Kladenský bek Barinka: Jsme na dně, ale musíme se sebrat. Sestup si nepřipouštím

ČTK ČTK
21. 2. 2020 22:18
Situace hokejistů Kladna se stává stále kritičtější a dobře si to uvědomuje i obránce Michal Barinka
Michal Barinka.
Michal Barinka. | Foto: Milan Kammermayer

Rytíři si v pátek připsali desátou porážku v řadě a spadli na poslední místo extraligové tabulky. Pětatřicetiletý zkušený bek ale věří, že se Středočeši ještě v závěru základní části vzchopí a zachrání se mezi elitou.

"Už jsme na dně. Nevím, jestli můžeme spadnout hlouběji. Musíme se sebrat a dokončit sezonu, aby to nebyl největší průšvih, i když už je to na hraně," řekl Barinka po prohře s Pardubicemi 2:5.

"Jestli už máme myšlenky na sestup? Nepřipouštím si to a doufám, že kluci taky ne. Stát se může cokoliv," věří mistr světa z roku 2010 v úspěšný závěr extraligového ročníku.

Po prohře v Olomouci se kladenští hráči na dlouhou dobu zavřeli v kabině a snažili se vše si vyříkat. Teď už nic takového nechystají. "Myslím si, že mluvení už bylo dost. Není to o mluvení, ale o tom plnit věci na sto procent. Nic se nenatrénuje. Je potřeba dát hlavy do pořádku a hrát jako jeden mančaft. Třeba to zvládneme," řekl Barinka.

Pokud chce Kladno uspět, musí se vrátit ke hře z poloviny sezony, kdy bojovalo o postup do předkola play off a od sestupu bylo daleko. "Jak jít nahoru? Byli jsme silní v rohách, drželi se na puku. Momentálně nám to tam ale ani nepadá, nedáme šťastný gól. V moc zápasech z té šňůry (porážek) jsme nevedli, nedali první gól. Tam to asi začíná," uvažoval rodák z Vyškova.

Na hře Kladna se projevuje i málo zkušeností. "Naopak všechny ostatní týmy, co byly na spodku, tak hodně posílily a šly spíše do zkušenosti. A jak je vidět, tak se jim to momentálně daří a my jsme ve srač…," smutně konstatoval Barinka.

Rytíři budou v závěru závěru základní části hrát ještě s Litvínovem, který také usiluje o záchranu. K tomuto zápasu se však Barinka upínat nechce.

"Myslím si, že to je daleko. A aby v posledním zápase bylo o co hrát. Musíme hrát každý zápas, který přijde, a snažit se sebrat nějaký bod. A z toho se odrazit," podotkl Barinka. Další utkání čeká Kladno v neděli v Plzni.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Ruským bankám loni kvůli sankcím a odlivu vkladů klesl zisk o 90 procent

Ruským bankám loni klesl zisk v úhrnu asi o 90 procent na 203 miliard rublů (64 miliard Kč). Na hospodaření finančních ústavů dopadly západní sankce zavedené za válku na Ukrajině a také odliv vkladů. Oznámila to dnes ruská centrální banka.

Západní státy zablokovaly několika klíčovým ruským bankám přístup k mezinárodnímu platebnímu systému SWIFT krátce poté, co Moskva na konci loňského února vyslala na Ukrajinu desítky tisíc vojáků. Největší banky Sberbank a VTB byly nuceny ukončit činnost ve velké části Evropy.

Spolu s dalšími oblastmi ruské ekonomiky ale prokázal tento sektor určitou odolnost, uvedla agentura Reuters. Centrální banka také sdělila, že se komerčním bankám podařilo vyrovnat ztrátu 1,5 bilionu rublů za první pololetí a do konce roku vykázaly zisk.

"Nicméně ne všechny banky byly schopny zcela vyrovnat ztráty ze začátku roku, přičemž někteří hráči zakončili rok s výraznými ztrátami," uvedla centrální banka. Ke konci roku bylo ztrátových 104 bank, v polovině roku jich ještě bylo 130.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Totalita a nenávist není minulost. Putinův režim hýří antisemitismem, řekl Vystrčil

Důvodem, proč si připomínat oběti holokaustu, je, že totalita, autoritářství a nenávist nejsou minulostí. Na dnešním setkání u příležitosti Dne památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti to v Senátu řekl předseda horní parlamentní komory Miloš Vystrčil (ODS). Uvedl, že na Ukrajině jsou dnes vražděni nevinní civilisté a jen kousek od Česka Putinův režim nadále hýří antisemitskými výroky i vůči nejvyšším politickým představitelům, jako je například Volodymyr Zelenskyj.

Výročí osvobození koncentračního tábora v Osvětimi se zúčastnili také někteří z těch, kdo holokaust přežili ,a připomněly se i romské oběti holokaustu. Kromě bývalé vězeňkyně nacistického tábora Osvětim-Březinka Dity Krausové dnes pořadatelé přivítali také Vladimira Dvorkina a Vitalije Talalajevského, obyvatele Ukrajiny, kteří uprchli před ruskou agresí a našli útočiště v Česko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy