Kladenský debakl. Pardubice si zastřílely, Jágr a spol. znovu nedali gól

31. 3. 2019 19:58
Hokejisté Pardubic vyhráli ve 2. kole baráže o extraligu na ledě Kladna vysoko 5:0 a také podruhé v boji o záchranu naplno bodovali.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Dalibor Sosna

Rytíři s hvězdami Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem na první zisk čekají a stejně jako v pátek v Chomutově (0:2) se ani střelecky neprosadili. Výhru posledního týmu extraligy zařídili brankami Marek Hovorka, Ondřej Machala, Matouš Kratochvil, Jan Kloz a Lukoš Horký, čisté konto udržel gólman Ondřej Kacetl.

Kladno měla v úvodní třetině navrch, ale neuspěli dvakrát Plekanec, Zikmund, Strnad ani Hořava. V polovině úvodní části Rytíři nevyužili ani dvě přesilové hry v rychlém sledu po Hollandových faulech. Dynamo sice Kladno v úvodním dějství mírně přestřílelo, ale do vyložených příležitostí se nedostávalo.

V 15. minutě byl po Jágrově přihrávce v dobré střelecké příležitosti Plekanec, ale z pozice mezi kruhy minul. Na přelomu první a druhé třetiny se Kladno ubránilo při Vampolově vyloučení, kdy nebezpečně pálil Hovorka.

V úvodu druhé třetiny odolali Rytíři i při Zajícově pobytu na trestné lavici, Horkého pokus se otřel o levou tyč Cikánkovy branky. Další možnost měl už při plném počtu hráčů na ledě Ihnacak. Na druhé straně dvakrát během jednoho střídaní neuspěl v šanci kapitán Kladna Strnad a na Kacetla nevyzrál ani Machač.

Ve 28. minutě už Dynamo svou třetí přesilovou hru v utkání využilo. Při Říhově trestu nabil Ihnacak mezi kruhy Hovorkovi, který se trefil přesně k pravé tyči.

Za 62 sekund hosté zvýšili. Při tlaku Rytířů neuspěl v šanci Jágr a z brejku předložil Horký puk před odkrytou branku Machalovi, jenž snadno skóroval. Kladno se snažilo odpovědět marně. Dynamo se ubránilo i při Eklundově trestu a 53 sekund před druhou pauzou upravil na 3:0 z dorážky po Sýkorově bekhendovém pokusu Kratochvil.

Dynamo si hlídalo vedení a Kladno se nadále nemohlo prosadit. Nejdříve přečkalo Plekancův pobyt na trestné lavici a při Mandátově trestu i Perretův únik v oslabení, který zlikvidoval Cikánek. Snížit mohl v pokračující výhodě Melka, ale Kacetlovi pomohla levá tyč.

Další příležitosti Kladna neproměnili Redlich a opět Melka. Dynamo se sice při vyloučeních Vampoly a Melky neprosadilo ve 34 vteřin trvající přesilovce pěti proti třem, ale klasickou výhodu už zužitkoval z dorážky Kloz. V 58. minutě ještě dovršil debakl Rytířů po individuální akci Horký.

Hokejisté Českých Budějovic porazili ve 2. kole baráže Chomutov 5:4 po samostatných nájezdech. Jihočeši sice promarnili dvoubrankové vedení, které měli na své straně už v šesté minutě, ale nakonec dosáhli na první výhru i body ve skupině. Až v osmé sérii nájezdů rozhodl útočník Zdeněk Doležal. V dresu Pirátů si gól a dvě asistence připsal Pavel Klhůfek.

2. kolo baráže o hokejovou extraligu:

Rytíři Kladno - HC Dynamo Pardubice 0:5 (0:0, 0:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 28. Hovorka (Ihnacak, P. Sýkora), 29. Machala (L. Horký), 40. M. Kratochvil (P. Sýkora, Ihnacak), 53. J. Kloz (Poulíček, P. Sýkora), 58. L. Horký (M. Kratochvil). Rozhodčí: Pražák, Hodek - Jindra, Zíka. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Kladno: Cikánek - J. Říha, Kehar, A. Lakos, P. Hořava, B. Nash, Zajíc, Svedlund - Jágr, Plekanec, Redlich - Melka, Vampola, J. Strnad - Š. Jelínek, Machač, Zikmund - Kružík, T. Kaut, Kubík. Trenéři: D. Čermák, Lidický a Kregl.

Pardubice: Kacetl - Holland, Eklund, Schaus, J. Mikuš, J. Zdráhal, Porseland - P. Sýkora, Ihnacak, M. Kratochvil - Hovorka, Mandát, Rolinek - L. Horký, Poulíček, Machala - J. Kloz, Marosz, Perret. Trenéři: Lubina, Čáslava a R. Král.

ČEZ Motor České Budějovice - Piráti Chomutov 5:4 po sam. nájezdech (3:2, 1:2, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Karabáček (Babka), 6. M. Čermák (R. Přikryl, J. Doktor), 19. Endál (Pýcha, Gilbert), 32. J. Doktor (Babka), rozhodující sam. nájezd Z. Doležal - 13. J. Stránský (Klhůfek, Huml), 16. Klhůfek (L. Kovář, J. Sklenář), 22. Koblasa, 34. Huml (Klhůfek, J. Sklenář). Rozhodčí: Šír, R. Svoboda - Lučan, Kis. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváků: 6421 (vyprodáno).

České Budějovice: Kváča - Kutlák, Plášil, Pýcha, Pavlin, Vydarený, M. Jandus - Endál, Gilbert, M. Novák - Z. Doležal, Bradley, Karabáček - M. Čermák, R. Přikryl, J. Doktor - M. Heřman, Dančišin, Babka - od 34. navíc Kachyňa. Trenéři: Prospal, Totter a S. Hrubec.

Chomutov: Peters - Flemming, Jank, Knot, L. Kovář, Dietz, Štich, Blaha Duda, V. Růžička ml., Koblasa - J. Stránský, Vantuch, Tomica - Klhůfek, Huml, J. Sklenář - Šťovíček, Gut, M. Svoboda. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.