Kouč Dynama Rulík: Série byla až na první zápas vyrovnaná, stála nás plno sil

ČTK ČTK
23. 3. 2023 8:28
První krok v play off extraligy se hokejistům Pardubic podařil. Svěřenci hlavního trenéra Radima Rulíka potvrdili roli favorita a Olomouc vyřadili po čtyřech výhrách za sebou. Sedmapadesátiletý kouč ale přiznal, že čtvrtfinále bylo pro Východočechy velmi náročné. Prosadit se museli přes houževnatého a bojovného soupeře.
Hokejisté Pardubic
Hokejisté Pardubic | Foto: Milan Kammermayer

Dynamo mělo po úterním vítězství na olomouckém ledě 5:4 po prodloužení ve čtvrtfinále tři mečboly. Proměnilo hned první, i když se o něj muselo strachovat až do samého konce. První polovina středečního duelu přitom Východočechům vyšla ideálně.

"Pomohl nám první gól, uklidnili jsme se po něm. Potom jsme nehráli vůbec špatně, vytvářeli jsme si šance a Olomouci jsme toho moc nenabídli. To trvalo do stavu 3:0," shrnul Rulík první třetinu a část druhého dějství.

Východočeši se v první dvacetiminutovce dvakrát trefili do horní části olomoucké branky, kterou na rozdíl od úterního utkání hájil Slovák Branislav Konrád. Ve 29. minutě se prosadili potřetí, navíc nevyužili další slibné šance. Třígólové vedení však vítěz základní části do druhé přestávky udržet nedokázal.

"V momentě, kdy jsme dostali gól na 3:1, přišel zlom. Olomouc vycítila svou šanci, i když to nebyla kontaktní branka. My jsme malinko ustoupili od naší hry a soupeř toho okamžitě začal využívat," uvědomoval si Rulík, proč Dynamo přestalo kontrolovat vývoj zápasu a Olomouc byla čím dál nebezpečnější.

Domácí najednou začali Pardubice přehrávat. "Gól na 3:2 vstřelili zaslouženě, v poslední třetině do toho dali úplně všechno. Opravdu, nenechali si ani jediné procento rezervy, na ledě odevzdali naprosté maximum," uznal Rulík.

Olomoučtí hráči byli několikrát blízko vyrovnání. V době, kdy ztráceli jedinou branku, nevyužili přesilovku a při risku se šesti bruslaři promáchli před odkrytým koutem pardubické branky. "Viselo ve vzduchu, že se zápas může ještě více zdramatizovat. V závěru jsme hráli skoro tři minuty pět na šest, poslední sekundy dokonce čtyři na šest. Podařilo se nám to ale ubránit a vítězství jsme uhájili," uvedl Rulík k závěrečné pasáži utkání, která se odehrála převážně v obranném pásmu Dynama.

Druhé prodloužení ve dvou dnech se tak na olomouckém stadionu nekonalo. Pardubice přidaly poslední potřebnou výhru a odmítly pátý zápas na svém ledě. Tam Olomouc nejprve předčily o čtyři góly 5:1, v dalším zápase ale skórovaly až v samotném závěru normální hrací doby a moravského protivníka udolaly 2:0. Na Hané pak pokaždé uspěly těsným výsledkem - v úterý 5:4 po prodloužení, ve středu 3:2.

"Mimo první utkání byla všechna v sérii maximálně vyrovnaná," řekl Rulík. "Olomouc podala výkon, který jsme od ní očekávali. Hrála neskutečně houževnatě, srdcem, bojovala. Musím přiznat, že jsme to neměli vůbec jednoduché. I když jsme sérii vyhráli 4:0 na zápasy, byla pro nás strašně těžká a stála nás strašně sil," prohlásil trenér Pardubic.

Hráčům dá nyní volno "Jak dlouhé bude, kolik to bude dní, ale ventilovat nebudu. Po volnu bude samozřejmě následovat příprava na další sérii," doplnil Rulík. První zápas semifinále by měl Dynamo čekat v neděli 2. dubna. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Senát schválil snazší odstraňování nelegálních poutačů u silnic

Odstraňování nelegálních reklamních poutačů, které se objevily u silnic, by měli řešit správci nebo vlastníci komunikací. Senát to dnes schválil v rámci vládní novely, která transformuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) z příspěvkové organizace na státní podnik. Transformace má podle vlády zlepšit prověrku finančních toků a také přinést větší konkurenceschopnost na trh práce, aby ŘSD jako státní podnik mohlo lépe platit svoje odborníky.

Pokud vlastník nebo správce komunikace zjistí, že se u komunikace objevilo reklamní zařízení, obrátí se na příslušný úřad s dotazem, zda je povoleno. Pokud povoleno není, bude mít povinnost ho odstranit. Vlastníka reklamního poutače pak bude muset informovat například na internetu a poutač bude skladovat až tři roky na jeho náklady. Pokud si ho vlastník nevyzvedne, nechá nelegální poutač sešrotovat.

Novela, kterou nyní dostane k podpisu prezident, z odstraňování nepovolených poutačů vypouští správní řízení, které je komplikované hlavně kvůli doručování různých výzev vlastníkům. Navíc se vlastníci mohou změnit nebo mohou sídlit v zahraničí, kam se jim musí doručovat korespondence.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Piráti vyloučili ze strany tři zastupitele z Prahy 1, neplnili úkoly. Trojice to odmítá

Piráti vyloučili ze strany kvůli neplnění úkolů tři zastupitele z Prahy 1 - místostarostu čtvrti Davida Bodečka, radní pro sociální oblast Ivanu Antalovou a uvolněného člena zastupitelstva Martina Ardena. Rozhodnutí strana zveřejnila na svých stránkách. Upozornil na to server Deník N. Trojice vyloučených vytvořila na radnici Prahy 1 koalici s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1, přestože členská základna Pirátů byla proti. Následně trojice odmítla z koalice vystoupit. Vyloučení na webu strany uvádějí, že většinu povinností splnili. Bodeček Deníku N řekl, že zvažuje vystoupení z pirátského klubu na pražském magistrátu.

Členská základna Pirátů už loni v listopadu rozhodla poměrem 277 ku 167 hlasů, že se Piráti nemají účastnit koalice s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1. Tři zmínění zastupitelé Pirátů v čele s Bodečkem ale již tehdy oznámili, že koaliční smlouvu vypovídat nehodlají. Rozhodčí komise pirátské strany uložila letos v únoru třem zastupitelům z Prahy 1, aby buď vyjednali novou koaliční smlouvu, nebo současnou smlouvu vypověděli a vzdali se funkcí ve vedení radnice. Zadané úkoly doteď podle komise nesplnili.

Bodeček, Antalová a Arden ve společném prohlášení na webu strany naopak tvrdí, že většinu úkolů splnili, včetně předložení nové koaliční smlouvy. "Konstatujeme, že v průběhu mimořádného přezkumu jsme se opakovaně setkali se situacemi, kdy došlo k porušování pravidla subsidiarity, šíření dezinformací a manipulacím, které negativně ovlivnily naši pozici a poškozovaly nás," sdělili. Podle rozhodčí komise však trojice předložila jen dodatek ke koaliční smlouvě, a to navíc až po uplynutí lhůty stanovené komisí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy