Kometu srazil její bývalý kanonýr, Vítkovice vedou. Pardubice smetly Olomouc

Aktualizováno 17. 3. 2023 21:40
Hokejisté vítěze základní části Pardubic i druhých Vítkovic zvládli vítězně vstup do čtvrtfinále Generali Česká pojišťovna play off Tisport extraligy. Dynamo po obratu porazilo Olomouc 5:1 a Ostravané zdolali Kometu Brno 3:2.

Druhá utkání sérií na čtyři vítězné zápasy se odehrají v sobotu na stejných místech. V Pardubicích duel začne v 17:00 a v Ostravě o dvě hodiny později.

Pardubice po neuznané brance Roberta Kousala prohrávaly s Olomoucí od 8. minuty, kdy se při signalizovaném vyloučení trefil Jan Káňa. Dynamo ještě v první třetině stav otočilo díky využité přesilové hře Mateje Pauloviče a trefě obránce Tomáše Dvořáka. V závěru druhé třetiny pojistil náskok v další početní výhodě Tomáš Zohorna a výsledek dovršili v závěrečné části Tomáš Hyka a Lukáš Sedlák. Tři asistence si připsal David Cienciala.

Vítkovice se proti Kometě ujali vedení ve 14. minutě díky brance Lotyše Robertse Bukartse a za 35 sekund zvýšil Jakub Kotala. V polovině utkání sice odpověděl Zdeněk Okál, ale v čase 43:43 vrátil Ostravanům dvoubrankový náskok exbrněnský kanonýr Peter Mueller. V 47. minutě už jen zkorigoval výsledek bek Marek Hrbas.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 1. zápas:

HC Vítkovice Ridera - HC Kometa Brno 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 14. Roberts Bukarts (Mueller, Raskob), 15. Kotala (Gewiese, J. Stehlík), 44. Mueller (Koch) - 30. Okál (Holík), 47. Hrbas (Flek, Kollár). Rozhodčí: Květoň, Pražák - Ondráček, Zíka. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 9593.

Vítkovice: Stezka - Grman, Mikuš, Raskob, Koch, Prčík, Gewiese, J. Stehlík - Mueller, Krieger, Roberts Bukarts - Lakatoš, Chlán, Fridrich - M. Kalus, Kotala, Jarůšek - Dej, Lindberg, L. Krenželok. Trenér: Holaň.

Brno: D. Furch - Kundrátek, Ďaloga, Holland, Kučeřík, Ščotka, Hrbas - Horký, Holík, Okál - Šalé, Strömberg, Zaťovič - K. Pospíšil, Kollár, Flek - A. Zbořil, J. Ondráček, Vincour. Trenér: P. Martinec.

HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 11. Paulovič (R. Kousal, Čerešňák), 12. T. Dvořák (Cienciala), 39. T. Zohorna (Radil), 46. Hyka (L. Sedlák, Cienciala), 59. L. Sedlák (Cienciala) - 8. J. Káňa (Plášek). Rozhodčí: Cabák, Šír - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. Diváci: 10.194 (vyprodáno).

Pardubice: Will - Košťálek, T. Dvořák, Čerešňák, D. Musil, J. Kolář, Vála - Hyka, L. Sedlák, Cienciala - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Paulovič, Poulíček, Říčka - Vondráček, A. Musil, Mandát. Trenér: R. Rulík.

Olomouc: Konrád - T. Černý, Ondrušek, Rašner, Dujsík, Škůrek, Švrček, Mareš - Orsava, P. Musil, J. Káňa - Bambula, J. Knotek, Kusko - Navrátil, Nahodil, Plášek - Olesz, Menšík, Klimek. Trenér: J. Tomajko.