Majitel v první lajně. Jágr zářil a Kladno zaskočilo obhájce, žasnul i kouč Třince

Aktualizováno 28. 12. 2022 22:07
Hokejisté Kladna porazili v 31. kole extraligy Třinec 4:3 a úřadujícího mistra udolali poprvé v sezoně. O ukončení série pěti porážek s Oceláři rozhodl v 52. minutě obránce Jake Dotchin.
Jaromír Jágr.
Jaromír Jágr. | Foto: ČTK

Dvě asistence si na straně domácích připsal hrající majitel Jaromír Jágr. Třinec neuspěl po sérii čtyř výher. Slezané jsou dál třetí, poslední Kladno nadále ztrácí na třinácté Karlovy Vary tři body.

"Jarda se po několika zápasech začíná cítit lépe a lépe a myslím si, že je to vidět na jeho výkonech. Proto jsme ho přesunuli do první formace," řekl asistent trenéra Rytířů Pavel Skrbek.

Padesátiletý Jágr má v sezoně na kontě pět zápasů, ve kterých získal pět bodů. "Co říct k Jágrovi… Je to hokejový fenomén a možná zbytečný komentář, protože byl na ledě cítit. Byl odolný v soubojích. Vypadal velice dobře. Samozřejmě, bruslení už nikdy nebude takové a s Plekym? Jsou to prostě hráči," ocenil kladenské duo trenér Třince Zdeněk Moták.

Vítkovice zvítězily nad Mladou Boleslaví 5:2 a přiblížily se na jediný bod vedoucím Pardubicím. Dvěma góly k tomu výrazně napomohl americký útočník Peter Krieger, jenž svou třináctou a čtrnáctou trefou v sezoně otáčel stav z 0:1 na 3:1. Vítkovičtí se tříbodové výhry dočkali po pěti kolech, zatímco Mladá Boleslav pokračovala v utrápených výkonech a prohrála sedmé z posledních osmi utkání.

Karlovy Vary porazily Litvínov 3:0. Západočeši uspěli proti hráčům Vervy poprvé v sezoně a utnuli sérii čtyř zápasů bez bodového zisku. První čisté konto v probíhajícím ročníku udržel díky 29 úspěšným zákrokům Vladislav Habal. Vítězný gól si připsal útočník Vít Jiskra. Litvínovští vyšli po sérii čtyř vítězství podruhé za sebou naprázdno.

Podkrušnohorské derby mezi domácí Energií a Litvínovem mělo slavnostní úvod. V roce, kdy Karlovy Vary slaví 90 let na hokejové mapě Česka, byl mezi legendy klubu zařazen jeho dlouholetý kapitán Václav Skuhravý a jeho dres s číslem 34 byl slavnostně vyvěšen pod strop KV Areny. Během ceremoniálu byl do klubové Síně slávy uveden také dlouholetý majitel klubu Karel Holoubek, jenž klub podporoval a posléze vlastnil bezmála třicet let.

Hokejisté Hradce Králové zvítězili na ledě Brna 3:2 v prodloužení. Hráči Komety dvakrát vedli, ale hosty zachránil v čase 59:36 útočník Lukáš Cingeľ, jenž pak také rozhodl v 64. minutě o úspěchu Mountfieldu. Kouč Brna Patrik Martinec se tak ani na čtvrtý pokus nedočkal tříbodového zisku, Kometa prohrála potřetí za sebou.

Liberec udolal na svém ledě Plzeň 2:1 v prodloužení a vyhrál potřetí za sebou. Indiáni nedokázali navázat na pondělní výhru (1:0) nad Karlovými Vary a prohráli počtvrté z posledních pěti zápasů. Hosté přitom ještě v 58. minutě vedli díky brance Kryštofa Hrabíka z první třetiny, pak si ale vzal slovo domácí útočník Oscar Flynn, jenž nejprve v závěru třetí třetiny poslal zápas do prodloužení, v čase 61:19 pak vystřelil Bílým Tygrům bod navíc.

Hokejisté Českých Budějovic porazili Olomouc 4:2. Po vítězném startu v Hradci Králové absolvoval domácí premiéru v roli hlavního kouče David Čermák a přivedl své svěřence po velké bitvě ke druhému úspěchu za sebou, přestože ještě po druhé třetině vedli Hanáci 2:1. Vítězný gól dal v 53. minutě Lukáš Pech.

32. kolo hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Jiskra (Bartejs, Koblasa), 34. Černoch (Koblasa, Pulpán), 59. Kohout. Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Lhotský, Hnát. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 4839.

Karlovy Vary: Habal - Pulpán, Huttula, Stříteský, Bartejs, Havlín, Dlapa, A. Rulík - Kohout, Černoch, Koblasa - Koffer, Gríger, T. Rachůnek - Kofroň, Hladonik, Juusola - O. Beránek, Jiskra, Redlich. Trenér: Bruk.

Litvínov: Godla - D. Zeman, Zile, Šalda, Freibergs, Jaks, Demel, Wesley - Abdul, M. Sukeľ, Kudrna - P. Zdráhal, Estephan, Š. Stránský - Chalupa, Gut, P. Straka - Zygmunt, Jurčík, Havelka. Trenér: Mlejnek.

HC Vítkovice Ridera - BK Mladá Boleslav 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 27. Krieger (Koch, Roberts Bukarts), 35. Roberts Bukarts (Gewiese, Raskob), 37. Krieger (Koch, Půček), 52. Mueller (Kalus, Lakatoš), 59. Kalus (Mikuš, Stezka) - 17. J. Stránský (Jánošík, Eberle), 49. Lantoši (P. Kousal, Lintuniemi). Rozhodčí: Jeřábek, Veselý - Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Diváci: 7225.

Vítkovice: Stezka - Grman, Mikuš, Raskob, Koch, L. Kovář, Gewiese, J. Stehlík - Mueller, Krieger, Roberts Bukarts - Lakatoš, L. Krenželok, Kalus - Bernovský, Chlán, Fridrich - Lednický, Dej, Půček. Trenér: Holaň.

Mladá Boleslav: F. Novotný - R. Jeřábek, Jánošík, Pláněk, Pýcha, Bernad, Lintuniemi - Šťastný, Lantoši, Lunter - P. Kousal, O. Najman, Šmerha - J. Stránský, Fořt, Eberle - Kantner, Kotala, M. Beránek. Trenér: Čihák.

HC Motor České Budějovice - HC Olomouc 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 34. Percy (Gulaš, M. Hanzl), 46. Čachotský (Bindulis, M. Toman), 53. Pech, 60. Valský (Dzierkals, M. Hanzl) - 23. J. Knotek (Nahodil), 37. Olesz (Švrček, J. Knotek). Rozhodčí: Kika, Obadal - Zíka, Rampír. Vyloučení: 4:4, navíc Mareš (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 6257.

České Budějovice: Strmeň - Vráblík, Štencel, Percy, Šenkeřík, Hovorka, Bindulis - Gulaš, Pech, Dzierkals - Valský, M. Hanzl, Čachotský - F. Přikryl, M. Toman, Strnad - V. Tomeček, Vopelka, Karabáček. Trenér: Čermák.

Olomouc: Lukáš - Kunc, Ondrušek, Kočí, Mareš, Švrček, Rašner - Bambula, J. Knotek, J. Káňa - P. Musil, Nahodil, Klimek - Navrátil, Kusko, Plášek - Olesz, Strapáč, Anděl. Trenér: J. Tomajko.

Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Klikorka (Jágr, Plekanec), 21. Kubík (Jágr, Dotchin), 38. Babka (Brodecki, Michnáč), 52. Dotchin - 7. Havránek (Chmielewski, Buček), 28. M. Růžička (Daňo, J. Jeřábek), 37. Čukste (Hrehorčák, Chmielewski). Rozhodčí: Pražák, Pilný - J. Svoboda, Špůr. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 3041.

Kladno: Bow - Dotchin, Kehar, Slováček, Sotnieks, Babka, Klikorka - Jágr, Plekanec, Kubík - Melka, Zikmund, Bláha - Michnáč, Filip, Brodecki - Pytlík, Indrák, M. Procházka - Beran. Trenér: Vejvoda.

Třinec: Kacetl - Marinčin, Havránek, Zahradníček, M. Doudera, J. Jeřábek, Čukste - M. Růžička, Marcinko, Voženílek - Daňo, Hudáček, Nestrašil - Hrehorčák, M. Roman, Chmielewski - Kurovský, Dravecký, Buček, od 41. navíc Hrňa. Trenér: Moták.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 58. Flynn (Balinskis), 62. Flynn (A. Najman) - 9. Hrabík (Schleiss, Kaňák). Rozhodčí: Hribik, Hejduk - Hynek, Šimánek. Vyloučení: 0:3. Bez využití. Diváci: 6901.

Liberec: Kváča - Nedomlel, Balinskis, Melancon, M. Ivan, Štibingr, Derner, Kolmann - Faško-Rudáš, Filippi, Birner - Flynn, A. Najman, Frolík - Rychlovský, P. Jelínek, Ordoš - A. Dlouhý, J. Vlach. Trenér: P. Augusta.

Plzeň: Pavlát - Zámorský, Kaňák, Piskáček, Malák, Kremláček, Houdek - Hrabík, Kodýtek, Schleiss - Pour, Holešinský, Suchý - Rekonen, Mertl, M. Lang - Adamec, Malát, A. Dvořák. Trenér: Kořínek.

HC Kometa Brno - Mountfield Hradec Králové 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 40. Holík (Kundrátek), 49. Horký (Flek) - 48. Jergl (Lalancette, Perret), 60. Cingeľ (Lalancette, Lev), 64. Cingeľ (F. Pavlík, Lev). Rozhodčí: Šír, Stano - Synek (oba SR), Axman. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 6446.

Brno: Čiliak - Kundrátek, Kučeřík, Holland, Ďaloga, Gulaši, Ščotka, Hrbas - Koblížek, Holík, Flek - Horký, Strömberg, Zaťovič - Kratochvíl, Kollár, Süss - I. Sedláček, Malý, Dufek. Trenér: P. Martinec.

Hradec Králové: Kiviaho - McCormack, Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Rosandič - Lev, Cingeľ, Morong - Okuliar, Pilař, R. Pavlík - Jergl, Lalancette, Perret - Z. Doležal, Štohanzl, P. Moravec. Trenér: T. Martinec.

1. Pardubice 30 15 7 4 4 86:59 63
2. Vítkovice 31 16 4 6 5 103:78 62
3. Třinec 31 15 2 5 9 90:63 54
4. Olomouc 32 15 4 1 12 82:67 54
5. Sparta Praha 31 14 4 1 12 78:71 51
6. Plzeň 32 12 3 7 10 81:81 49