Kladno udolalo Karlovy Vary 3:1 a slaví první výhru v baráži, Jihlava porazila Litvínov

1. 4. 2018 18:29
Na vítězství Kladna se dvěma kanadskými body podílel Roman Přikryl. Jihlava doma zvítězila nad Litvínovem 4:1.
Hokejisté Kladna.
Hokejisté Kladna. | Foto: Milan Kammermayer

Kladno - Hokejisté Kladna porazili ve 3. kole baráže o extraligu Karlovy Vary 3:1 a slaví první výhru. Gólem a asistencí se na tom podílel Roman Přikryl. Rytíři porazili Energii v souboji dvou prvoligových týmů v normální hrací době poprvé v sezoně.

Rytíři vstoupili do utkání stejně jako v pátek aktivně a vytvořili si výraznou střeleckou převahu. Brankář Novotný však až do 15. minuty bez větších problémů všechny pokusy domácích likvidoval. Poté však Kružík přihrál do ideální pozice Kautovi a Kladno vedlo.

Karlovy Vary dokázaly vyrovnat z první vážnější šance, kterou si vypracovaly. O dvě minuty později našel Krejčí od modré čáry zcela volného Fleka a nejlepší střelec Energie v koncovce nezaváhal.

Středočeši však ve druhé třetině dokázali získat vedení zpět na svou stranu, když se trefil sváteční střelec Kehar. Třiadvacetiletý obránce v aktuální sezoně ani v předešlých dvou ani jednou neskóroval, dnes však překonal Novotného střelou od modré čáry.

Západočeši mohli opět bleskově srovnat, Cikánek si však s příležitostí Beránka poradil. Následně nedokázal zvýšit vedení domácích Miloslav Hořava mladší, v brejkové situaci se neprosadil ani Flek.

Hosté přidali ve třetí třetině, vytvořili si mírnou převahu, Cikánek byl ale pozorný. Kladno přežilo i první oslabení a nadechnout se mohlo při vlastní přesilovce, uklidňující třetí gól ale Rytíři nepřidali. V 59. minutě se ale po rychlém protiútoku prosadil Přikryl. Hosté se duel pokusili zdramatizovat při power play posílené o vyloučení Kehara, gól ale nedali.

Hokejisté Jihlavy porazili v utkání 3. kola baráže o extraligu Litvínov 4:1. Verva v duelu týmů, které dosud hrály nejvyšší soutěž, poprvé ztratila, Dukla naopak i do třetice bodovala a díky plnému zisku se dostala do čela tabulky o bod právě před Litvínov. Duel byl však dlouho na vážkách, ještě po druhé části vedla Jihlava 1:0.

3. kolo baráže o hokejovou extraligu:

Rytíři Kladno - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. T. Kaut (Kružík), 27. Kehar (Přikryl), 59. Přikryl (Strnad) - 17. Flek (Krejčí, Plutnar). Rozhodčí: Roman Svoboda, Hodek - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 4828.

Kladno: Cikánek - Štich, Svenlund, Štindl, Kehar, Lenďák, Repe - Kružík, T. Kaut, Redlich - D. Tůma, Kubík, Kloz - Zikmund, Machač, M. Hořava - Pekr, Přikryl, Strnad. Trenéři: M. Hořava st. a Patera.

Karlovy Vary: F. Novotný - Podlipnik, Šenkeřík, Plutnar, M. Rohan, Kovačevič, Krejčí - Flek, Balán, T. Rachůnek - Kohout, Kverka, Stloukal - Gríger, Skuhravý, Osmík - Vrdlovec, Tuominen, O. Beránek. Trenéři: Pešout a Mariška.

HC Dukla Jihlava - HC Verva Litvínov 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 17. Jiránek (Suchánek), 43. D. Kajínek (A. Zeman, R. Hubáček), 54. R. Hubáček (Čachotský, Diviš), 60. A. Zeman (Jiránek, Čachotský) - 58. V. Hübl (F. Lukeš, J. Mikúš). Rozhodčí: Kubičík, Šír - Ganger, Lederer. Vyloučení: 6:7, navíc Čachotský, De la Rose oba 10 min. - Frolo 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváků: 6163.

Jihlava: Kořenář - De la Rose, Suchánek, Půža, Bryhnisveen, D. Kajínek, Váňa, Šidlík - P. Straka, Skořepa, Diviš - Čachotský, A. Zeman, Jiránek - Rabbit, M. Hlinka, Anděl - D. Čermák, R. Hubáček, F. Seman. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Litvínov: Petrásek - Šesták, Frolo, Gula, Z. Sklenička, Sörvik, Baránek - Gerhát, J. Mikúš, J. Černý - Matoušek, Řehoř, Trávníček - Jánský, V. Hübl, F. Lukeš - Jícha, Válek, Jurčík. Trenéři: Šlégr, Weissmann, Skuhrovec a D. Stránský.