Kometu zvedl proslov šéfa. Dostali jsme fén, takhle jsme Zábranského ještě neviděli

ČTK ČTK
22. 11. 2020 21:30
Jedním gólem přispěl kapitán hokejistů Komety Martin Zaťovič k vítězství svého týmu ve 20. kole extraligy nad Zlínem 5:3. Brno tak zabralo po dvou porážkách. Zkušený forvard byl rád, že na úrodnou půdu se snesla slova majitele a hlavního kouče Libora Zábranského po páteční prohře v Krlových Varech.
Kapitán Komety Martin Zaťovič se raduje z branky proti Hradci Králové.
Kapitán Komety Martin Zaťovič se raduje z branky proti Hradci Králové. | Foto: ČTK

Zábranský kritizoval tým za laxní přístup a celou řadu chyb. Do hráčů se pustil nejen po zápase, ale i v noci po návratu z Karlových Varů. "Za pět let, co jsem tady, jsem Libora takhle neviděl a neslyšel. Někdy je to potřeba, on to tak cítil, tak to udělal," přiznal Zaťovič, že šlo opravdu o pořádný "fén."

On sám se k tomu nepřipojil. "Byl jsem rád, že vše řekl on a já jsem tentokráte mlčel," přiznal kapitán. "Ale nakoplo nás to, to bylo hlavní," dodal.

Kometa rozehrála partii se Zlínem skvěle a využila hned tři přesilovky. "Pracujeme na tom, dnes to vyšlo hned třikrát. Přesilovky rozhodují zápasy, takže z tohoto pohledu můžeme být spokojeni," řekl Zaťovič.

Ihned po zápase neměl konkrétní vysvětlení, proč tak jeho tým polevil a dovolil hostům zápas zdramatizovat. "Musíme se podívat na video, bylo tam více věcí. Kdyby tam nějaký odražený puk spadl, tak by to byl průšvih, to se nesmí stávat," podotkl.

Zaťovič dal svůj třetí gól v sezoně a je na něm vidět, že se po slabším rozjezdu dostává do pohody. "Je to lepší zápas od zápasu, pomalu si to sedá, už to můžeme hrnout a já jsem v pohodě," usmál se na videokonferenci po utkání.

Kometu z pozice asistenta vedl poprvé kouč juniorky Jan Zachrla. "Přeházely se role, vidím to jako motivátorský krok, něco se děje a hlavně to pomohlo. Zvedlo nás to," dodal Zaťovič.

 

Právě se děje

Aktualizováno teď

OSA dostane pokutu přes 10 milionů, požadovala nesmyslné poplatky

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 10,67 milionu Kč pro Ochranný svaz autorský (OSA) za zneužití dominantního postavení. Pokuta je pravomocná, úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Úřad svaz potrestal za to, že v letech 2008 až 2014 požadoval po ubytovacích zařízeních platbu i za přijímač v pokoji, ve kterém nebyl nikdo ubytován.

"Provozovatelé ubytovacích zařízení tak platili účastníku řízení autorské odměny i v případě, kdy v pokoji nebyl reálně ubytován žádný host. Podle rozhodnutí úřadu nelze požadovat platbu autorské odměny i tehdy, kdy na pokoji ubytovacího zařízení prokazatelně nemohlo dojít k užití díla," uvedl úřad v tiskové zprávě.

OSA potvrdil, že mu bylo doručeno rozhodnutí o zamítnutí rozkladu proti rozhodnutí ÚOHS. "OSA se s obsahem rozhodnutí teprve seznamuje a zvažuje další kroky. Jsme přesvědčeni, že jsme zákon neporušili. Je proto pravděpodobné, že proti rozhodnutí předsedy úřadu pana Rafaje, podáme žalobou u Krajského soudu v Brně," řekl Roman Strejček, předseda představenstva OSA.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Dálnici D2 ve směru na Brno odpoledne zablokovala nehoda kamionu, úsek je již průjezdný

Nehoda kamionu zablokovala v pátek odpoledne asi na hodinu dálnici D2 ve směru na Brno na 16. kilometru. Nehoda byla bez zranění. Blokovala ale oba jízdní pruhy, vysypal se náklad. ČTK to řekl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Nehoda se stala kolem 12:40. Sjíždělo se u Hustopečí, dál se pokračovalo po silnici 425 přes Velké Němčice a Židlochovice. Zpět řidiči najížděli na exitu 11 u Blučiny.

Před sjezdem z dálnici se podle webu Dopravniinfo.cz utvořila asi čtyřkilometrová kolona. Oba jízdní pruhy policie zprůjezdnila kolem 14:20.

Zdroj: ČTK
Další zprávy