Kometu zvedl proslov šéfa. Dostali jsme fén, takhle jsme Zábranského ještě neviděli

ČTK ČTK
22. 11. 2020 21:30
Jedním gólem přispěl kapitán hokejistů Komety Martin Zaťovič k vítězství svého týmu ve 20. kole extraligy nad Zlínem 5:3. Brno tak zabralo po dvou porážkách. Zkušený forvard byl rád, že na úrodnou půdu se snesla slova majitele a hlavního kouče Libora Zábranského po páteční prohře v Krlových Varech.
Kapitán Komety Martin Zaťovič se raduje z branky proti Hradci Králové.
Kapitán Komety Martin Zaťovič se raduje z branky proti Hradci Králové. | Foto: ČTK

Zábranský kritizoval tým za laxní přístup a celou řadu chyb. Do hráčů se pustil nejen po zápase, ale i v noci po návratu z Karlových Varů. "Za pět let, co jsem tady, jsem Libora takhle neviděl a neslyšel. Někdy je to potřeba, on to tak cítil, tak to udělal," přiznal Zaťovič, že šlo opravdu o pořádný "fén."

On sám se k tomu nepřipojil. "Byl jsem rád, že vše řekl on a já jsem tentokráte mlčel," přiznal kapitán. "Ale nakoplo nás to, to bylo hlavní," dodal.

Kometa rozehrála partii se Zlínem skvěle a využila hned tři přesilovky. "Pracujeme na tom, dnes to vyšlo hned třikrát. Přesilovky rozhodují zápasy, takže z tohoto pohledu můžeme být spokojeni," řekl Zaťovič.

Ihned po zápase neměl konkrétní vysvětlení, proč tak jeho tým polevil a dovolil hostům zápas zdramatizovat. "Musíme se podívat na video, bylo tam více věcí. Kdyby tam nějaký odražený puk spadl, tak by to byl průšvih, to se nesmí stávat," podotkl.

Zaťovič dal svůj třetí gól v sezoně a je na něm vidět, že se po slabším rozjezdu dostává do pohody. "Je to lepší zápas od zápasu, pomalu si to sedá, už to můžeme hrnout a já jsem v pohodě," usmál se na videokonferenci po utkání.

Kometu z pozice asistenta vedl poprvé kouč juniorky Jan Zachrla. "Přeházely se role, vidím to jako motivátorský krok, něco se děje a hlavně to pomohlo. Zvedlo nás to," dodal Zaťovič.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 58 minutami

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

OSA dostane pokutu přes 10 milionů, požadovala nesmyslné poplatky

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 10,67 milionu Kč pro Ochranný svaz autorský (OSA) za zneužití dominantního postavení. Pokuta je pravomocná, úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Úřad svaz potrestal za to, že v letech 2008 až 2014 požadoval po ubytovacích zařízeních platbu i za přijímač v pokoji, ve kterém nebyl nikdo ubytován.

"Provozovatelé ubytovacích zařízení tak platili účastníku řízení autorské odměny i v případě, kdy v pokoji nebyl reálně ubytován žádný host. Podle rozhodnutí úřadu nelze požadovat platbu autorské odměny i tehdy, kdy na pokoji ubytovacího zařízení prokazatelně nemohlo dojít k užití díla," uvedl úřad v tiskové zprávě.

OSA potvrdil, že mu bylo doručeno rozhodnutí o zamítnutí rozkladu proti rozhodnutí ÚOHS. "OSA se s obsahem rozhodnutí teprve seznamuje a zvažuje další kroky. Jsme přesvědčeni, že jsme zákon neporušili. Je proto pravděpodobné, že proti rozhodnutí předsedy úřadu pana Rafaje, podáme žalobou u Krajského soudu v Brně," řekl Roman Strejček, předseda představenstva OSA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy