Kometa v play off září. I podruhé vyhrála v Plzni a míří do finále extraligy

1. 4. 2018 20:08
Brno vede nad Plzní 2:0 na zápasy. Série na čtyři vítězství pokračuje ve středu a ve čtvrtek právě v moravské metropoli.
Brněnská radost.
Brněnská radost. | Foto: Tomáš Liška

Plzeň - Hokejisté Komety Brno vyhráli ve druhém semifinále extraligy na ledě vítěze základní části Plzně 4:1 a vedou v sérii 2:0 na zápasy. Úřadující mistr uspěl i v šestém zápase v play off v této sezoně.

Hostům získali tříbrankové vedení obránce Tomáš Bartejs a útočníci Radim Zohorna s Martinem Nečasem, za domácí korigoval v 58. minutě Milan Gulaš a výsledek dovršil při power play zadák Michal Gulaši. Série na čtyři vítězství pokračuje ve středu a ve čtvrtek v Brně.

Plzeň chtěla odpovědět na sobotní porážku 2:3 a hned z prvního útoku zahrozil Mertl. Hosté se potom ubránili při Gulašiho trestu, při kterém nebezpečně pálil Stach. Po přesilovce předvedl sólo Gulaš, ale Čiliak situaci v brankoviště po jeho nahození vyřešil. Na druhé straně měl možnost Hynek Zohorna.

Domácí se ubránili při Čermákově vyloučení. Početní výhodu Komety při Schleissově pobytu na trestné lavic zkrátil faul Hynka Zohorny. V 19. minutě vystřelil tvrdě nad Čiliakovu branku Gulaš, na druhé straně si poradil Svoboda s pokusy Radima Zohorny, Haščáka a Malce.

V úvodu druhého dějství se po vyloučeních kapitána Kadlece a brankáře Svobody Indiáni ubránili při dlouhém oslabení včetně devíti vteřin ve třech proti pěti. Naopak mohli jít do vedení, když se dostal do úniku Kantner, ale na Čiliaka nevyzrál. Po přečkaném oslabení nejdříve pálil za domácí Kracík a ve 29. minutě trefil Moravčík od modré čáry horní tyčku.

O chvíli později se dostal do úniku Hynek Zohorna, ale po blafáku do bekhendu nezakončil do odkryté branky. Ve 32. minutě už se Kometa radovala. Plzeňští propadli v útočném pásmu, v přečíslení ještě neproměnil Nečasovu přihrávku Hynek Zohorna, ale z dorážky už se nemýlil Bartejs.

Indiáni se snažili odpovědět. Skleničkovu ránu vytěsnil Čiliak maskou a ve 34. minutě předvedl gólman Komety sérii úspěšných zákroků. Vyrazil Kratěnovu bombu, pravým betonem stihl pokrýt Stachovu dorážku a poradil si i s pokusy Indráka a znovu Kratěny. Na druhé straně v přečíslení nepřihrál Vondráček přesně Čermákovi.

Na přelomu druhé a třetí třetiny Plzeň odolala při Gulašově trestu, když po ideální přihrávce Hynka Zohorny neproměnil šanci Erat. Už při plném počtu hráčů na ledě zblízka nepřekonal Svobodu Čermák, který se pak dostal do potyčky s Gulašem.

Čiliak pokryl Mertlův pokus z pravého kruhu a vyloučení Horkého minul Stach. Naopak v oslabení vyřešil únik dvou na jednoho individuálně Radim Zohorna, který z levého kruhu skóroval o protější tyč. Naděje Plzně v 52. minutě definitivně uťal Nečas, který se parádní kličkou uvolnil přes Kadlece a bekhendem trefil odkrytou branku.

V 58. minutě v početní výhodě umocněné power play snížil povedenou ranou do levého horního rohu Gulaš, ale Kometa si výhru pohlídala. V poslední vteřině ještě skóroval přes celé hřiště do prázdné branky Gulaši.

Semifinále play off hokejové extraligy - 2. zápas:

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 58. Gulaš (Čerešňák) - 32. Bartejs (H. Zohorna, Nečas), 50. R. Zohorna, 52. Nečas (H. Zohorna, Gulaši), 60. Gulaši. Rozhodčí: Pešina, Pražák - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7500. Stav série: 0:2.

Plzeň: M. Svoboda - Kadlec, Moravčík, Čerešňák, J. Kindl (41. Vráblík), Jones, D. Sklenička - Gulaš, Mertl, Schleiss - Indrák, Kratěna, Stach - Kantner, Kracík, D. Kindl - Hollweg, Preisinger, Kodýtek. Trenéři: Martin Straka, Čihák, Jiří Hanzlík a Vlasák.

Brno: Čiliak - O. Němec, Štencel, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec - M. Erat, J. Hruška, R. Zohorna - Horký, P. Holík, Zaťovič - H. Zohorna, Nečas, Mallet - Vondráček, L. Čermák, Haščák. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Horáček.