Karlovy Vary rozdrtily Kladno bez Jágra, Zlín si došlápl na Zvolen

4. 9. 2018 20:15
Z českých extraligovým týmů prohrála v úterních přípravných zápasech pouze Olomouc, která nestačila na Trenčín. Litvínov uspěl nad Ústím.
Zlín v přípravě na novou sezonu.
Zlín v přípravě na novou sezonu. | Foto: hokej.zlin.cz, Jiří Zaňát

Praha - Hokejisté Zlína rozdrtili v přípravě na novou sezonu extraligy doma Zvolen 6:1, zatímco Olomouc prohrála na ledě dalšího zástupce slovenské nejvyšší soutěže Trenčína 2:3. Extraligový nováček Karlovy Vary vyhrál 6:2 nad prvoligovým Kladnem, které opět nastoupilo bez Jaromíra Jágra. Litvínov porazil prvoligové Ústí nad Labem rovněž 6:2.

Zlín se proti Zvolenu dostal do vedení v 12. minutě, kdy se trefil Jiří Ondráček, a ještě v první třetině zvýšil lotyšský útočník Edgars Kulda. Ve 24. minutě se v přesilové hře trefil Tomáš Fořt a za 13 sekund skóroval z trestného střílení ještě Antonín Honejsek.

I ve třetí třetině vstřelili Berani dvě branky. Ve 46. minutě se trefil obránce Dalibor Řezníček a za 76 sekund dovršil skóre opět Kulda. Zlínskému brankáři Jakubu Sedláčkovi sebral 91 sekund před koncem čisté konto Peter Zuzin. Generálka před startem extraligy čeká Berany v pátek v Olomouci.

Olomouc prohrávala v Trenčíně od 23. minuty po gólu Marka Hecla, ale v polovině druhé třetiny vyrovnal Jan Káňa. Dukle vrátil vedení v 56. minutě opět Hecl a v závěru zvýšil Peter Sojčík. Výsledek ještě zkorigoval Bruno Mráz.

Karlovarská Energie vedla nad Rytíři už po první třetině 3:0. Po 70 sekundách otevřel skóre Dávid Gríger, ve 13. minutě se zapsal mezi střelce Václav Skuhravý a za 74 sekund se prosadil ve vlastním oslabení Martin Kohout.

Po 47 sekundách druhé části překonal kladenského gólmana Lukáše Cikánka i Jakub Flek a v 35. minutě se v přesilové hře prosadil podruhé Skuhravý. Za 83 sekund pokazil Filipovi Novotnému čisté konto Jakub Hajný. V 55. minutě v další početní výhodě skóroval domácí Tomáš Rachůnek

Šestačtyřicetiletý Jágr stejně jako ve čtvrtek na ledě Slavie nenastoupil ani v generálce na sobotní domácí vstup do první ligy proti Frýdku-Místku. Naposledy hrál 23. srpna doma proti Litoměřicím. Karlovy Vary čeká poslední test ve čtvrtek proti Sokolovu.

Litvínov se v generálce na extraligu ujal vedení proti Slovanu v šesté minutě, kdy proměnil přesilovou hru Ondřej Jurčík. V polovině úvodní části zvýšil Michal Trávníček a po snížení Jakuba Planého vrátil ještě v první třetině dvoubrankový náskok Jakub Petružálek.

V úvodu druhé části sice opět zkorigoval stav Martin Tůma, ale František Lukeš s Jiřím Hunkesem pojistil náskok favorita a v polovině závěrečného dějství dovršil výsledek David Tůma.

HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 6:2 (3:0, 2:1, 1:1)

Branky: 13. a 35. Skuhravý, 2. Gríger, 14. Kohout, 21. Flek, 55. T. Rachůnek - 37. Hajný, 57. Zelingr.

HC Verva Litvínov - HC Slovan Ústí nad Labem 6:2 (3:1, 2:1, 1:0)

Branky: 6. Jurčík, 11. Trávníček, 19. J. Petružálek, 28. F. Lukeš, 33. Hunkes, 50. D. Tůma - 14. Planý, 23. M. Tůma.

PSG Berani Zlín - HKM Zvolen 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Branky: 18. a 48. E. Kulda, 12. J. Ondráček, 24. Fořt, 24. Honejsek z tr. střílení, 46. Řezníček - 59. Zuzin.

HK Dukla Trenčín - HC Olomouc 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky: 23. a 56. Hecl, 60. Sojčík - 30. J. Káňa II, 60. B. Mráz.