Kometu zvedl proslov šéfa. Dostali jsme fén, takhle jsme Zábranského ještě neviděli

ČTK ČTK
22. 11. 2020 21:30
Jedním gólem přispěl kapitán hokejistů Komety Martin Zaťovič k vítězství svého týmu ve 20. kole extraligy nad Zlínem 5:3. Brno tak zabralo po dvou porážkách. Zkušený forvard byl rád, že na úrodnou půdu se snesla slova majitele a hlavního kouče Libora Zábranského po páteční prohře v Krlových Varech.
Kapitán Komety Martin Zaťovič se raduje z branky proti Hradci Králové.
Kapitán Komety Martin Zaťovič se raduje z branky proti Hradci Králové. | Foto: ČTK

Zábranský kritizoval tým za laxní přístup a celou řadu chyb. Do hráčů se pustil nejen po zápase, ale i v noci po návratu z Karlových Varů. "Za pět let, co jsem tady, jsem Libora takhle neviděl a neslyšel. Někdy je to potřeba, on to tak cítil, tak to udělal," přiznal Zaťovič, že šlo opravdu o pořádný "fén."

On sám se k tomu nepřipojil. "Byl jsem rád, že vše řekl on a já jsem tentokráte mlčel," přiznal kapitán. "Ale nakoplo nás to, to bylo hlavní," dodal.

Kometa rozehrála partii se Zlínem skvěle a využila hned tři přesilovky. "Pracujeme na tom, dnes to vyšlo hned třikrát. Přesilovky rozhodují zápasy, takže z tohoto pohledu můžeme být spokojeni," řekl Zaťovič.

Ihned po zápase neměl konkrétní vysvětlení, proč tak jeho tým polevil a dovolil hostům zápas zdramatizovat. "Musíme se podívat na video, bylo tam více věcí. Kdyby tam nějaký odražený puk spadl, tak by to byl průšvih, to se nesmí stávat," podotkl.

Zaťovič dal svůj třetí gól v sezoně a je na něm vidět, že se po slabším rozjezdu dostává do pohody. "Je to lepší zápas od zápasu, pomalu si to sedá, už to můžeme hrnout a já jsem v pohodě," usmál se na videokonferenci po utkání.

Kometu z pozice asistenta vedl poprvé kouč juniorky Jan Zachrla. "Přeházely se role, vidím to jako motivátorský krok, něco se děje a hlavně to pomohlo. Zvedlo nás to," dodal Zaťovič.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Povinný podíl tuzemských potravin v obchodech platit nebude, rozhodla Sněmovna na návrh Senátu. Ministr zemědělství Toman vyřazení kvót podpořil

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 38 minutami

Prezident USA Joe Biden svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi navrhl v nadcházejících měsících summit na území třetího státu, uvedl Bílý dům

Americký prezident Joe Biden navrhl svému ruskému protějšku Vladimirou Putinovi v nadcházejících měsících summit na území třetího státu, uvedl Bílý dům. Nabídku na "vybudování stabilního a předvídatelného vztahu s Ruskem" přednesl v telefonickém rozhovoru, v němž státníci také mimo jiné diskutovali o rostoucím napětí mezi Moskvou a Ukrajinou, píší zahraniční tiskové agentury.

Zdroj: ČTK
Další zprávy