Karlovy Vary porazily Olomouc a ukončily šňůru proher, zářil Kohout

15. 11. 2022 19:54
Hokejisté Karlových Varů zvítězili v dohrávce 4. kola extraligy doma nad Olomoucí 3:2 a zabrali po sérii čtyř porážek. Hanáci utrpěli teprve druhou prohru z posledních šesti duelů. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci pomohl k výhře domácích Martin Kohout.
Radost hokejistů Karlových Varů
Radost hokejistů Karlových Varů | Foto: Jakub Knap / HC Energie Karlovy Vary

Zápas se měl hrát 25. září, ale po potížích s rolbou byl kvůli nezpůsobilé hrací ploše odložen. V barvách Energie se představil poprvé finský obránce Joona Huttula, který přišel po konci angažmá v Hradci Králové.

Západočeši se už ve 3. minutě ujali vedení, když po Redlichově nahození se puk od Kohoutovy brusle dostal za Sedláčkova záda. Zvýšit mohl Beránek, ale jeho prudká střela z levého křídla se nevešla mezi tyče olomoucké branky.

Ve 22. minutě při samostatném nájezdu na Sedláčka nevyzrál Koblasa, ale o minutu později se po několika odrazech dostal k puku Redlich a střelou do růžku upravil na 2:0.

Olomouc pak zvýšila svou aktivitu, z které však vyplynula jediná větší příležitost Ondruška, kterou Lukeš včasným sklepnutím betonů zneškodnil. Ve 37. minutě se podruhé do listiny střelců zapsal Kohout, který zády k brance pohotově tečoval Havlínovo nahození od modré čáry.

Třetí třetina přinesla drama. Nástupem Lukáše do branky získali hosté nový impulz. Ve 46. minutě sebral Lukešovi čisté konto Bambula a v čase 48:17 snížil na 2:3 Strapáč, po jehož nahození od mantinelu si Huttula srazil puk do vlastní branky. Domácí těsný náskok uhájili i v 54 sekund trvající power play také díky Lukešovi.

Dohrávka 4. kola hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - HC Olomouc 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. Kohout (Redlich, Jiskra), 23. Redlich (Kohout, Jiskra), 37. Kohout (Havlín) - 46. Bambula (J. Knotek), 49. Strapáč. Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk - Gerát, Špůr. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 2729.

Karlovy Vary: Š. Lukeš - Plutnar, Huttula, Dlapa, Bartejs, Havlín, Pulpán, D. Mikyska - Hladonik, Gríger, Rachůnek - Kohout, Černoch, Koblasa - O. Beránek, Jiskra, Redlich - Kružík, Sapoušek, Bernad. Trenér: Bruk.

Olomouc: J. Sedláček (41. Lukáš) - A. Rutar, Ondrušek, Škůrek, Rašner, Dujsík, Řezníček, Mareš - Kunc, Nahodil, J. Káňa - Bambula, J. Knotek, Kusko - Navrátil, Menšík, Anděl - Mácha, Strapáč, Olesz. Trenér: J. Tomajko.

1. Pardubice 19 11 4 3 1 62:35 44
2. Vítkovice 19 10 2 4 3 63:48 38
3. Olomouc 18 9 3 0 6 47:36 33
4. Brno 17 8 4 0 5 53:44 32
5. Třinec 16 7 1 4 4 49:37 27
6. Karlovy Vary 19 7 2 2 8 51:64 27