Extraliga začíná: Kometa touží po zlatém hattricku, Sparta chce napravit ostudu

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
14. 9. 2018 6:58
Hokejová extraliga se po necelých pěti měsících vrací na scénu. Kometa zahajuje honbu za třetím titulem v řadě, Sparta vstupuje do éry Uweho Kruppa a na šanci číhají další hladoví vlčáci. Jak si po přerodu mužstva povede Hradec Králové? Co ambiciózní Třinec nebo Liberec? A zachrání se nováček z Karlových Varů? Podívejte se na přehled všech 14 extraligových celků.
2. čtvrtfinále play-off 2018, Plzeň - Olomouc
2. čtvrtfinále play-off 2018, Plzeň - Olomouc | Foto: Tomáš Liška

HC OLOMOUC

Olomouc načne od postupu v roce 2014 už pátou sezonu mezi elitou a jako cíl si nyní stanovila minimálně předkolo play-off. V uplynulém ročníku se Mora dlouho držela překvapivě vysoko a nakonec si zahrála čtvrtfinále, ale v létě její kádr spíše oslabil. Po třech letech navíc odešel oblíbený trenér Zdeněk Venera, pod jehož vedením nezabředl klub ani jednou do barážové honičky. Na Hané už nesázejí na ryze defenzivní styl, sklízeli za tento přístup četné pochvaly, nicméně obhájit osmou příčku bude složité. Bez notné porce štěstí to nepůjde a znovu se bude ve velkém spoléhat na slovenského brankáře Branislava Konráda.

Umístění v minulé sezoně: 8. místo

Hvězdy: Branislav Konrád, Zbyněk Irgl, Jakub Galvas

Tip Aktuálně.cz: 14. místo

 

Právě se děje

před 6 minutami

Voda by měla patřit státu, myslí si Toman

Vlastníkem vodárenských nádrží by měl být jen stát nebo samosprávy, řekl na briefingu ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Podobně by tomu mělo být u vodárenské infrastruktury. Nezcizitelnost vodárenských nádrží by zaručil samostatný ústavní zákon na ochranu vody, dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy