Klepiš se vrátil po trestu a rozhodl proti Liberci. Plzeň vyhrála riskantním tahem

Aktualizováno 28. 10. 2022 20:48
Hokejisté Kladna porazili v 15. kole extraligy Liberec 3:2 a připsali si teprve druhou výhru z posledních deseti zápasů. Bílí Tygři popáté za sebou prohráli. Olomouc zvítězila v Mladé Boleslavi po nájezdech, Karlovy Vary uspěly v Hradci Králové, Plzeň zdolala Vítkovice a Kometa vyhrála už pošesté v řadě.
Jakub Klepiš (vlevo) se spoluhráči oslavuje gól Kladna v hokejové extralize.
Jakub Klepiš (vlevo) se spoluhráči oslavuje gól Kladna v hokejové extralize. | Foto: ČTK

Ve 29. minutě rozhodl utkání Kladna s Bílými Tygry útočník Jakub Klepiš, který v minulé sezoně působil v Liberci. Do sestavy Rytířů se vrátil po čtyřzápasovém disciplinárním trestu.

Zápasu předcházela minula ticha na počest bývalého brankáře Kladna, Sparty, Zetoru Brno a Litoměřic Miroslava Termera, který v úterý zemřel. Domácí měli k dispozici vedle Klepiše i dalšího útočníka Alberta Michnáče, jenž naskočil po zranění.

Do vedení se dostali ve 4. minutě Bílí Tygři. Vlach v přečíslení přihrál Balinskisovi, který překonal Bowa bekhendovým blafákem. Rytíři vyrovnali, když se při vyloučení Dlouhého trefil po Slováčkově přihrávce z pravého kruhu Indrák. V 16. minutě při Michnáčově trestu předložil Melancon puk Birnerovi, který zamířil do odkryté branky. Odpovědět mohl Indrák, ale sám před Kváčou neuspěl.

Po 28 sekundách druhé části potrestal Birnerův faul z konce první třetiny Brodecki, který se trefil z pozice mezi kruhy. Při pobytu Brodeckého na trestné lavici Kladno nevyužilo v oslabení přečíslení tří na jednoho.

Ve 29. minutě Rytíři otočili stav. Martin Procházka uvolnil Klepiše, který oslavil gólem návrat do sestavy. Zvýšit náskok mohl po Filipově přihrávce Ondřej Bláha, ale ztroskotal na Kváčovi. Vzápětí čelil velkému tlaku Bow, ale sérii střel kryl.

Na přelomu druhé a třetí třetiny se Kladno ubránilo při Zikmundově trestu. Ve 46. minutě právě Zikmund po individuální akci trefil tyč. Po jeho chybě jel na Bowa sám Šír, ale nadvakrát jej nepřekonal.

Po faulech Ordoše a Frolíka na Klepiše hráli domácí 13 sekund v pěti proti třem, ale náskok nezvýšili. Marně se dožadovali dalšího trestu za Dernerovo seknutí do Procházkovy ruky. V závěrečné power play Kladno těsný náskok udrželo, přestože posledních 15 sekund se bránilo při Zikmundově trestu ve čtyřech proti šesti.

Plzni vyšel nevšední krok v prodloužení

Plzeň porazila Vítkovice 4:3 po prodloužení a popáté v řadě bodovala. Domácí sice v první třetině získali dvoubrankový náskok, ale hosté dvěma góly během prostřední části vyrovnali a dokázali odpovědět i na vedoucí branku Indiánů ve třetí třetině. Vyrovnaný souboj rozhodl až v prodloužení při risku s hrou bez gólmana obránce Petr Zámorský.

Olomouc vyhrála na ledě Mladé Boleslavi 3:2 po samostatných nájezdech a vystřídali svého dnešního soupeře na čtvrtém místě tabulky. Velkou zásluhu na tom měl brankář Jan Lukáš, jenž si podle neoficiálních statistik připsal 50 zákroků a zlikvidoval i všechny tři nájezdy. Středočeši hráli počtvrté za sebou prodloužení a utrpěli třetí porážku.

Karlovy Vary uspěly v Hradci Králové 2:1. Západočeši bodovali popáté za sebou, z toho čtyřikrát vyhráli, venku uspěli už popáté v řadě a v arénách soupeřů jsou aktuálně nejlepším týmem soutěže. Domácí ztratili druhé z posledních tří vystoupení. Zápas rozhodl ve 36. minutě útočník Jozef Baláž.

Brněnští hokejisté porazili České Budějovice 3:0. Kometa vyhrála pošesté za sebou a přiblížila se na jediný bod za druhé Vítkovice, další dva ztrácí Brňané na vedoucí Pardubice. Čekání Jihočechů na plný bodový zisk se protáhlo už na 12 zápasů. U všech tří branek vítězů asistoval útočník Petr Holík. První nulu v sezoně vychytal brankář Dominik Furch, potřeboval na ni 42 zákroků.

15. kolo hokejové extraligy:

Rytíři Kladno - Bílí Tygři Liberec 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Indrák (Slováček), 21. Brodecki (Plekanec), 29. Klepiš (M. Procházka) - 4. Balinskis (J. Vlach, J. Šír), 16. Birner (Melancon, Frolík). Rozhodčí: Pražák, Sýkora - Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Diváci: 3862.

Sestavy:

Kladno: Bow - Dotchin, Slováček, Sotnieks, Ticháček, Babka, Cibulskis - Filip, Plekanec, O. Bláha - Michnáč, Klepiš, Zikmund - Melka, Indrák, M. Procházka - M. Beran, Machač, Brodecki. Trenér: O. Vejvoda ml.

Liberec: Kváča - Melancon, Balinskis, Štibingr, Vitásek, J. Dvořák, Derner, Rosandič - Frolík, Filippi, Birner - Rychlovský, A. Najman, Faško-Rudáš - Ordoš, P. Jelínek, Flynn - A. Dlouhý, J. Šír, J. Vlach. Trenér: P. Augusta.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera 4:3 po prodl. (2:0, 0:2, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 2. M. Lang (Houdek), 20. Kaňák (Blomstrand, Malát), 50. Malát (Mertl, Kaňák), 63. Zámorský (Kodýtek) - 36. Fridrich (Lakatoš, J. Stehlík), 38. Raskob (Dej, Lindberg), 53. Gewiese (Krieger, Roberts Bukarts). Rozhodčí: Hribik, Jiří Ondráček II - Malý, Gerát. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 4358.

Sestavy:

Plzeň: Pavlát - Zámorský, Baránek, Vitaloš, Kvasnička, Kaňák, Houdek - Hrabík, Kodýtek, Schleiss - Rekonen, Mertl, A. Dvořák - M. Lang, Malát, Blomstrand - Bitten, Soukup, F. Suchý. Trenér: Kořínek.

Vítkovice: Stezka - Grman, D. Krenželok, Raskob, Koch, L. Kovář, Gewiese, J. Stehlík - Šlahař, Krieger, Roberts Bukarts - Lakatoš, Chlán, Fridrich - Kalus, Lindberg, Dej - Krejsa, Marosz, Lednický. Trenér: Holaň.

BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 24. Lantoši (Šťastný), 40. Aberg (J. Stránský, R. Jeřábek) - 6. Anděl, 31. Nahodil (J. Káňa, Škůrek), rozhodující sam. nájezd Orsava. Rozhodčí: Pilný, Šindel - Brejcha, J. Svoboda. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 3012.

Sestavy:

Mladá Boleslav: Krošelj - Pláněk, Pýcha, Stříteský, R. Jeřábek, Hanousek, Lintuniemi, Štich - Šťastný, Lantoši, Lunter - J. Stránský, Fořt, Aberg - P. Kousal, Kotala, Kantner - Eberle, Bičevskis, M. Beránek. Trenér: Čihák.

Olomouc: Lukáš - A. Rutar, Ondrušek, Škůrek, Rašner, Dujsík, Řezníček, T. Černý - Orsava, Nahodil, J. Káňa - Navrátil, Kusko, Klimek - Bambula, Menšík, Kunc - Mareš, Anděl, Olesz. Trenér: Tomajko.

Mountfield Hradec Králové - HC Energie Karlovy Vary 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Smoleňák (Cingeľ, Lalancette) - 4. T. Rachůnek (Kružík), 36. J. Baláž. Rozhodčí: Úlehla, Kika - Lučan, Kis. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 3941.

Sestavy:

Hradec Králové: Kiviaho - Kalina, McCormack, Jank, Blain, F. Pavlík, Nedomlel, Pilař - Okuliar, Lev, Zachar - Kevin Klíma, Cingeľ, Jergl - R. Pavlík, Lalancette, Kelly Klíma - Smoleňák, Štohanzl, Pajer. Trenér: T. Martinec

Karlovy Vary: Š. Lukeš - Bartejs, Plutnar, Bernad, Dlapa, Havlín, Pulpán, Mikyska - T. Rachůnek, Gríger, Kružík - Koblasa, Černoch, O. Beránek - Redlich, Jiskra, Šik - Zabloudil, J. Baláž, Sapoušek. Trenér: Bruk.

HC Kometa Brno - HC Motor České Budějovice 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Koblížek (Holík, Flek), 17. Zaťovič (A. Zbořil, Holík), 38. Flek (Holík, Koblížek). Rozhodčí: Hejduk, Obadal - Axman, Lederer. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 7261.

Sestavy:

Brno: D. Furch - Ščotka, Ďaloga, Kučeřík, Holland, Hrbas, Kundrátek, Gulaši - Flek, Holík, Koblížek - Zaťovič, Strömberg, Vincour - Kollár, Sallinen, Šalé - Dufek, A. Zbořil, Kratochvíl. Trenér: Pešout.

České Budějovice: Strmeň - Štencel, Vráblík, Bindulis, Kachyňa, Šenkeřík, Marcel, Šedivý - F. Přikryl, Koláček, Chlubna - Čachotský, M. Hanzl, Valský - Dzierkals, Pech, Z. Doležal - Strnad, M. Toman, V. Tomeček. Trenér: Modrý.

HC Verva Litvínov - HC Sparta Praha 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 30. Gut (Zile, Kudrna), 33. Estephan (Hlava, Š. Stránský), 54. P. Zdráhal (Estephan), 59. Estephan (Jaks, D. Zeman). Rozhodčí: Šír, Kubičík - Frodl, Klouček. Vyloučení: 2:6. Využití: 3:0. Diváci: 5107.

Sestavy:

Litvínov: Tomek - D. Zeman, Zile, Jaks, Strejček, Wesley, Demel, Šalda - Abdul, M. Sukeľ, Kudrna - P. Zdráhal, Estephan, Š. Stránský - Hlava, Gut, P. Straka - Havelka, Helt, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.

Sparta: J. Kovář - Moravčík, Krejčík, Mikliš, Kempný, M. Jandus, Němeček, Polášek - Řepík, R. Horák, Sobotka - Tomášek, D. Vitouch, E. Thorell - Hauser, G. Thorell, D. Simon - Konečný, M. Vitouch, Safin. Trenér: Patera.

1. Pardubice 15 7 4 3 1 48:31 32
2. Vítkovice 16 8 1 4 3 53:43 30
3. Brno 15 7 4 0 4 47:36 29
4. Olomouc 13 6 3 0 4 35:27 24
5. Mladá Boleslav 15 5 3 3 4 34:30 24
6. Karlovy Vary 14 6 2 1 5 39:44 23