Pardubice poprvé v sezoně nebodovaly, byť nad Vary vedly 2:0

Aktualizováno 9. 10. 2022 20:59
Hokejisté Karlových Varů vyhráli v 9. kole extraligy po obratu na ledě lídra Pardubic 4:2 a posunuli se z posledního na 11. místo. Západočeši ještě po druhé třetině prohrávali 1:2, ale v posledním dějství třemi góly otočili stav zápasu. Shodně gólem a asistencí k tomu pomohli Jiří Černoch, Petr Koblasa a kapitán Tomáš Vondráček. Dynamo poprvé v sezoně nebodovalo a potřetí prohrálo.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aleš Bedlík / HC Energie Karlovy Vary

V úvodní třetině se na první gól čekalo až do poslední minuty. Šanci přitom měli i hosté, když ve 4. minutě po závaru minul branku Kohout, nevyužita zůstala i přesilová hra Energie. Střeleckou převahu v první dvacetiminutovce měli v celkovém součtu Pardubičtí a dočkali se i gólu. Ve 20. minutě obránce David Musil přesnou přihrávkou našel Radila, který pohotově překonal Lukeše.

Dynamo těsný náskok zvýšilo ve 24. minutě, kdy do sítě zapadla tečovaná střela Dvořáka od modré čáry. Autorem gólu byl útočník Cienciala, který skóroval poprvé v tomto ročníku. Vzápětí ujel na druhé straně Vondráček, ale brankář Will si poradil, a to i s dorážkou. Ve 32. minutě byl zápas přerušen kvůli prasklému plexisklu mezi střídačkami, po krátké pauze hosté rozehráli početní výhodu a udeřili. Na 1:2 snížil Černoch po akci kombinaci Energie.

Ve třetí třetině se nejprve na držení náskoku Dynama výrazně podílel brankář Will. Ve 44. minutě Kružík zblízka dorážel jen do jeho betonu, v dalším samostatném úniku pak neuspěl Vondráček. Ve 49. minutě už to hostům vyšlo, když po závaru dorážel Beránek. O tři minuty později už šli Karlovarští do vedení, když v tlačenici na brankovišti procpal puk do sítě Koblasa, což potvrdili sudí po poradě s videorozhodčím. Pardubice to zkusily se šesti hráči bez brankáře, ale ihned se dostal puk k Vondráčkovi, který ho nasměroval do prázdné branky.

Výsledky 9. kola hokejové extraligy:

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 28. R. Jeřábek (Šťastný), 46. P. Kousal (Pýcha, O. Najman), 58. P. Kousal (Pýcha, Aberg) - 22. Strömberg (Koblížek, T. Sallinen), 28. Šalé (Kollár, A. Zbořil). Rozhodčí: Hribik, Veselý - Kajínek, Lučan. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 2597.

Sestavy:

Mladá Boleslav: F. Novotný - Pláněk, Pýcha, Lintuniemi, R. Jeřábek, Stříteský, Jánošík, Štich - Aberg, Lantoši, Šťastný - J. Stránský, Fořt, Lunter - P. Kousal, O. Najman, Šmerha - Eberle, Bičevskis, Kantner. Trenér: Čihák.

Brno: D. Furch - Ďaloga, Ščotka, Holland, Kučeřík, Hrbas, Gulaši - Horký, Holík, Flek - Koblížek, Strömberg, T. Sallinen - Šalé, A. Zbořil, Kollár - Vincour, Malý, Dufek. Trenér: Pešout.

HC Škoda Plzeň - Mountfield Hradec Králové 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 12. Kodýtek (Rekonen, Budík), 55. Malát (Blomstrand) - 25. Okuliar (Kevin Klíma, Jergl), 31. Pajer (Štohanzl), 42. Lalancette (J. Veselý, Zachar), 43. R. Pavlík (Štohanzl, Pajer), 60. Lev (Lalancette). Rozhodčí: Jeřábek, Sýkora - Klouček, Komárek. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 3697.

Sestavy:

Plzeň: Miroslav Svoboda - Zámorský, Budík, Kaňák, Houdek, Vitaloš, Kvasnička, Kremláček - Rekonen, Kodýtek, Schleiss - Blomstrand, Suchý, Hrabík - Adamec, Mertl, M. Lang - Malát, Bitten. Trenér: Kořínek.

Hradec Králové: J. Růžička - Piegl, Kalina, McCormack, Nedomlel, Čáp, Jank, Rymsha - J. Veselý, Lalancette, Zachar - Lev, Cingeľ, Smoleňák - Jergl, Kevin Klíma, Okuliar - Pajer, Štohanzl, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.

HC Olomouc - Rytíři Kladno 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Klimek (Navrátil), 4. J. Káňa (Bambula, Strapáč), 21. Orsava (Navrátil, Nahodil). Rozhodčí: Hradil, Kika - Hlavatý, Axman. Vyloučení: 8:6, navíc Švrček - Dotchin oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4736.

Sestavy:

Olomouc: Konrád - A. Rutar, Ondrušek, Škůrek, Rašner, Švrček, Řezníček, Dujsík - Orsava, Strapáč, J. Káňa - Navrátil, Nahodil, Klimek - Bambula, Menšík, Kunc - Kucsera, Anděl, Kusko. Trenér: J. Tomajko.

Kladno: Brízgala - Dotchin, Slováček, Sotnieks, Ticháček, Babka, Cibulskis, od 41. navíc Kehar - Brodecki, Plekanec, Melka - Zikmund, Klepiš, M. Beran - M. Procházka, Filip, Kubík - O. Bláha, Indrák, Machač. Trenér: O. Vejvoda ml.

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Daňo (Jaroměřský), 6. Daňo, 8. Daňo (Nestrašil, J. Jeřábek), 51. L. Hudáček (D. Voženílek, Chmielewski) - 59. P. Zdráhal (Jaks, Zile). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 3668.

Sestavy:

Třinec: Mazanec - Marinčin, M. Doudera, J. Jeřábek, Čukste, Jaroměřský, Zahradníček - M. Růžička, Marcinko, D. Voženílek - Daňo, L. Hudáček, Nestrašil - Hrehorčák, Miloš Roman, Chmielewski - Kurovský, Dravecký, Svačina. Trenér: Moták.

Litvínov: Zajíček (8. Godla) - Jaks, Zile, Šalda, Freibergs, Wesley, Demel, D. Zeman - P. Zdráhal, Estephan, Kudrna - Š. Stránský, M. Sukeľ, Abdul - Hlava, Gut, Berka - Havelka, Helt, J. Straka.Trenér: V. Růžička.

HC Motor České Budějovice - HC Vítkovice Ridera 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 32. Gulaš (Šenkeřík, Dzierkals), 34. Gulaš - 18. M. Kalus (Fridrich, Lindberg), 40. Krieger (Roberts Bukarts), rozhodující sam. nájezd Roberts Bukarts. Rozhodčí: Hejduk, Pražák - Frodl, Špůr. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváků: 5276.

Sestavy:

České Budějovice: Hrachovina - Vráblík, Štencel, Hovorka, Bindulis, L. Doudera, Šenkeřík - Gulaš, Pech, F. Přikryl - Valský, M. Hanzl, Dzierkals - V. Tomeček, Vopelka, Strnad - Karabáček, M. Toman, Chlubna. Trenér: Modrý.

Vítkovice: Stezka - Prčík, Mikuš, Raskob, Koch, L. Kovář, Gewiese, J. Stehlík - Lakatoš, Marosz, Dej - R. Toman, Krieger, Roberts Bukarts - M. Kalus, Lindberg, Fridrich - Macias, Chlán, Lednický. Trenér: Holaň.

HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 20. Radil (D. Musil, Čerešňák), 24. Cienciala (T. Dvořák, Říčka) - 32. Černoch (Vondráček), 49. O. Beránek (Koblasa, Černoch), 52. Koblasa, 58. Vondráček (Hladonik). Rozhodčí: Pilný, Šindel - Brejcha, Hynek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 7984.

Sestavy:

Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hrádek, Vála - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Cienciala, Paulovič, Říčka - A. Musil, Poulíček, Koffer - Matýs, Rákos, T. Urban. Trenér: R. Rulík.

Karlovy Vary: Š. Lukeš - Plutnar, Bartejs, Dlapa, Bernad, Pulpán, T. Havlín, M. Rohan - Kohout, Černoch, T. Rachůnek - O. Beránek, Gríger, Koblasa - Vondráček, Hladonik, Redlich - Kružík, J. Baláž, Jiskra. Trenér: Bruk.