král.

Sparta: Neužil - Moravčík, Mikliš, Tomáš Dvořák, T. Pavelka, Polášek, R. Jeřábek - Sobotka, R. Horák, Řepík - E. Thorell, D. Kaše, Chlapík - Buchtele, Zikmund, M. Forman - Z. Doležal, D. Vitouch, Prymula - od 21. navíc Konečný. Trenér: Jandač.

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 4:3 v prodl. (0:2, 2:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 33. Marcinko (Hrehorčák, Miloš Roman), 40. Daňo (Martin Růžička, P. Vrána), 45. Marcinko (Martin Růžička, Marinčin), 64. Martin Růžička (Marcinko) - 8. F. Lukeš (Pospíšil, Jarůšek), 20. Estephan (P. Zdráhal, A. Kudrna), 39. A. Kudrna (Stříteský, Estephan). Rozhodčí: Pešina, Vrba - Ganger, Klouček. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:2. Diváci: 2569.

Sestavy:

Třinec: Kacetl - Kundrátek, D. Musil, M. Doudera, Marinčin, M. Adámek, Jaroměřský, Zahradníček - Martin Růžička, P. Vrána, A. Nestrašil - Daňo, Marcinko, Christov - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Kofroň - Dravecký, Miloš Roman, Hrehorčák. Trenér: Varaďa.

Litvínov: Zajíček - Irving, Demel, D. Zeman, Balinskis, Stříteský, Strejček, O. Baláž - F. Lukeš, V. Hübl, Pospíšil - P. Zdráhal, Estephan, A. Kudrna - Jarůšek, Jícha, P. Straka - Zygmunt, Havelka, L. Stehlík. Trenér: Országh.

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 5:1 (3:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Dufek (Claireaux), 10. O. Najman (P. Kousal, Ševc), 13. D. Šťastný z trestného střílení, 26. Jánošík (Eberle, Pláněk), 29. Kotala (D. Šťastný, Kelemen) - 46. Mallet (Kučeřík). Rozhodčí: Pražák, Pilný - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:7, navíc Pláněk (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 2123.

Sestavy:

Mladá Boleslav: Krošelj - Ševc, Pýcha, Pláněk, Jánošík, Fillman, Bernad, D. Moravec - D. Šťastný, A. Raška, Kelemen - P. Kousal, O. Najman, Flynn - Dufek, Claireaux, Kotala - Eberle, Bičevskis, Lunter. Trenéři: R. Rulík a Patera.

Brno: Klimeš (26. Tomek) - Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, Holland, Gulaši, D. Mikyska - Zaťovič, P. Holík, Mueller - Haščák, Krištof, Vincour - L. Horký, Kollár, R. Pavlík - Magee, Kusko, Mallet. Trenér: Kalous.

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Kulich (Průžek), 54. T. Hanousek (T. Rachůnek) - 3. Rychlovský (J. Šír, Melancon), 25. Vitásek (Faško-Rudáš), 38. Klepiš. Rozhodčí: Kika, Ondráček - Hynek, Gerát. Vyloučení: 5:6, navíc Koblasa (Karlovy Vary) do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení 0:1. Diváci: 2106.

Sestavy:

Karlovy Vary: Habal - Plutnar, Parkkonen, Pulpán, Dlapa, T. Hanousek, T. Havlín, Weinhold - Flek, Hladonik, T. Rachůnek - O. Beránek, Kulich, Průžek - Kohout, Černoch, Koblasa - Vondráček, Osmík, Redlich. Trenér: Pešout.

Liberec: J. Pavelka - Melancon, Šmíd, Rosandič, Vitásek, M. Ivan, Derner - Ordoš, Filippi, Birner - Zachar, Gríger, Záborský - Faško-Rudáš, Klepiš, A. Najman - J. Šír, P. Jelínek, Rychlovský - Klapka. Trenér: P. Augusta.

PSG Berani Zlín - Motor České Budějovice 3:4 (0:1, 3:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Fryšara (Šlahař, Ferenc), 24. Jan Svoboda (Hejcman, Žižka), 30. M. Novotný (Hejcman, Jan Svoboda) - 3. M. Toman (Holec, Bindulis), 24. Gulaš, 34. Gulaš (Pech), 49. Štencel (J. Ondráček). Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 2582.

Sestavy:

Zlín: Kašík - Suhrada, Žižka, Ferenc, P. Trška, Gazda, M. Novotný, Dluhoš - Kubiš, Fořt, T. Mikúš - Šlahař, Fryšara, Okál - Sebera, P. Sedláček, Köhler - Karafiát, Hejcman, Jan Svoboda. Trenér: R. Svoboda.

České Budějovice: Hrachovina - Bindulis, Vráblík, Bučko, Piskáček, Štich, Slováček, Štencel - Vondrka, M. Hanzl, Abdul - Gulaš, Pech, J. Ondráček - Valský, D. Voženílek, Venkrbec - Holec, M. Toman, M. Beránek. Trenér: Modrý.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Strapáč (Bambula, T. Černý), 19. Kolouch (Krejčí), 25. Krejčí (J. Káňa II), 27. Krejčí (Ondrušek, Nahodil) - 54. Blomstrand (Kantner). Rozhodčí: Hejduk, Kubičík - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 2:3, navíc Kucsera - Budík oba 5 min. Využití: 1:0. Diváci: 4246.

Sestavy:

Olomouc: Lukáš - T. Černý, Ondrušek, Škůrek, Švrček, Dujsík, Řezníček, Rašner - Kucsera, Krejčí, J. Káňa II - V. Tomeček, Nahodil, Klimek - Navrátil, J. Knotek, Ostřížek - Bambula, Kolouch, Strapáč. Trenéři: Moták a J. Tomajko.

Plzeň: D. Furch (27. Pavlát) - Čerešňák, Budík, J. Kindl, Graňák, L. Kaňák, V. Lang, Kvasnička - M. Lang, Mertl, Dzierkals - Bulíř, Kodýtek, F. Suchý - Kantner, F. Přikryl, Blomstrand - Kuťák, G. Thorell, Malát. Trenéři: Baďouček a M. Říha ml.

Rytíři Kladno - Mountfield Hradec Králové 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Smoleňák (Blain), 39. Lev (McCormack, Cingel), 59. Blain (Lev, Kelly Klíma). Rozhodčí: Hradil, Sýkora - Brejcha, Votrubec. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. Diváci: 1076.

Sestavy:

Kladno: Bow - Dotchin, Kehar, Donaghey, Baránek, Ticháček, Wood, Funk - Kubík, Plekanec, Hlava - M. Beran, Pitule, Račuk - Hajný, Ciampini, Kristo - Jágr, M. Filip, Bílek. Trenér: D. Čermák.

Hradec Králové: Š. Lukeš - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Gaspar, McCormack, Kalina, Jank - Jergl, Cingel, Smoleňák - Orsava, Lev, Perret - Oksanen, Lalancette, Pilař - Kelly Klíma, P. Koukal, Kevin Klíma. Trenér: T. Martinec.