Kometa padá do předkola, tlak roste. Není to příjemné, říká Čermák a volá po vítězné šňůře

Daniel Poláček Daniel Poláček
20. 2. 2017 9:45
Uhájí extraligová Kometa šesté místo, tedy přímý postup do čtvrtfinále? Brněnský klub na Spartě potvrdil, že k průměru neklesá náhodou. Hokejista Leoš Čermák v rozhovoru s novináři těžko hledal optimismus.
Kapitán brněnských hokejistů Leoš Čermák.
Kapitán brněnských hokejistů Leoš Čermák. | Foto: Lukáš Caha

Praha - Ani návrat hvězdného Martina Erata nepřinesl spásu. V pátek sice Kometa po víc než měsíci vyhrála za tři body, když sestřelila Pardubice, ale v neděli sklouzla zpět do mizérie. Na Spartě nestíhala a po zásluze prohrála 0:4.

"Pouze ve druhé třetině jsme trošku drželi krok," bez okolků přiznal asistent trenéra Petr Haken.

Brno, které sužují absence Tomáše Vincoura, Jakuba Krejčíka a Martina Zaťoviče, prohrálo už osmý z posledních jedenácti duelů. Tápe hlavně venku, kde patři ke čtyřem nejhorším mužstvům extraligy.

Výsledkem je pád ke dnu. Jeden z domnělých favoritů soutěže rozhodně nechce hrát předkolo play-off, jenže šesté místo drží z posledních sil. Dotírající Chomutov ztrácí jediný bod.

Zmar moravského klubu neodráží pouze tabulka, ale rovněž herní projev. Třeba ten na Spartě. Když Kometa hrála po zkratu Tomáše Pöpperleho (více ZDE) pětiminutovou přesilovku, neměla výraznější šanci. Bezzubě působila většinu zápasu. "Prostě se nedaří," těžko hledal slova kapitán Leoš Čermák.

Jak udržet šesté místo zaručující přímý postup do čtvrtfinále?

Musíme začít vyhrávat. Minule se nám po dlouhé době podařilo vyhrát za tři body, ale dneska to nevyšlo. Teď máme před sebou těžké soupeře, musíme se oklepat.

Příště vás čeká Třinec, nemáte strach, že forma zkrátka nepřijde?

Strach nestrach, musíme udělat maximum, zvednout se. Do konce chybí pár zápasů, takže potřebujeme vítěznou sérii, abychom se psychicky nastartovali.

Zápas na Spartě jste mohli zlomit v pětiminutové přesilovce, ale vůbec vám nevyšla, že?

Škoda, že jsme nesnížili a trošku zápas nezdramatizovali. Přesilovky jsme ale obecně hráli hodně špatně.

Leoš Čermák zažil v utkání na Spartě bolestivý moment. Brankář Tomáš Pöpperle ho bodl koncem hokejky. | Foto: ČTK

Mrzí vás zmařená dlouhá přesilovka i proto, že do brány šel místo Pöpperleho nerozchytaný Filip Novotný?

Mohl to být odrazový můstek, jenže nového brankáře jsme moc neohrozili.

Zdá se, že navzdory páteční výhře vaše krize nekončí. Jak to psychicky zvládáte?

Není to příjemné. Chtěli jsme navázat na domácí vítězství a urvat tady nějaké body. Na začátku zápasu jsme ale hráli ve třech a rychle inkasovali. To nám moc nepřidalo. Proti Spartě, která je v laufu, se hraje těžko. Druhá třetina od nás byla lepší, ale kontaktní gól nepřišel.

Jak krizi zlomit? Co si říkáte v kabině?

Prostě se nedaří. Měli jsme dobře rozehrané zápasy, ale ke konci je ztratili. Nemůžeme se vymlouvat, podobné periody má každý. Náš poslední zápas měl všechny potřebné parametry. Musíme takticky zvládnout i zápasy venku, hrát celých šedesát minut.