Ten systém nechápu, divil se Zaťovič. Kometu ale drsný double na úvod nezlomil

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
17. 9. 2018 9:36
Úřadující mistři rozehráli nový ročník extraligy dvěma výhrami, přestože museli mezi zápasy proti Chomutovu a Plzni přejet z jednoho konce republiky na druhý. A ačkoliv se brněnští hráči mimořádné náročnosti programu diví, čekají je v září ještě dvě podobné víkendové zkoušky s výlety do Olomouce a Pardubic.
Martin Zaťovič rozjel novou sezonu výborně, ve dvou zápasech dvakrát skóroval.
Martin Zaťovič rozjel novou sezonu výborně, ve dvou zápasech dvakrát skóroval. | Foto: Milan Kammermayer

Brno - Kometa potvrzuje roli jednoho z největších favoritů extraligy a po dvou kolech má na kontě šest bodů. Ještě více si tučného zisku úřadující dvojnásobní šampioni váží z toho důvodu, že jejich triumfy v Chomutově a doma proti Plzni nedělilo ani 24 hodin. Brňané perný víkend zvládli.

Na ledě Pirátů v sobotu zvítězili 4:2 a pelášili do autobusu. "Stihli jsme to docela dobře. Co nejdřív jsme se sbalili a do půl hodiny odjeli. Doma jsme byli o půl jedenácté, takže jsem byl v posteli docela brzo. V neděli jsme měli tradiční ranní rozbruslení a zápas," popisoval Martin Zaťovič.

"Byl to těžký zápas, vylehali jsme tam spoustu střel, kluci byli omlácení, ale stejně museli hned v neděli znovu do nového zápasu. Bylo to hrozně náročné," pokračoval brněnský útočník. Před domácími fanoušky Kometa v repríze jarního semifinále proti Plzni zvítězila 3:2 gólem ze závěru.

Po výhře v Chomutově už se mistrovská parta těšila na domácí kotel, a tak byla v autobuse rozhicovaná navzdory únavě nebo vidině těžkého zápasu na další den. "Cesta nebyla klidnější, už jsme totiž přemýšleli o silném soupeři a nemohli jsme se dočkat," usmál se Zaťovič.

Třiatřicetiletý útočník rozjel sezonu dvěma brankami ve dvou zápasech, ale překvapivého střelce našli Brňané v Lukáši Nahodilovi. Útočník, který v minulé sezoně neskóroval v základní části ani jednou, teď nastřílel v prvních dvou kolech tři branky a v 59. minutě skolil indiány.

"Jsem šťastný, že mi to padá, ale hlavní jsou tři body. Změnil jsem záhyb hokejky, ale nemyslím si, že by to bylo v tom. Spadlo to ze mě," přiznal Nahodil, který odešel zkraje roku na hostování do Mladé Boleslavi, a u oslav druhého mistrovského titulu proto chyběl.

Nyní má člen třetí formace našlápnuto k tomu, aby si vybojoval v týmu lepší pozici. "Už po zápase v Chomutově mi psal Petr Hubáček (bývalý spoluhráč Nahodila a nyní televizní expert, pozn. red.), že mě teď hokej bude zase bavit. Je to tak, těší mě to," prohlásil rodák z Třebíče.

Nahodil nechtěl o náročném programu Komety na začátku sezony příliš spekulovat, snaží se nehledat výmluvy. "Prostě to tak je, neuděláme s tím nic a musíme bojovat. Letní příprava byla kvalitní, sil máme dost. Bylo fajn, že se v Chomutově hrálo už v 15:30," podotkl Nahodil.

Zaťovič: Místo soboty se mohlo hrát ve čtvrtek

V play off se extraligoví hokejisté s nahuštěným harmonogramem sice setkají, ale odehrají dvě utkání na jednom místě, kdežto Kometa musela urazit na cestě z Chomutova více než 300 kilometrů. "Je to hra, která nás baví. Musíme si na to zvyknout," pousmál se střelec tří branek.

Kometa hrála v sobotu a v neděli kvůli úpravě rozpisu po vstupu televize O2 jakožto nového vysílatele Tipsport extraligy. A jelikož je mistrovský celek druhou volbou O2 TV také pro nadcházející dva týdny, odehraje i zbylá čtyři zářijová utkání stylem sobota - neděle. Na rozdíl od ostatních.

Příští sobotu hrají Brňané v Olomouci a o den později zase doma proti Mladé Boleslavi. Poslední víkend v září si zpestří výletem do Pardubic a následným domácím šlágrem proti Třinci.

Zaťovič novým pořádkům nerozumí. "Ne že bych byl naštvaný, ale spíš si říkám, co to je. Nevím, proč se ten jeden zápas z pátečního kola nehraje ve čtvrtek místo soboty. Ale to už je na jiných," poznamenal Zaťovič.

A třeba bude náročný systém s víkendovými zápasy a přípravou v týdnu sedět Brnu i nadále. "Uvidíme v dalších týdnech, ale proti Plzni jsme se cítili lépe než v Chomutově," všiml si trojnásobný extraligový šampion.

Kometa vzdala hold vojákům

První domácí extraligové utkání v sezoně věnovalo Brno české armádě a válečným veteránů. V první třetině nastoupili hráči Komety ve speciálních maskáčových dresech, které nyní půjdou do dražby. Výtěžek poputuje na pomoc se začleňováním vojáků do běžného života.

Modro-bílé barvy se však se stejnou kombinací indiánů docela pletly. "Je to pravda, mohli bychom vymyslet nějakou třetí sadu. Vím, že Třinec má třeba černé dresy, možná bychom to uvítali," přemítal Zaťovič.

Vojáky, kteří se na hokej přišli podívat, poctili hokejisté Komety i Plzně svěžím výkonem, obě mužstva ukázala, že i s rozjezdem v Lize mistrů chytila na startu sezony výbornou formu. Mistrovská kocovina Brna není ani tento rok na pořadu dne, Kometa je zatím stoprocentní.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Střety v Jeruzalémě pokračují druhý den a noc, další desítky Palestinců utrpěly zranění

V Jeruzalémě ze soboty na neděli pokračovaly střety mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií poté, co se sešly desítky tisíc muslimů před mešitou Al-Aksá při oslavách svátku souvisejícího s postním měsícem ramadán. Podle místního Červeného půlměsíce utrpělo zranění nejméně 80 lidí včetně několika dětí, 14 lidí bylo převezeno do nemocnice. Zranění utrpěl rovněž jeden policista. Znepokojení nad situací dnes vyjádřil takzvaný blízkovýchodní kvartet, tedy Evropská unie, OSN, USA a Rusko.

Palestinská mládež házela kamení na policisty, zapalovala ohně a strhávala policejní bariéry v ulicích vedoucích k jeruzalémskému Starému městu. Policisté na koních a těžkooděnci proti davu nasadili zábleskové granáty a vodní děla, stříleli rovněž do lidí gumovými projektily.

Nepokoje v Jeruzalémě propukly po zahájení postního měsíce ramadánu v polovině dubna, kdy Izrael omezil Palestincům shromažďování na místě, kde se Arabové většinou scházejí k večerní modlitbě. V posledních dnech napětí podpořilo hrozící nucené vystěhování některých palestinských rodin z jejich domů ve východním Jeruzalémě. Při střetech z pátku na sobotu utrpělo zranění přes 200 Palestinců a šest izraelských policistů.

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Sadiq Khan obhájil mandát a bude nadále starostou Londýna

Starostou Londýna byl znovuzvolen labourista Sadiq Khan, britské hlavní město tak povede i příští čtyři roky. Podle oficiálních výsledků získal přes 55 procent hlasů a porazil svého konzervativního soupeře Shauna Baileyho, informovala v sobotu britská média. Khan se stal v roce 2016 prvním muslimem, který kdy stanul v čele západní metropole.

"Jsem pyšný, že jsem dnes získal velmi silný mandát," řekl Khan po oznámení výsledků. Slíbil rovněž, že si "natáhne každou šlachu při snaze vystavět lepší a zářnější budoucnost pro Londýn po temných dnech pandemie".

"Nebudu nikdy přehlížet vaše hlasy, vaše starosti a vaše obavy," vzkázal pak voličům, kteří ve volbách upřednostnili jednoho z jeho 19 soupeřů. "Jizvy po Brexitu stále přetrvávají a stále více nás rozděluje drsná kulturní válka," pokračoval s tím, že koronavirus nedbá na ideologické rozdíly. "Musíme využít této chvíle národního uzdravení k zacelení toho, co nás rozděluje," dodal. Slíbil rovněž, že bude usilovat o lepší komunikaci mezi londýnskou radnicí a britskou vládou, jíž nyní ovládají konzervativci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy