Plekancovi návrat do extraligy pokazila Sparta, v Brně vyhrála v prodloužení

Podívejte se na fotogalerii ze zápasu, jemuž přihlížela i Lucie Šafářová.
Tomáš Plekanec má za sebou svůj první extraligový duel po návratu z NHL. V dresu Komety Brno byl sice na ledě hodně vidět, ale jeho tým nakonec prohrál v derby se Spartou 3:4.
Společně s Plekancem do utkání naskočil i Martin Erat, která si po minulé sezoně pořádně natáhl letní přestávku. Hvězdnou formaci pak doplnil mladý Karel Plášek.
A vyplatilo se, oba matadoři v první třetině Pláškovi přihráli na úvodní branku zápasu.
Konec první části okořenila bitka Tomáše Malce a Stevena Delisleho. Dopadla nerozhodně.
Aktualizováno 6. 12. 2018 22:35
Kometa Brno ve čtvrteční extraligové předehrávce podlehla pražské Spartě 3:4. V dresu brněnského celku se letos poprvé představili Tomáš Plekanec a Martin Erat. Jejich formace se podílela na dvou brankách Komety, ale ta nakonec vedení 3:1 neudržela a zápas ztratila po trefě Andreje Kudrny v první minutě prodloužení.

"Byl to super zápas, napjatý od začátku do konce. Nám asi nikdo moc nevěřil, mluvilo se o nástupu Plekance s Eratem v dresu Komety, ale o to je to naše vítězství sladší," radoval se po utkání obránce Jan Piskáček.

Sparta začala aktivně, ale Kometa rychle získala převahu. V 5. minutě se zkoušel individuálně prosadit Holík, trefil však jen tyč. O dvě minuty později již domácí vedli. Po spolupráci Erata s Plekancem přesně střílel Plášek.

V polovině první třetiny mohl zvýšit osamocený Köhler, Machovský byl ale připraven. Brankář Sparty byl poté ústřední postavou svého týmu. Při Vránově vyloučení jej nepřekonal aktivní Mueller a Machovský ustál i další nebezpečné šance. V úvodní dvacetiminutovce si připsal 13 zákroků. "Bylo hodně důležité, že jsme v první třetině zůstali v zápase. Domácí měli hodně šancí, ale skóre bylo těsné," oddechl si kouč hostů Uwe Krupp.

Pražané dokázali vyrovnat v první přesilové hře. Při Gulašiho vyloučení chyboval Kašík za brankou a z následného závaru se prosadil Pavelka. Stejný obránce nebezpečně střílel v 25. minutě.

Následně Kometa udeřila dvakrát v rozmezí 17 sekund. Nejprve Zaťovič tečoval Holíkovu střelu a puk přeskočil Machovského, poté si po Eratově přihrávce připsal premiérový gól v brněnském dresu osamocený Plekanec.

Pražané však ještě ve druhé třetině dali kontaktní gól. První brankou v extralize se o to v 37. minutě postaral útočník Pšenička. Hosté mohli srovnat v početní výhodě, ale proti oslabenému soupeři neuspěli stejně jako Kometa o tři minuty později.

Když byl v 55. minutě vyloučen kapitán domácích Čermák, Sparta svou převahu ve třetí části přetavila ve vyrovnání. Kašíka překonal obránce De la Rose. V závěru normální hrací doby měl rozhodnutí na hokejce Čermák, Machovský ale jeho střelu zlikvidoval a muselo se prodlužovat.

"Ve třetí části jsme hráli v defenzivě slušně, ale přišla přesilová hra soupeře, který v ní vyrovnal. My jsme dostali stejnou šanci na konci zápasu, ale bohužel jsme gól nedali," litoval trenér domácích Kamil Pokorný.

Hrdinou utkání se stal Kudrna, který v první minutě nastavení rozhodl o výhře hostů. "Škoda, že to dopadlo takhle. Myslím, že jsme měli spoustu příležitostí v zápase odskočit o více než dva góly a tam by se zápas zlomil. Bohužel. Na druhou stranu musíme ocenit výkon Sparty, která začala od druhé třetiny hrát mnohem lépe," řekl Plekanec.

Předehrávka 25. kola hokejové extraligy:

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 3:4 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Plášek (Plekanec, M. Erat), 29. Zaťovič (P. Holík), 29. Plekanec (M. Erat) - 23. T. Pavelka (Pech, Forman), 37. Pšenička (M. Novák, Piskáček), 56. De la Rose (Pech, Tomáš Dvořák), 61. Kudrna (T. Pavelka). Rozhodčí: Hribik, A. Jeřábek - Jindra, Zíka. Vyloučení: 6:6, navíc Malec, Barinka - Delisle všichni 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Sestavy:

Brno: Kašík - O. Němec, Štencel, Schaus, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka - Mueller, P. Holík, Zaťovič - M. Erat, Plekanec, Plášek - Mallet, J. Hruška, R. Zohorna - Köhler, L. Čermák, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Horáček, Pokorný a Oslizlo.

Sparta: Machovský - Delisle, Piskáček, Blain, T. Pavelka, De la Rose, Tomáš Dvořák, T. Voráček - Forman, Sill, Jarůšek - Kudrna, P. Vrána, Buchtele - J. Veselý, Pech, Kumstát - Beran, Pšenička, M. Novák. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.